[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

ile procent mózgu używa człowiekNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

Autohibernacja


Dodano: 2005-03-08 20:59:15 · Wyświetleń: 20767
Zakładka Dodaj do zakładek · Udostępnij:  Facebook  Wykop  Twitter  WhatsApp


Hinduscy fakirzy posiadają niezwykłą kontrolę nad swoim ciałem i umysłem. Dzięki medytacji i odpowiednim ćwiczeniom oddechowym potrafią zakopać głowę w piasku i zwolnić tętno do dwóch uderzeń na minutę. Taka autohibernacja może trwać nawet kilka dni. W 1836 roku pewien fakir został pogrzebany żywcem. Po miesiącu, kiedy "ekshumowano" jego ciało, okazało się, że fakir jest w doskonałej formie. Miał jednak tak zaciśnięte usta, że aby mógł się napić, trzeba je było podważyć metalową łyżką.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
 • Chiqita
  (2008-05-05 21:35:39) #141
  | 👮 raport

  ale jak on tam pod ziemią mógł wytrzymać miesiąc bez jedzenia? i picia?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ

 • (2008-06-25 13:10:56) #314
  | 👮 raport

  wiesz dla ludzi medytujących jest tak że u nas miesiąc to u nich może być np. 1 dzień oczywiście podczas medytacji

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • julius
  (2008-08-16 16:56:29) #635
  | 👮 raport

  o to właśnie chodzi śłyszałem od pewnego energoterapeuty że tacy ludzie oddychają przez pięty..

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • calys
  (2008-10-20 08:10:06) #1158
  | 👮 raport

  Przez piety? O ile dobrze się uczyłam na biologi by oddychać potrzebne są drogi oddechowe i płuca. Mozna tez pobierać minimalna ilość powietrza przez skore, ale wątpię by to wystarczyło by przeżyć ponieważ mózg i inne organy wewnętrzne zluzywaja największą ilość powietrza. Po za tym piety to w większości kość i ścięgna a żadne z nich nie jest w stanie przeprowadzać wymianę powietrza w organizmie.
  Jednak człowiek nie zluzywa całego powietrza które przepłynęło przez jego płuca, zaledwie parę procent. A jeśli jego puls rzeczywiście osiąga 2 uderzenia na minute i by się nauczył zluzywac tylko to powietrze o ma w płucach to zeczywiscie byłby w stanie długo wytrzymać. Ale wątpię czy byłby to miesiąc.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Bart
  (2009-01-08 11:28:55) #1926
  | 👮 raport

  Cała tajemnica polega na tym, że tętno spada do 2 uderzeń na minutę, a wtedy do podtrzymywania funkcji życiowych wystarcza wymiana gazowa przez skórę. Autohibernację stosują nurkowie, którzy w trudnym terenie muszą wytrzymać bez powietrza, a tlen pobierają z wody. Jest to możliwe, ale wymaga tysięcy godzin treningu i dobrej kondycji psychicznej. Trzeba się nauczyć kontrolować swoje ciało. To kolejna tajemnica ludzkiego mózgu, który potrafimy wykorzystać w około 30%. Einstein wykorzystywał swój mózg w 35%. To taka sama tajemnica jak telepatia. Potrafią się nią porozumiewać Aborygeni w Australii, a np. Europejczycy nie. Cały problem polega na tym, że nie znamy pełni możliwości naszego mózgu i nie potrafimy się w danej chwili skupić w takim stopniu, aby się wprowadzić w stan zdolności telepatycznej. Ciekawe kiedy ludzie zaczną wykorzystywać swój mózg w 100%. Za ile tysięcy, a może milionów lat.?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Flajek
  (2009-02-05 21:37:24) #2199
  | 👮 raport

  Według mnie gdyby człowiek umiał kontrolowac swoj mózg w 100% byliby najslniejszą cywilzacją w kosmosie bo niby czemu "oni" nam pomogli w ewolucji albo w 1977 ostrzegali przed kataklizmem?

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • doctor
  (2009-02-25 13:39:34) #2413
  | 👮 raport

  A więc to nie prawda,że człowiek żyje bez wody tylko 3 dni,a bez powietrza 15 minut!

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • kasia
  (2009-03-29 15:30:54) #2712
  | 👮 raport

  czlowiek wykorzystuje mozg w 3, a nie w 30 procentach to po pierwsze. po drugie, cala korzysc hibernacji to to, zeby ''przespac'' kilkanascie, kilkadziesiac lat bez jedzenia i picia. wiec fakt, ze ten czlowiek przetrwal 30 dni pod ziemia potwierdza cel hibernacji.
  zastanawiajacy jest jednak fatk, ze nikle ilosci tlenu pozwalaly na przezycie.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Ivellios
  (2009-03-29 23:40:16) #2713
    📧 pw | 👮 raport


  "kasia" napisał:

  czlowiek wykorzystuje mozg w 3, a nie w 30 procentach

  No sory, ale jak widzę takie pieprzenie to mi się niedobrze robi. Nie ma czegoś takiego, że człowiek wykorzystuje ileśtam procent swojego mózgu. Cały czas jest aktywne 100% mózgu, tylko aktywność poszczególnych jego obszarów jest różna.
  Nie wiem jak w ogóle można wierzyć w te głupoty szerzone przez różnych niuejdżowskich guru...

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • fantasmagoria
  (2009-06-27 10:51:20) #3273
  | 👮 raport

  Ivellios po pierwsze pod którymś z artykułów, sdaje się cos o końcu świata(:P) z twojego komentarza wynikało że jednemu z "niuejdżowskich" guru uwierzyłeś, po drugie w new age nie ma guru;|

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Nadyz
  (2009-07-05 04:25:27) #3386
  | 👮 raport


  "Bart" napisał:

  To kolejna tajemnica ludzkiego mózgu, który potrafimy wykorzystać w około 30%. Einstein wykorzystywał swój mózg w 35%.


  Ciekawe, że wszyscy ludzie wykorzystują mózg w 100%, a iloraz inteligencji i wykorzystanie wiedzy w praktyce zależy od ilości połączeń między neuronami.
  Plotka o tym, że wykorzystujemy mózg w niewielkim stopniu powstała w XX wieku i jak widzę nadal jest akceptowana.
  NIE MA TAKIEGO OBSZARU W MÓZGU, KTÓREGO BYŚMY NIE WYKORZYSTYWALI.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
 • Skurzak
  (2009-12-27 22:40:49) #4347
  | 👮 raport

  Siema wszystkim przeczytałem wszystkie komentarze ale najbardziej mnie dobiło stwierdzenie że gościu oddychał przez piety ała po musiało być bolesne . Ok to było dla żartów a teraz do rzeczy Buhahahahahahahahahaha jaki lol co człowiek w 100% wykorzystuje mózg po pierwsze jak jesteś bobasem masz mózg taki jak inne bobasy przy dojrzewaniu każdy zaczyna się różnić. Pomyśl sobie czemu jest ktoś kto widzi słysząc lub coś takiego a inni tego nie mają bo człowiek nie wykorzystuje dlatego są badania takie jak dokładnie nie wiem jak to się nazywa ze skanują ci mózg i program pokazuje aktywność słyszałem ze są takie miejsca które nigdy nie są używane ok są używane ale w kilku procentach. Dla tego przez medytacje można zacząć coraz bardzie rozwijać swój mózg a słyszeliście o teorii że jeżeli dojrzewającego chłopca dziewczynka nieważne się wyśle w kosmos to przy jakimś tam promieniowaniu kosmicznym nieszkodliwym w pewnym stopniu ta by miała nad nadnaturalne zdolności ale wiem wam jedno żaden człowiek w życiu się nie nauczy magii wszystkich przedmiotów kontrolować ciało być na najwyższym stopniu zaawansowania oobe wiecie niektórzy ludzie sobie wybierają ci chcą ćwiczyć niektóry porostu to sobie odpuszczają . SORY ZE TAM NIEKTÓRYCH ZJECHAŁEM TOTALNIE ALE WEDŁUG MNIE CZŁOWIEK MOŻE TE WSZYSTKIE RZECZY OSIĄGNĄĆ ALE NIE MA DOŚĆ CZASU BY SIĘ WSZYSTKIEGO NAUCZYĆ NA TYM ŚWIECIE A JEŻELI WIERZYC W REINKARNACJE TO PO H... SIĘ UCZYMY I TAK WSZYSTKO ZAPOMNIMY WIEM ZE KTOŚ NAPISZE TO PO CO ŻYJĘ JAK CHCECIE BYM WAM WYJAŚNIŁ POCO PODAJCIE E-MAIL LUB COŚ .
  DZIĘKI ZZA UWAGĘ CHOĆ SIĘ OŚMIAŁEM DZIĘKI CALYS POZDRÓW TEGO KOLESIA ;] :p

  wszystkich POZDRAWIAM NIGDY SIĘ NIE PRZEJMUJCIE JAK KTOŚ WAM POWIE TY IDIOTA LUB COŚ ZYCIE JEST PO TO BY PRÓBOWAĆ NOWYCH RZECZE OCZYWIŚCIE W GRANICACH ROZSĄDKU.

  Odpowiedz
  DODAJ ODPOWIEDŹ
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
Inne artykuły
z działu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium