13 Marca 1997 Arizona(Pheonix)

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
Sigeru
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

13 Marca 1997 Arizona(Pheonix)

Post autor: Sigeru » 2006-07-12, 13:14

Dnia 13 Marca 1997 roku jak donoszą media widziano ufo w Arizonie, a dokładniej nad miasteczkiem Pheonix.Zjawisko widziało kilkanaście tysięcy osób miała około półtora kilometra i układało się w litere "V".Jeden z świadków twierdzi że widział dziwne światła około godziny 21 ponizej Syriusza, obok pasu Oriona.Jednak po jakimś czasie media podały informacje że tego dnia prowadzono ćwiczenia wojoskowe z urzyciem flar.Jednak flary wypalają się po około 5 minutach i poruszają się wolnym tępem spadając w kierunku ziemi, a dziwne obiekty poruszały się również wolno ok.50 km/h jednak nie w kierunku ziemi.Pozatym jeden z badaczy porównał wszystkie obiekty świetlne dotychczas nam znane z dziwnymi światłami ale żadne z możliwych źródeł światła się nie zgadzało z tym, którym widzieli ludzie w Pheonix.

Dlaczego poraz kolejny ludzie szukają prostych rozwiązań?
Dlaczego media boją się prawdy?
Czym mógł być dziwny obiek??
Czego ten obiekt chciał?

PS.Jak widać na jednej z fotek napisano nawet dokumentację tej sprawy.


Sig
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi
Kontakt:

Post autor: ArturVonFornal » 2006-07-12, 15:35

Ludzie szukają prostych rozwiązań bo czasami takie są najwłaściwsze. Stopień skomplikowania teorii zwykjle wzrasta wraz z postępami badań.

Media boją się prawdy? A czy ktoś powiedział, że one kiedykolwiek mówiły prawdę? No okej, moża ja mam paranoję lekką na tym punkcie ale jednak uważam, że najważniejsze rzeczy są przeciewane przed jakieś organy i do nas dochodzi tylko przerobiona papka informacyjna, a prawda zwana jest tylko upoważnionym.

Czego obiekt chciał? Nie wiem, kosmici chcieli pochwalić się nowymi hologenami w statkach czy coś
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2006-07-12, 18:37

Tak jak z naszą armią :D Brudasy lecą na poligon, a jak przychodzi TV to kapitanowie przebierają się za nowych i taki shit nam dają :D. Oczywiście to TOP SECRET, więc się nie wygadajcie.
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Awatar użytkownika
Sigeru
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru » 2006-07-13, 16:51

Cóż ta sprawa jest bardzo dziwna, zazwyczaj mówiono że statki kosmiczne są spodkami.Przynajmniej widziano kilka statków w kształcie spodka, a obiekt z Pheonix bardziej przypominał figure geometryczną, czy to mozliwe że istnieje dróga obca cywilizacja?
Sig
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi
Kontakt:

Post autor: ArturVonFornal » 2006-07-13, 17:05

Ja myslę, że to było bardziej kilka obiektów, przecież gdyby to miał być jeden, byłby po prostu gigantyczny jak mi się wydaje
Awatar użytkownika
Sigeru
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru » 2006-07-14, 13:00

Możliwe że było to kilka obiektów ale też możliwe że był to jeden dłuży obiekt, zdania są podzielone.Chodź zastanawiam się jeśli był tych obiektów kilka to po co im one były potrzebne.No bo chyba nie wzieli "wycieczek szkolnych" i nie przylecieli zwiedzać naszą planete...
Sig
Cob666
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2007-02-03, 17:17
Lokalizacja: Jedlina Zdrój

Post autor: Cob666 » 2007-02-03, 17:21

Witam
Chciałem dodać iż na ten temat powstał film o tytule "Night Skies" na polski "NOCNE NIEBO" .
Film ten powstał na faktach Osoby jedynej która przeżyła porwanie przez UFO w tym czasie . Polecam obejrzebie tego filmu .
Poelcam też obejrzenie tego filmu dokumentalnego zobacz .
Gość

Post autor: Gość » 2008-01-17, 01:13

ArturVonFornal ???a co Ty myślisz że istnieje tylko jedna obca cywilizacja? ta o której ogólnie mówimy UFO???
Moim zdaniem to jest olalalala i jeszcze więcej cywilizacji poza ziemskich.
Po co by było tyle galaktyk,wszechświatów, itd?
Nasza galaktyka to jest taka: (dam Ci przykład) narysuj sobie na kartce duże koło i w nim malusienke kropeczki,malutkie,, i taka mała kropeczka to jest nasz wszechświat którego naukowcy badają i o którym my wiemy,,a cała reszta? by była pusta? dla jednej cywilizacji czyli nas? bez sensu
Gość

Post autor: Gość » 2008-01-21, 03:09

No jasne że jest za wielki,można brać pod uwagę też że wyginęli inne cywilizacje,ale skąd się wzięła ta co nas odwiedza? tą którą nazywamy UFO/NOL ?he dużo pytań ale zbyt mało odpowiedzi
marta.heva
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva » 2008-01-21, 15:55

pozwolę sobie Was poprawić UFO to nie cywilizacja i nikt tak żadnej nie nazywa ... UFO to unidentified flying object ( niezidentyfikowany obiekt latający- jak już wyżej napisano NOL) czyli każdy niezidentyfikowany obiekt latający. Nie rozumiem skąd wśród takiej dużej grupy osób identyfikowanie UFO z cywilizacją pozaziemską ... postarajcie się na przyszłość to rozgraniczać.
co do tematu jest wiele spekulacji w tym konkretnym przypadku, przypuszczam że wosjko mogło testować jakieś maszyny.
Ostatnio zmieniony 2008-01-21, 18:22 przez marta.heva, łącznie zmieniany 1 raz.
as we lie beneath the sky we relize how small we are
Gość

Post autor: Gość » 2008-01-21, 17:10

Tak? to powiedz mi czym jest ten niezidentyfikowany obiekt latający? bo chyba nie psem? ,a jeśli znasz jej nazwe to powiedz? dlamnie to cywilizacja.
Bo oni przecież żyją,pracują,myślą,funkcjonują i ą organizmami żywymi (zyjącymi) więc dlatego nazywam ich cywilizacją,i nie tylko ja.
I niemusisz mnie poprawiać bo ja wiem co piszę,a nie pisze czegos z myślonego tylko potwierdzającego. I dobrze wiem co to znaczy UFO po angielsku i co to znaczy NOL po polsku
marta.heva
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva » 2008-01-21, 17:39

Don Lui$ dlaczego się tak oburzasz?
Bo oni przecież żyją,pracują,myślą,funkcjonują i ą organizmami żywymi (zyjącymi) więc dlatego nazywam ich cywilizacją,i nie tylko ja.
po pierwsze nie ma dowodów na to że tak naprawdę istnieją, po drugie nie zrozumiałeś moich słów, nie mówię, że oni nie są cywilizacją tylko że nie nazywają się UFO.
niezidentyfikowany obiekt latający to jest tylko i wyłącznie pojęcie określające nieznany pojazd, nie cywilizację.
To pojęcie jest błędnie identyfikowane z całą domniemaną populacją pozaziemskich istot, a w rzeczywistości tak określamy tylko ich pojazdy
as we lie beneath the sky we relize how small we are
Gość

Post autor: Gość » 2008-01-21, 23:34

Ja się nie oburzam.:P
Właśnie my tak nazywamy.
A jak jest naprawdę? to jeśli nie ma dowodów to po co jest te całe forum (tzn te o ufo) bo czegoś tutaj nie rozumiem...
Nie zidentyfikowani to oni tak samo mogą mówić o nas.
Piszesz Martuś że nazywamy ich tak i tak,a za chwile mówisz że nie ma dowodów że oni istnieją ;] więc się trzeba zdecydować.
Bo w końcu nazywam COś tym obiektem niezidentyfikowanym więc coś to musi przecież być,logiczne;]
A zadałem Ci pytanie czym oni są,a nie pojęcie ,,niezidentyfikowany,, ;]
Też dobrze przeczytaj o co mi chodzi ;]
I na marginesie nie burze się bo nie ma na co ani na kogo;]
marta.heva
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva » 2008-01-22, 02:01

nadal mylisz pojęcia i nie rozumiesz o co mi chodzi.
Próbuję Ci wyjaśnić, że nikt nie nazywa cywilizacji istot pozaziemskich UFO, tylko ich pojazdy!
Forum jest właśnie po to by dyskutować, przedstawiać argumenty za i przeciw, a może nawet przedstawiać dowody jeżeli ktoś takowe posiada. Ja nie zaprzeczam sama sobie w żaden sposób (nie mam w tej sprawie żadnego stanowiska) po prostu stwierdzam fakt, nie ma niezbitych dowodów na istnienie jakiejkolwiek cywilizacji pozaziemskiej(gdybyś czytał moje posty uważniej zauważyłyś że ani razu nie powiedziałam, że istnieją, a nawet użyłam sformułowania-domniemana populacja), aczkolwiek nie twierdzę, że nas nie odwiedzają, ale nie nazywają się UFO i ludzie też ich tak nie nazwali .... już prędzej nazywamy ich szarakami, poczytaj sobie definicję UFO to może zrozumiesz i koniec w tym temacie bo ta dyskusja już dawno stała się zupełnie bezsensowna.

może to ci trochę rozjaśni różnicę to informacja z wikipedii
Zjawiska UFO nie należy utożsamiać z pozaziemską inteligencją. Termin "UFO" jest stosowany przede wszystkim do oznaczania niezidentyfikowanych obiektów latających, którym często przypisuje się obce pochodzenie. Nie oznacza to jednak iż musi być ono pozaziemskie – szczególnie zadecydował o tym fakt okresu największej popularyzacji terminologii UFO w okresie zimnej wojny i przypisywania nowym, wojskowym jednostkom powietrznym tego określenia. O tyle jednak, szacunkowa liczba planet, na których mogło zaistnieć prawdopodobieństwo rozwinięcia się życie jest duża (kilkadziesiąt miliardów galaktyk we wszechświecie, a w każdej kilkadziesiąt miliardów gwiazd – potencjalnych "zarodków" układów planetarnych), na niektórych z nich mogła powstać również inteligencja techniczna. Dokładne szacunki wahają się o kilka rzędów wielkości i według wielu z nich, życie jest na tyle rzadkie, że prawdopodobieństwo spotkania między cywilizacjami jest bliskie zera, to jednak nie można wykluczyć istnienia pozaziemskiej inteligencji, która w podbojach kosmosu mogła również dotrzeć na Ziemię. Projekt SETI zajmuje się, jak dotąd bez sukcesu, poszukiwaniem śladów inteligentnego życia w kosmosie technikami radioastronomicznymi. Dotychczasowe niepowodzenie projektu SETI sugeruje, że doniesienia o istnieniu UFO w sensie obiektów latających obcych cywilizacji są co najmniej mało wiarygodne.

Między istnieniem pozaziemskiej inteligencji na odległych planetach, a odwiedzinami UFO związek jest jednak odległy, i większość naukowców wierzących w istnienie pozaziemskiej inteligencji nie chce mieć niczego wspólnego z "ufologią". Stosunek oficjalnej nauki do tego pojęcia jest jednoznacznie negatywny właśnie ze względów na naciąganie terminologii, a UFO nie jest dającym się naukowo określić przedmiotem dociekań.
as we lie beneath the sky we relize how small we are
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2008-01-22, 18:01

Ufo nie musi istnieć. Może to być złudzenie optyczne, którego nie zważysz, nie dotkniesz. Kosmici natomiast mogą być, ale nie muszą, mogą sterować UFO, ale mogą dopiero co do nas ruszać. O to chodzi marta.heva. Tak skróciłem, bo widzę, Don Lui$, że nie kumasz czaczy :P
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Gość

Post autor: Gość » 2008-01-22, 19:52

No tak ja zawsze winny he he;]
dobra koniec tematu o czaczy,
Temat o Arizonie (phoenix) a my tutaj piszemy o głównym pojęciu ufo ;]
Znam te pojęcia co mi przedstawiasz,ale ja nie mówię o pojazdach,ale szczerze to teraz dopiero dostrzegłem że Ty mówisz tylko o pojazdach baaa mój błąd;]
A dlaczego powiedziałaś ze nie nazywamy ,,ufo,, ??
Stoisz sobie na balkonie zobaczysz jakiś spodek i światełka to co odrazu krzykniesz do osoby która stoi koło ciebie ? ooo patrz ufo,, ;]
No tak mi się przynajmiej wydaje;]
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2008-01-22, 20:10

Don Lui$, Tak, ale UFO to nie kosmita! kosmita, to kosmita, a UFO, to pojazdy, nie postacie. Postacie z kosmosu (potocznie ufoludki) to kosmici, więc jak zobaczysz kosmitę, to krzyknij "O! kosmita", a nie "O! UFO", to samo tyczy się UFO, bo często UFO to zjawiska atmosferyczne i satelity.
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Gość

Post autor: Gość » 2008-01-22, 22:58

No ja wiem,toć przykład tylko dałem,już tak o szczegóły nie dbałem ;]
I zaraz pewnie napiszecie ,,ale to nie są szczegóły,, już ja was znam he he ;]
a widział ktoś KOSMITę ??;] z was tutaj obecnych?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość