Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY

Komentarze do artykułu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 11, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
 • IteratorZX81 (2011-02-04 07:44:37) #6128 | PW | RAPORT
  Teraz niech doktor Bem zbada widzenie na odległość i inne (pozaprekognicyjne) formy ESP.

  Odpowiedz
 • krak (2011-02-06 09:20:15) #6154 | RAPORT
  czesto mam coś takiego ze budze się kilka minut zanim coś się wydarzy. Np wczoraj obudziłem się koło 01:30 bez budzika bo umówiłem się z bratem ze miedzy 1 a 2 w nocy po niego przyjade na impreze. Po kilku chwilach od obudzenia dzwoni brat... . Miałem kilka razy coś podobnego.

  Odpowiedz
 • Adikusu (2011-02-11 23:56:33) #6186 | PW | RAPORT

  "Ivellios" napisał:

  W pewnym sensie jest to historycznie znany model. Od ponad stulecia badacze przeprowadzali setki testów mających na celu wykrycie ESP, telekinezy i podobnych rzeczy i gdy tylko takie badania się rozpoczęły, sceptycy natychmiast przypuszczali atak.


  Nie hipotetycznie, tylko praktycznie. A chciałbym zauważyć, że parapsychologia jest dziedziną humanistyczną, więc de facto głos naukowców (fizyków, chemików, biologów itd.) powinien być tak samo ważny w dziedzinie parapsychologii jak i psychologii.

  Czyli nie specjalnie ważny. Bo chciałbym zauważyć, że co prawda naukowcy znaleźli obszar w mózgu, który być może odpowiada za inteligencję, ale tylko być może!

  Jak wiemy inteligencja (Iloraz inteligencji) jest zjawiskiem psychologicznym, czyli mieści się w zbiorze zjawisk przyporządkowanych do nauk humanistycznych. Mało tego, nie wierzę, by udało się biologom i naukowcom w sposób stricte naukowy w pełni wyjaśnić działanie chociażby aparatu psychicznego.

  Tak samo nie uda się naukowcom w sposób naukowy wyjaśnić zjawisk paranormalnych.

  I jeśli rzeczywiście istnieją, a jestem przekonany, że istnieją, to istnieją i już. A badać je można na zasadzie: "Milion ludzi nie dało rady wywrócić ciężarówki za pomocą telekinezy, to znaczy, że najprawdopodobniej się nie da.", "Milion ludzi przesunęło siłą umysłu kartkę papieru, to znaczy, że telekineza istnieje." - czyli na zasadzie statystyki. W pierwszym przykładzie użyłem słowa: "najprawdopodobniej", ponieważ, jeżeli telekineza by istniała, to może znalazłby się osobnik, który byłby w stanie wywrócić ciężarówkę za jej pomocą, tyle, że nie było go w tym milionie badanych. Natomiast w drugim przypadku słowo to zostało pominięte, ponieważ takowy przypadek dowodzi też tego, że jeżeli milion osób jest w stanie to zrobić, to nie ma sensu uwzględniać osób, które nie są w stanie tego zrobić, bo chociażby nie umieją.

  Takie jest moje zdanie.

  Odpowiedz
 • robertcb (2011-02-16 02:49:31) #6198 | RAPORT
  To wszystko jest faktem.
  Polecam poczytać pod hasłem świadomość to nie mózg i kwantowa teoria świadomości.

  Odpowiedz
 • robertcb (2011-02-16 02:40:42) #6199 | RAPORT
  Pomału nauka zmierza do potwierdzenia istnienia świadomości duchowej, ożywiającej materię poprzez zjawiska kwantowe.

  Odpowiedz
 • alfons (2011-02-20 00:28:50) #6219 | RAPORT
  Przykre jest to, że profesorskie mózgi są tak ograniczone. To nie są inteligentne umysły to są wykute łby. Dodam jeszcze jedno ciekawe powiedzenie Alberta Ensteina "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy , bo wiedza jest ograniczona"

  Odpowiedz
 • amaranth (2011-05-01 17:12:08) #6516 | PW | RAPORT
  Oburzyłam się, po przeczytaniu tego artykułu, ale nie z powodu, że znany naukowiec zaczął interesować się tym, co pozazmysłowe, Osobiście uważam, że przeliczenie na punkty i poddanie analizie statystycznej takich właściwości jak intuicja czy postrzeganie pozazmysłowe jest nieporozumieniem. Jestem z wykształcenia i zawodu psychologiem i wiem, jak się odbywają tzw. eksperymenty naukowe. Często wnioski wysnuwa się na podstawie wyników badań tylko jednej populacji - studentów. Tu byli ochotnicy..ale konkretnie kto? Z jakich osób składała się badana grupa? Zdolności jasnowidzenia u siebie umownie nazywam lśnieniem. Wie o nich tylko jedna osoba,która też je ma. Jak naukowo udowodnić, że znałam godzinę śmierci najbliżej mi osoby, która była 400 km dalej i była zdrowa? Jak udowodnić wcześniejszą znajomość dokładnej daty bardzo istotnych, tragicznych wydarzeń w moim życiu? Jak udowodnić telepatię czy znajomość tego, co wydarzy się w życiu innych? To "coś" jest. Po prostu pewne rzeczy są wiadome i nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć. Ale przy aktualnym poziomie wiedzy medycznej i psychologicznej tego nie da się zbadać. Śmiałam się czytając o obrazkach o treści erotycznej. Oceniam to jako niesmaczne i naiwne. Istnieje jeszcze jedno ograniczenie w przeprowadzeniu tego typu badań. Ktoś, kto naprawdę lśni nie chce o tym mówić, ukrywa to. Reakcje otoczenia są z reguły łatwe do przewidzenia dla wszystkich: niedowierzanie, oskarżanie o kłamstwo, podejrzenie choroby psychicznej. Nie można zakwestionować faktu istnienia telepatii, jasnowidzenia, ale solidne badania naukowe w chwili obecnej uniemożliwia brak obiektywnych narzędzi badawczych. Na tematy metafizyki w realu się nie wypowiadam i myślę, że tak jest lepiej. Dar to coś bardzo prywatnego. Nigdy nie poddałabym się takiemu badaniu. Poczułabym się, jakby zdarto ze mnie ubranie.

  Odpowiedz
 • Nessimeriel (2011-06-15 16:13:09) #6621 | RAPORT
  Przecież to jest możliwe... I KAŻDY TO UMIE!!! To się według mnie mniej wiecej opiera na nauce, fizyce kwantowej itp.
  Nie rozumiem czym się tak oburzyli. Nie ma to jak zaprzeczac faktom!

  Odpowiedz
 • ired (2011-06-10 16:14:55) #6629 | RAPORT

  "krak" napisał:

  czesto mam coś takiego ze budze się kilka minut zanim coś się wydarzy. Np wczoraj obudziłem się koło 01:30 bez budzika bo umówiłem się z bratem ze miedzy 1 a 2 w nocy po niego przyjade na impreze. Po kilku chwilach od obudzenia dzwoni brat... . Miałem kilka razy coś podobnego.


  Też nieraz miałem takie przypadki.

  Odpowiedz
 • dzidek (2011-08-03 03:52:32) #6831 | RAPORT
  Amaranth powiedz jeszcze gdzie przyjmujesz.
  Strach pomyśleć, że może do Ciebie trafić człowiek z realnym problemem.

  Odpowiedz
 • b.olga (2012-06-20 15:30:50) #7468 | RAPORT
  często sięgam po komórke i coś w tym samym czasie dzwoni...

  Odpowiedz
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 11, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium