Wrogowie rozumu. Część 2: Nieracjonalna służba zdrowia
Druga część telewizyjnego filmu dokumentalnego, którego scenariusz napisał i który wyreżyserował brytyjski naukowiec Richard Dawkins.
Od autora:
Czy rozsądne jest by martwi mogli komunikować się z żywymi i radzić im jak mają żyć? Co myślisz o wbijaniu igieł w ciało, by poczuć przepływ energii Chi i wyleczyć się z chorób. Albo wyginaniu łyżeczek samym tylko umysłem. Czy jest to racjonalne. Richard Dawkins nie sądzi by tak było i uważa za swój obowiązek przedstawić te obszary przekonań, które istnieją bez naukowego dowodu i wciąż trzymają ludzi w mocy zaklęcia. Spotyka się z czołowymi zwolennikami, ludźmi mającymi autorytet w swojej dziedzinie. także z ofiarami ich praktyk i przedstawia historię tych ruchów - od szarlatanów, którzy wykorzystują te techniki, po eksperymenty i testy, które nie dowiodły ich skuteczności.
W tej części Dawkins sprawdza rosnącą nieufność wobec opartej na nauce medycynie, pomimo jej udokumentowanych sukcesów takich jak zwalczenie bądź opanowanie wielu chorób zakaźnych, szczepienia ochronne, wynalezienie antybiotyków i przedłużenie średniej długości życia. Stwierdza, że z powodu lęków wywołanych kontrowersyjnym dokumentem wiążącym szczepionki z autyzmem co piąte brytyjskie dziecko nie ma obecnie podstawowych szczepień przeciwko odrze, śwince i różyczce.
- Zoltar
(2010-12-30 06:54:55) #8777
| 👮 raport
Rozumię,ale co mają zrobić kobiety w ciąży. Jak zachorują to niemogą brać prawie żadnych leków,nie mówiąc już o psychotropach.Swoją drogą na czym to ludzie nie zarabiają.
OdpowiedzDODAJ ODPOWIEDŹ
- Sisi
(2012-03-20 17:31:30) #8886
| 👮 raport
Nie ma czegoś takiego jak "bezpieczny lek chemiczny"- każdy lek syntentyczny ma efekty ubocznych. Redaktor przesadza. Ciekawe, który koncern farmaceutyczny sfinansował ten odcinek?
OdpowiedzDODAJ ODPOWIEDŹ
Tagi
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY