Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY
Religia i nauka - komentarze do artykułu
Komentarze wyświetlam w kolejności od najstarszego do najnowszego
Kliknij tutaj, aby powrócić do lektury artykułu

Komentarze do artykułu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 12, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
 • .mike (2009-05-26 03:49:07) #3019   ❗❗❗
  bardzo fajny tekst. ale na koncu bym dopisal. ale to wszystko co jest napisane powyzej to moze byc nieprawda wiec idz i sam sprawdz :)

  Odpowiedz
 • Krystek (2009-05-26 17:43:45) #3020   ❗❗❗
  Tak ja będę bronił swojego a dla zainteresowanych podobnymi do powyższej filozofii życiowej polecam program jarmark cudów, o ludziach, którzy też zaczęli wierzyć w podobne rzeczy i praktykować jeszcze gorsze mające rzekomo spowodować ich wielki duchowy rozwój jednak bardzo się na tym sparzyli.

  Odpowiedz
 • Drax (2009-05-26 12:30:35) #3022   ❗❗❗
  Jeśli czytałeś bardzo uważnie ten artykuł to teraz pomyśl równie dokładnie nad tym co przed chwilą napisałeś. Zachowujesz się dokładnie tak jak jest to opisane w tekście - bez względu na to ile będzie nie jasności Ty i tak nie będziesz bronił swojego - i kto ma rację ?

  Odpowiedz
 • Drax (2009-05-23 01:30:48) #3031   ❗❗❗
  Świetny artykuł. Dokładnie ukazuje ułudę w jakiej żyje olbrzymia większość ludzi na Ziemi, pomimo, że żyjemy w XXI w. Jednak nie rozumiem kilku rzeczy i tu do autora lub osoby zorientowanej:
  - O jakie dowody istnienia życia pozaziemskiego chodzi?
  - Czy rzeczywiście wynaleziono lekarstwo na raka?

  Odpowiedz
 • Krystek (2009-05-24 20:08:22) #3045   ❗❗❗
  Po prostu żal niby kto to pisał pewnie jakiś jaśnie oświecony sekciarz z new age który chyba na dobrą sprawę sam nie wie o czym pisze, wymyślił sobie filozofie tak to sobie każdy może wymyślić coś innego tylko kto ma racje.

  Odpowiedz
 • SyriusM (2009-06-02 15:31:33) #3066   ❗❗❗
  "Kada prawda przechodzi przez trzy etapy. Najpierw jest wyszydzana, potem gwałtownie zwalczana, a w
  końcu zostaje uznana za oczywistą." (Arthur Schopenhauer)

  Drax
  Nic nowego nie wniosles. Wszycy to znaja ;]  Odpowiedz
 • Nihlatlab (2009-06-02 20:00:41) #3089   ❗❗❗
  Ostatnio Świadkowie Jechowy próbowali mnie "nawrócić" i postępowałem dokładnie z zasadami opisanymi w tekście, tak i łamałem pytaniami że odechciało im się ze mną rozmawiać ;p W dzisiejszym świecie powinno się postawić na naukę, jednak społeczeństwo polskie jest zbyt zapatrzone w wiarę i ojca dyrektora, by przejrzeć i zająć się samodzielnym myśleniem.

  Odpowiedz
 • Jadzia (2009-06-03 18:40:58) #3102   ❗❗❗
  ten artykuł to czyste kretyństwo. gdyby naprawde człowiek był stwozony przez jakąś za****ną ewolucję to już w ogóle życie nie miałoby sensu, tylko rodzić się i umierać. a samemu myślenie doprowadziłoby do tego, że w ogóle nikt nie miałby racji, bo każdy myśli inaczej, Świat był by wedy pełen głupców. wobrażam sobie ludzi w przyszłości - głupsi od szympansów. religia daje nam wskazówki, ale trzeba terz czasem się nad tym zastanowić

  Odpowiedz
 • mózg (2009-06-05 00:54:45) #3110   ❗❗❗
  Ten artykuł po części to farmazon. Prawda jest taka, że miłość istnieje i jest wpisana w psychikę wielu ludzi, jest ich potrzebą tak jak odzywianie, oddychanie - no może miłość jest trochę mniej potrzebna. Co do religii to na pewno wszyscy się zastanawiali czy Bóg istnieje. Nauka nie udowodniła że Bóg istnieje, ani że nie istnieje. Trzeba pamiętać że metody naukowe są niedoskonałe jak wszystko na świecie i pewnych spraw nigdy nauka nie zbada. Co do teorii naukowych i naukowych autorytetów też trzeba mieć dystans.Naukowcami są ludzie którzy po prostu zrobili sobie tytuły doktorskie i profesorskie, ale profesor to nie znaczy nadczłowiek. Znacie jakiegoś profesora o IQ= 9000 ??? Profesorowie to przewqażnie trochę bardziej rozgarnięci ludzie którzy często źle przeprowadzają doświadczenia, źle interpretują doświadczenia, tworzą nieprawdziwe teorie...

  Odpowiedz
 • RiffelRa (2009-06-07 19:58:54) #3124   ❗❗❗
  Większość z was nie posiada wystarczająco dużo intelektu by zrozumieć to co napisał Sokratek. Takim językiem będą władali ludzie przyszłości za jakieś 250lat. Sam jestem scenarzystą i pisze podobne teksy i przemyślenia (Nie koniecznie dotyczące filmu) i poznałem ten (skomplikowany -- dla Was) Język. Myślę że jest niewielu ludzi na świecie którzy "wyprzedzają czas" i wymyślają tak złożone przemyślenia. Zamiast gadać o głupotach (wrażeniach z dzisiejszego dnia) to byście zaczęli zgłębiać wiedzę o sensie istninia zgodnie z zasadami Czystego Umysłu.

  Odpowiedz
 • Drax (2009-06-08 12:14:28) #3127   ❗❗❗
  Jadzia - wiesz dlaczego uważasz że świat powstały z ewolucji nie miałby sensu ? Bo boisz się, że po śmierci nic by nie nastało. Religia daje Ci nadzieję, że gdy już Cię tutaj nie będzie, będziesz w lepszym miejscu i będziesz żyć wiecznie. Nie rozumiem dlaczego świat bez religii miałby być głupi lub ułomny. Zastanów się: czy nasz świat nie byłby taki bogaty, urozmaicony i ciekawy gdyby właśnie nie to, że każdy człowiek myśli inaczej ? Gdyby każdy myślał jednakowo to do dzisiaj byśmy żyli w epoce kamienia łupanego - to właśnie, między innymi, wyróżnia nas od zwierząt - potrafimy kreować - gdy jeden naukowiec próbuje coś wynaleźć ale nie potrafi pomaga mu inny, który ma inne spojrzenie i razem dokonują kolejnego odkrycia, które pomaga nam wszystkim. Gdyby wszyscy myśleli jednakowo to nowe teorie byłby od razu akceptowane a jak powszechnie wiadomo początkowe teorie np te dotyczące atomu nie były trafne ale gdybyśmy myśleli jednakowo to taka nie trafna teoria od razu byłaby akceptowana i dopiero wtedy bylibyśmy "szympansami". Osobiście przeraża mnie Twoje zdanie: "a samemu myślenie doprowadziłoby do tego, że w ogóle nikt nie miałby racji(...)" dlatego jestem ateistą: bo religia nie pozwala samodzielnie myśleć

  Odpowiedz
 • Pokrzywek (2009-06-12 10:25:26) #3177   ❗❗❗
  Tym co krytykują zaproponowałbym by sami coś napisali.
  Oczywiście coś od siebie.
  Uczestniczyłem w wielu sympozjach, zlotach, spotkaniach...dotyczących różnych zagadnień np motoryzacji.Fachowców od laików różniło to, że albo coś ciekawego dodali, wymienili się wiedzą albo zachowywali ciszę.
  Fachowiec zanim nie sprawdzi nie wypowiada się na dany temat.
  Jeżeli czegoś nie rozumie zadaje pytanie lub sprawdza sam.
  Wtedy jak nie jest tak to mówi jak
  Pozdrawiam


  Odpowiedz
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 12, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium