Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY
Czerwona rtęć - czyżby nowe zagrożenie? - komentarze do artykułu
Komentarze wyświetlam w kolejności od najstarszego do najnowszego
Kliknij tutaj, aby powrócić do lektury artykułu

Komentarze do artykułu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 8, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
 • gość (2008-07-05 18:03:11) #437 | RAPORT
  Czerwona rtęć to z tego, co kiedyś czytałem rtęć zawierająca kilka dziesiątych procent (dokładniej chyba 0,3%) kamienia filozoficznego. Większa jego dawka zamienia rtęć w złoto.

  Odpowiedz
 • jacmus (2008-09-14 03:24:57) #869 | RAPORT
  Było to około 16-17 lat temu, gdy do Polski przyjeżdżali Rosjanie. Było to w Krakowie. Ponieważ pasjonowało mnie kupowanie różnych oryginalnych ( mało znanych w Polsce ) przywożonych przez Nich przedmiotów, a w miarę mi szło porozumiewać się z przyjezdnymi, dwukrotnie proponowano mi kupno czerwonej rtęci. Raz człowiek podawał się za kapitana ówczesnej armii. Nie wiem jak ten produkt wyglądał, chodziło o jakieś duże pieniądze, nie zainteresowałem się, bo podejrzewałem, że to określenie któregoś z narkotyków.

  Odpowiedz
 • normalny (2008-12-04 22:32:42) #1532 | RAPORT
  Czerwona rtęć umożliwia łatwe zbudowanie bomby neutronowej (trudnej do wykrycia ze względu na znikomą promieniotwórzość składników). Do zbudowania brudnej bomby wystarczy jakikolwiek ładunek wybuchowy.
  Rozumiem, że takie artykuły piszą idioci ale wystarczyłoby spojrzeć do wikipedi, o chwili logicznego myślenia nie wspomnę bo to jest chyba nieosiągalone dla autora;)

  Odpowiedz
 • Ivellios (2008-12-14 01:40:53) #1625 | PW | RAPORT
  Astre Occlu, jeśli sugerujesz się źródłem i na podstawie źródła wystawiasz opinię o artykule, to... nie mam pytań.
  A co by było, gdyby tego arta napisał ktoś inny, taki np Arthur Bell? Wtedy przyznałbyś mu rację, co?

  Odpowiedz
 • Astre Occlu (2008-12-13 10:26:56) #1627 | RAPORT
  Artykuł jest człowieka z BBC tak? Kolejna dezinformacja.

  Posługują się czerwoną rtęcią jako kolejnym narzędziem wywoływania strachu.


  Odpowiedz
 • dedal (2009-03-08 00:41:10) #2543 | RAPORT
  urządzenie do stapiania bez domieszek.-- tylko w kosmosie można mieszać i stapiać rożne niemieszalne pierwiastki. Rosjanie mieli kilka baz w kosmosie ( Saluty )na pewno przeprowadzali rożne doświadczenia. Rtęć jest metalem płynnym ( jedynym znanym ) dość ciężkim. Stan stały uzyskuje w niskiej temperaturze, odpowiednio zamrożona tworzy jednorodną siatkę krystaliczna. ma to duże znaczenie dla neutronów.


  Odpowiedz
 • o44 (2009-08-09 23:15:16) #3654 | RAPORT
  Niestety taki materiał istnieje, jest to amalgamiat rteci posiadający składniki sladowe metali ziem rzadkich, do czego to słuzy nie wiem, ( mam dwie hipotezy) ale miałem wątpliwa przyjemność spotkać ludzi którzy cokolwiek wiedzieli na ten temat a było to w 1991 roku. Widziałem zdjęcia pojemników, a przezyłem całą wrzawe z tym zwiazana - 1 kg 300000 usd - wszyscy tego szukali i oczywiście sprzedawali! w 1991 roku było to jeszcze mozliwe ze względu na przepisy omateriałach niebezpiecznych ( jodek rtęci jest przechowywany w zwykłych słojach( brazowych) oczywiscie szczelnych. Moja hipoteza jest następująca - jest to inicjator zapalnika bomby neutronowej - jak to działa to juz inna historia( opis zajął by kilka stron hehe, druga jest to substancja która umozliwia uzyskiwanie specyficznego pola elektromagnetychnego ( wirująe pole magnetychne - plazma)

  Odpowiedz
 • kai555 (2010-03-15 22:22:50) #4683 | RAPORT
  ..to co wlasciwie mozna pisac w tych komentarzach?.....jesli nic nie mozna?..a odnosnie czerwonej rteci ...Jelcyn wydal polecenie jej produkcji...a szwajcarskie banki posredniczyly w transakcjach-ale sa juz lepsze srodki-nie wierzycie?..

  Odpowiedz
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 8, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium