[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum

"Masz zamknięty umysł, niegodziwcze!" - czyli słów kilka o internetowych ekspertach od niczegoSzukasz formularza do napisania nowego komentarza? Został on przeniesiony na sam dół strony.
Komentarze do artykułu
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 20, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
  • Ruskof
   (2010-04-16 16:03:39) #4811
     📧 pw | 👮 raport

   Swietna robota,Iv,gratulacje :)
   Masz racje,net jest przpelniony "neokidziarniami",no coz,nic nie poradze,nic nie poradzisz,wazne ze twoje paranormalium jeszcze nie zapadlo sie w zaroslach dzieci neonetu :P

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • wolf
   (2010-04-16 17:22:09) #4815
   | 👮 raport

   Częściowo zgadzam się z artykuem,w internecie rzeczywiście grasują całe stada impotentów intelektualnych.Otwartość umysłu jest więc rzeczą fundamentalną do zrozumienia czegokolwiek.Co do teorii spiskowych,to sprawa nie jest jasna,prosta.ani oczywista.Przykład działań "karteli'' farmaceutycznych jest bardzo wymowny i widoczny gołym okiem.Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Mancias
   (2010-04-16 19:48:25) #4817
   | 👮 raport

   Mądre przemyślenia Ivellios! Na szczęście nadal wśród całej masy wymyślonych historii, spisków i tym podobnych, można znaleźć ciekawe i prawdziwe historie. Najlepiej tę sytuację opisują słowa:
   "Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty."
   T. Pratchett

   Dobrze, że masz odwagę głosić takie niepopularne, w branży paranormalnej, poglądy!

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Stolarz z Krakowa
   (2010-04-16 19:51:13) #4818
   | 👮 raport

   Zawsze miałem problem z wysłowieniem się, artykuł Sz.Pana Ivellios wprost idealnie wytłumaczył to co zawsze próbowałem tłumaczyć "ślepym" znajomym jak i "zaślepionym" członkom rodziny, połowa tego co czytają na forach (bo tam szukają informacji) to bzdury. Szkoda że mało ludzi to zauważa.
   Z wyrazami szacunku
   Pozdrawiam Wszystkich, Maciej.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Pigmej
   (2010-04-18 21:05:39) #4820
   | 👮 raport

   Wg mnie jeszcze często zdarza się się tak, że gdy osoba napisze jakieś głupoty na forum i potem sobie uświadomi że to są głupoty, nie potrafi się do tego przyznać i zaczyna bronić swoich niedorzecznych tez.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • magdalena
   (2010-04-18 22:20:54) #4821
   | 👮 raport

   Bardzo trafny tekst. Sama udzilelam się na forach o zgoła innej tematyce - prawniczych, ale to zjawisko występuje chyba wszędzie w takim samym stopniu. Tacy "poszukiwacze prawdy" często cytują wyrwane z kontekstu fragmenty kodeksów czy ustaw, wyma***ą nimi przed nosem czytelnikom i nie dopuszczają do słowa kogokolwiek kto chce podważyć ich zdanie. A najgorsze dzieje się, gdy ktoś ich rady zastosuje w praktyce, co może mieć oczywiste konsekwencje.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Mim
   (2010-04-19 01:23:03) #4827
   | 👮 raport

   Poruszony został tutaj ważny temat i zarazem ciekawe zjawisko. Człowiek spragniony wiedzy, przytłumiony monotonią zwykłych wiadomości i informacji chętnie lubi zajrzeć na alternatywne źródło informacji. Często przez to pierwsze informacje jakie uzyska z owych miejsc stają się dla niego obiektem niepodważalnym i uberwyjątkowym, który jest prawdą i basta. Nie daje się sprostować przez innych, bardziej lub mniej zamyka się na kolejne perspektywy bo obecna mu pasuje. Owego "eksperta" broni ponieważ chcę żeby miał racje. Osobiście uważam, że takie jednokierunkowe myślenie jest obecne u każdego z nas, tj. zawsze nastrajamy się na odbiór takich, nie innych wiadomości. Istota polega na tym, żeby zachować odpowiedni stopień krytyki i dystansu do tematów z jakimi się spotykamy, do życia i samego siebie. Pozdrawiam

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • MaG
   (2010-04-19 10:33:09) #4828
   | 👮 raport

   Trafiłeś w samo sedno. Spotkałem się ostatnio z tym zjawiskiem na pewnej stronie. Właściciel strony wraz ze swoimi - można by już powiedzieć - wyznawcami pokazuje różne spiskowe teorie, a jeśli ktoś ośmieli się odbiec od jego jedynie słusznego i prawdziwego zdania, jest z miejsca obrzucany aroganckimi odpowiedziami i nazywany trolem.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • maestro
   (2010-04-19 14:56:02) #4833
   | 👮 raport

   Ten artykuł równie dobrze działa w obie strony. Dokładnie po obu stronach barykady jest ten sam problem.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • PRAWDA
   (2010-04-19 19:42:21) #4834
   | 👮 raport

   To prawda. Dużo jest takich za przeproszeniem po... dzieci które wierzą w każe ***o... Najlepiej samemu badać dany temat i olać tych neo. Pozdrawiam

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • fio
   (2010-04-22 12:30:16) #4830
   | 👮 raport

   Użycie słowo "jarają" czy "zajarani" IMO zbiło wartość tego artu :|
   Dodam jeszcze że nie bywam na forach o tematyce paranormalnej lecz na innych. Tam zaś to człowiek wierzący w ducehy czy UFO jest wdeptywany w ziemię bez żadnej litości. Wiele razy widziałem wyśmiewanych i był to śmiech bez żadnych argumentów. Bo wystarczy że się przyznał iż wierzy czy doznał. Zaś co do ekspertów hmm tacy są ludzie gdzie temat tam setki pseudo ekspertów. Nie wspominając że w niektórych dziedzinach chyba nie da się być ekspertem ;-)
   Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Olaf
   (2010-05-02 02:23:47) #4882
   | 👮 raport


   Niestety musze przyznać że największe bujdy puszcza w eter Fundacja Nautilus :(
   Najlepiej zorganizowani (szacunek za to do kwadratu!!!) ale szukający sensacji wszędzie, od dymu z ogniska po fusach po kawie.

   Z drugiej strony problemem sa też sceptycy bo nie mają dobrych argumentów. Najlepszy przykład - piktogramy, które są według nich "wydeptane deską w zbożu" i pal licho, że te kłosy ani nie są pogięte (splecione, ale tak jakby już tak rosły), rysunki powstają błyskawicznie itd.
   Wyznawcy teorii spiskowych - UFO to nowoczesne pojazdy wojska lub światła samolotów. I pal licho że taki samolot popyla po niebie w różnych kierunkach :D
   To są jeszcze większe świry niż te psychole wierzący we wszystko. W tych sprawach obie strony równomiernie zagmatwują sprawę, dlatego na przykład UFO przez długi czas nie zostanie zbadane.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • M.V
   (2010-05-24 00:15:50) #4997
   | 👮 raport

   Witam. Dziękuję za artykuł ,mamy podobne poglądy i doświadczenia forumowe. Szukam jakiegoś poważnego forum o tej tematyce. Bez ***iarzerii i nawiedzonych ignorantów. Niestety coraz trudniej mi znaleźć dyskutanta o poważnym i merytorycznym podejściu. Znacie takie forum?

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Zniesmaczony
   (2010-05-27 14:19:51) #5010
   | 👮 raport

   Ja proponowałbym zrobić coś z ową "fundacją Nautilus", bo przez takich imbecylów nikt nas nie będzie brał na poważnie... wypuścili jakiś artykuł o piktogramach 2010 z filmem, który jest na całym świecie znany jako fake... -.- żenada.. pogoń za tanią sensacją. Dla mnie są zerem, a kiedyś byli naprawdę dobrym portalem.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Max King
   (2010-08-01 00:36:43) #5367
   | 👮 raport

   Fajny artykuł, ale brakuje w nim jednego: listy właśnie takich elitarnych miejsc, gdzie można poczytać FAKTY.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Ivellios
   (2010-11-04 00:26:27) #5765
     📧 pw | 👮 raport

   Max King, takiej listy raczej nie będzie - bynajmniej nie zamierzam takim miejscom robić darmowej reklamy na łamach Paranormalium :P
   Ale wiem, że takie miejsca istnieją. W tych miejscach wszyscy się szanują, dyskutują na poziomie, często też podają źródła (niejednokrotnie książkowe), na które się powołują w swoich wypowiedziach. Kiedyś było takich miejsc więcej, ale niestety część z nich stała się zbyt popularna i zalęgli się na nich właśnie "eksperci od niczego"...

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • ops
   (2010-12-28 18:37:48) #5962
   | 👮 raport

   W ten sposób na jednym forum zostałem coż... zbanowany i udupiony.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Nihlatlab
   (2010-12-29 03:36:00) #5965
   | 👮 raport

   Ivelliosie
   "Z najnowszych badań wynika, że.." się mylisz.. ;p

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Ja jestem
   (2012-03-16 11:50:29) #7309
   | 👮 raport

   Wyłowić, dobrze powiedziane Ivelios. W sumie i tak próżny trud, moim zdaniem. Tylko nie wiedzieć czemu, wciąż szukam ludzi którzy są owym wspomnianym przez Ciebie tytułowym elementem a nie słusznie. Niestety najczęściej jedni bardziej szaleni od innych, element zawiści się pojawia po stronie gawiedzi, i wspomnianych ekspertów od pospolitości. Przyznam szczerze, choć jakoś pewnie nie mam szczęścia do zaglądania tam gdzie powinnam owe pierwiosnki widać. Ale przejawiają się raczej we frustracji, lub nawet drwinie, albo nawet jeszcze gorzej. Myślę sobie że, ci ludzie mieli żar w sobie, musieli mówić ale jak głos wołającego na pustyni, nikt nie słyszał ich słów. ... Albo skromni, milczący, rokujący nadzieję ... Kogo by nie sprawdził, okazuje się iż jedyne na co dobrego można liczyć, to na prostotę i piękno ducha, ale ja nie takich szukam. A raczej kogoś kto mnie zainspiruje, tym razem mnie poprowadzi gdzie jeszcze nie byłam... Kogokolwiek dorosłego. To tylko tytułem wyjaśnienia (jak by to kogoś obchodziło ;)). Ja często spotykałam się z jeszcze jednym przejawem oszołomstwa, szczególnie tam gdzie jak się Twierdzi szuka się Boga. Wszystkie wymienione przez Ciebie aspekty są prawdziwe. Jednak jeśli zdarzy się iż, ktoś umiejętnie pociągnie wątek, nawet pisze początkowo sam do siebie z pozoru. I nie da się obalić racjonalnie przedstawionego a odmiennego punktu widzenia. Taki Góru na przykład "Hiob" z forum "Katolik.us" traci cierpliwość i usuwa ponad 40 stron A4 postów "Gałązka" i odpowiedzi. Ponieważ jak twierdzi są bardzo niebezpieczne. I owszem dla Niego z pewnością i tego co robi, bo widać Jego pospolitość na tym tle jak na dłoni. Więc zmierzam do aspektu strachu o własną trzódkę i wypracowaną fanatyczną bezkrytyczność. Takich przykładów jest więcej. Inie trzeba światowych spisków, głupota świetnie sam się potrafi obronić i zakrzyczeć, zmieszać z błotem, a jak i to mało zamknąć usta wszelkiej mądrości nawet wywalając posty i udawając że nigdy jej nie było, bo burzy światopogląd. Dla tego też, uważam szukanie mądrości w necie jako próżny trud właśnie, nie z powodu teorii spiskowych hehe. Zwyczajnie, nic nie ma prawa wychylić głowę ponad pospolitość w rzeczy pospolitej bo ją straci. Chwasty zaduszą wszystko co piękne i mądre, co mogło by przywieść do rozwoju w jakiejkolwiek dziedzinie. A pierwiosnki są skazane na samotny rozwój, z czasem przepaść się jeszcze bardziej pogłębia, przestają mieć jakikolwiek wspólny język z gawiedzią, pozostaje im jawić się jako szaleńcy, albo milczeć co niepodobna przecież, bo nadzieja umiera ostatnia. A po co w ogóle mówić to co inni, to co wszyscy wiedzą? Taki jest cały net właśnie przecież. I nie tylko w rzeczy pospolitej już z nazwy nawet. Nawiasem nazwa naszego Państwa wywodzi się od Polan, czyli mieszkańców pól (łąk) A największą pospolitości są przecież chwasty, stąd nazwa rzecz pospolita się wywodzi. Choć oficjalna wersja nie ma nic wspólnego z moim głupim wywodem.

   A gdyby nawet mimo to udało się nawiązać dialog, nie da się przekazać nic co jest istotą, bo każdy ciągnie w inną stronę a nikt niczego nie rozumie. Wątek się rozmywa i robi się głupca z mądrego tym oto sposobem. Bo nikt nie jest zainteresowany przyjrzeniem się sobie i odkryciem że, trzeba iść o wiele dalej a nie siedzieć na laurach swej niewiedzy. Ale nie może być inaczej skoro tak wiele w nas samych jest ukrywane przed sobą samymi. Każdy ma swoje za pazurkami kiedy nikt nie widzi.

   Pierwsza wśród głupców, ostatnia wśród mądrych.

   Ps. Sorry za niespójność stylistyczną i literówki. (Oczywiście nazwa katolik.us ... można wykropkować cy cuś a nawet wszystko wywalić w kosz, bo komentarz w sumie niczego poza moimi odczuciami nie wnosi co kogokolwiek by do konstruktywnej refleksji skłonić mogło :))

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
  • Agnieszka.
   (2016-03-06 12:34:52) #14386
     📧 pw | 👮 raport

   Zgadzam się z powyższym artykułem w 100 %. Ekseprci z prawdziwego zdarzenia, miarodajne i " ziejące " prawdą artykuły poparte źródłami to wielka rzadkość i za szczęściarza można uznać tego, kto na takie trafi. Internet w szerszym pojęciu , pozwala zaistnieć głównie tym, którzy na co dzień tak naprawdę nie istnieją. Jednak Panowie i Panie miejcie na uwadze, że to samo dotyczy i Was i Nas. Szastanie opiniami, mianowanie się ekspertem i ocenianie ( często negatywne) osób mających inne poglądy, deprecjonuje fora, artykuły i piszących.
   Jak to mówią .... widzisz drobne wady innych ale swoich błędów nie zauważasz.

   Odpowiedz
   DODAJ ODPOWIEDŹ
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 20, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium