Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
mgalant
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-20, 22:43

Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: mgalant »

Witam wszystkich,

jestem na tym forum po raz pierwszy. Nie ukrywam, że tematyka zjawisk paranormalnych jest dla mnie bardzo interesująca, ale do rejestracji na forum skłoniła mnie fotografia, zrobiona przez moją mamę. Na zdjęciu jestem ja demontujący starą instalację c.o. w piwnicy. Takich zdjęć było wykonanych kilka jedno za drugim. Na jednym z nich widoczna jest wyraźna smuga o dość regularnych kształtach "wlatująca" w otwór kominowy.

Będę wdzięczny za Wasze opnie.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 948

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: Ivellios »

Wrzuć zdjęcie na jakiś zewnętrzny serwer, coś się porobiło i nie wiem jak u innych ale u mnie nie widać załącznika (a wiem, że jest, bo przy akceptowaniu wpisu widziałem takowy).

EDIT:

Dziwne, załącznik wyświetlił mi się po wysłaniu odpowiedzi...
Awatar użytkownika
SamiraEos
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2014-03-16, 11:42
Lokalizacja: Święte miasto

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: SamiraEos »

Może u mnie to też zadziała, bo załącznika nie widzę...

EDIT
Yep, zadziałało.
Jak dla mnie to jakiś odblask od latającego śmiecia. Pewnie jest ich sporo, bo ktoś tam pracuje w tle...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: Arek »

IIIIIIIiiiiiiii, ja nie widzę żadnego załącznika
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 948

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: Ivellios »

Skoro już odpisałeś, to powinieneś widzieć :P Szukam aktualnie rozwiązania tego problemu z załącznikami.
mgalant
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-20, 22:43

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: mgalant »

Dziękuję za szybką reakcję. Poniżej link.

http://zapodaj.net/bd64b5e17d4a1.jpg.html
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: Arek »

Tak, teraz widzę link.
Hmmm, powiem że dziwne bo smuga wygląda tak jakby wychodziła z otworu że ściany. Nie wyżej, nie niżej ale dokładnie z otworu
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: Vampirio »

Też tak mam, że jak nie napiszę to nie widzę
mgalant
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-20, 22:43

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: mgalant »

Już nie mogę się doczekać jakiś konkretnych wniosków... ;)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: Pandemonium »

Bez konkretnego rozpoznania nie ma konkretnych wniosków - co najwyżej możemy podać Ci naszą subiektywną interpretację. Zaczynając warto zaznaczyć, że zdjęcie jest mocno prześwietlone z oczywistych technicznych względów co trochę rzutuję na jakość i jego rzeczowość. Tyle, że... Tak jak już zauważył Arek smuga wylatuje bezpośrednio z otworu kominowego co jest dziwne i nietypowe. Po bliższym przeanalizowaniu zdjęcia w dwóch programach graficznych doszedłem też do wniosku, że nie ma tutaj żadnej ingerencji w fotografię czyt. nie jest przerobiona (lub jest bardzo dobrze, co już niestety przekracza możliwości mojej percepcji). ^_^ Rozkładając zdjęcie na części pierwsze zauważyłem też, że smuga po odpowiednim "nastrojeniu" zdjęcia ma zdecydowanie odróżniający się kolor od iskier, czy światła lampy błyskowej. Problem polega na tym, że sama smuga wygląda jak jakiś ruch podczas kilkusekundowego naświetlania i nie można tej opcji wykluczyć. Moim zdaniem jednak na tym zdjęciu coś może być. W każdym razie czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Może jakbyś powiedział w jakim domu to zdjęcie było robione, czy miał on jakąś historię... Cokolwiek. Pomogło by to na pewno w interpretacji. Czekam na dodatkowe info w każdym razie.
mgalant
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-20, 22:43

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: mgalant »

Powiem szczerze, że nie chciałem Was zasugerować historią domu, tylko zależało mi na ocenie samego zdjęcia. Owszem jeśli chodzi o sytuacje "niewyjaśnione " to zdarzały się w tym domu na przestrzeni blisko 50 lat (tyle liczy dom). Słyszałem o kilkunastu, a kilka z nich doświadczyłem osobiście. Wracając do zdjęcia to zostało ono wykonane w byłej kotłowni. Właśnie w ty miejscu doświadczyłem dwa razy bardzo nie przyjemnych przeżyć. Raz przechodziłem przez kotłownie i właśnie w tym miejscu na wysokości otworu kominowego (wtedy stał tam piec) "coś" mnie zablokowało i nie mogłem przejść ani kroku dalej. Nie czułem żadnego dotyku, nikogo nie widziałem, nie była to "nie widzialna ściana", poprostu nie mogłem wykonac ruchu aby przejść dalej. Bardzo nieprzyjemne uczucie! Nie do wytłumaczenia. Innym razem wchodziłem przez kotłownie, przez otwarte drzwi, nagle mi się o czymś przypomniało i zawróciłem. Ku mojemu zaskoczeniu drzwi były zamknięte! Ja ich nie zamykałem, aby to zrobić trzeba było nimi mocno trzasnąć. Zostały zamknięte w kilka sekund bezszelestnie. Pamiętam że zwiałem stamtąd jak poparzony. Przez lata raz na jakiś czas było słychać charaktresytyczne odgłosy w grzejnikach, jakby ktoś coś robił przy piecu. Oczywiście w danym momencie nie było żadnych domowników przy piecu. No i oczywiście raz na jakiś czas odczuwałem pewien niepokój wychodząc po schodach z piwnicy, nerwowo obracając się za siebie, ale to raczej charakterystyczne dla tego typu miejsc. Reasumując rzecz jasna od razu skojarzyłem te różne sytuacje które wydarzyły się w kotłowni z tym dziwnym zjawiskiem na zdjęciu.
Dodam jeszcze, że wszystkie "zjawy" które widziałem lub ktoś widział w tym domu miały postac dymu, ale zawsze pojawiały się w nocy. Zaznacze, że nie nazwał bym tego domu nawiedzony, ponieważ te zjawiska wystepowały stosunkowo rzadko, ale jak już wystąpiły były niepokojące i nie przyjeme. Co Wy na to? Macie pytania - pytajcie. :)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: Pandemonium »

Czyli nie ma żadnych historii na temat okolicy, czy choćby konkretnego miejsca? Ja bym prosił o jakieś zdjęcie domu i najlepiej nazwę miejscowości z lokalizacją. Można było by poszukać jakichś informacji o okolicy i coś wywnioskować. Bo szczerze mówiąc te Twoje własne doświadczenia mogą być mimo wszystko bardzo łatwo wytłumaczone. Swoją drogą rozumiem, że mieszkasz w tym domu? Popytaj się, czy nikogo nie mordowano, albo palono :D
mgalant
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-20, 22:43

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: mgalant »

Spodziewałem się tu bardziej profesjonalnych i wyrafinowanych wypowiedzi. Tym bardziej ze juz wiem ze na tym zdjeciu ma miejsce zjawisko PARANORMALNE!
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: czyzo3 »

No ale co mamy Ci tu napisać? I tak dostałeś lepsze odpowiedzi i zainteresowanie niż w większości takich tematów na tym forum :-P Tak jak Pandemonium napisał, prosimy o nazwę miejsca, lokalizację domu, dodatkowe zdjęcia - tylko w ten sposób możemy chociaż spróbować zbadać przeszłość tego miejsca i znaleźć jakiś punkt zaczepienia. Zjawisko które złapałeś na zdjęciu jest na tyle nietypowe, że nikt nie może go zakwalifikować do jakiejś grupy zjawisk częściej spotykanych - np.: zdjęcia orbów, zjaw itp., itd.
dejwis22
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2011-02-13, 14:19
Lokalizacja: Świdnik

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: dejwis22 »

Żeby ci coś więcej powiedzieć to musisz podać więcej informacji. Jeżeli oczekujesz czegoś więcej, a uważasz że na tym forum tego nie uzyskasz to proponuje skontaktuj się z jakąś grupą która, bada takie zjawiska na co dzień.
Awatar użytkownika
SamiraEos
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2014-03-16, 11:42
Lokalizacja: Święte miasto

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: SamiraEos »

Szczerze, im dłużej na to patrzę, tym mniej paranormalnych rzeczy dopatrzeć się tam mogę.
Że smuga jest akurat tak ułożona, to czysty przypadek. Jeśli nie zobaczę innego zdjęcia, na którym widać podobne zjawisko, obstawać mogę tylko przy tym, że to szybko poruszający się paproch tuż przed obiektywem aparatu.
Tam nie jest zbyt jasno, więc - skoro zdjęcie jest bez lampy - dłużej trwało nim zdjęcie strzeliło. Ułożenie się czegoś w taki wzór to wtedy bardzo częsty widok.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: Pandemonium »

mgalant pisze:Spodziewałem się tu bardziej profesjonalnych i wyrafinowanych wypowiedzi. Tym bardziej ze juz wiem ze na tym zdjeciu ma miejsce zjawisko PARANORMALNE!
WIESZ? A to dobre. Zawiodłeś mnie tym postem. I to nie chodzi o samo szczeniackie nastawienie, ale o podstawową wiedzę. Czego ty się spodziewałeś? Dochodzenia w stylu łowców duchów, czy supernatural?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 948

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: Ivellios »

Pandemonium, ja po przeczytaniu jego posta odniosłem wrażenie, że albo mamy do czynienia z próbą prowokacji, albo mgalant oczekiwał dyskusji z argumentami typu "taaak, niewątpliwie jest to zjawisko paranormalne, którego w żaden sposób nie da się wyjaśnić i którego istnienia nauka nie akceptuje". Jeśli takiej "dyskusji" kolega mgalant oczekiwał, to widocznie bardzo się zawiódł, widząc, że nie jest to kolejne forum-dzieciarnia pokroju zjawiskaparanormalne.pl i że tutaj nie jaramy się byle czym...
mgalant
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-20, 22:43

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: mgalant »

Ja prosiłem o weryfikację zdjęcia, ponieważ z uwagi na tematykę forum myślę, że są tu ludzie, którzy potrafią odróżnić typowe błędy na fotografii od "trudno wytłumaczalnych zjawisk". Zgadzam się z pewnym rozmówcą, który zasugerował mi zaangażowanie profesjonalistów do przeprowadzenia śledztwa. Owszem jeśli chciałbym przeprowadzić śledztwo, to na pewno nie robiłbym tego na forum, w ten sposób. Po prostu zaprosiłbym biegłych do sprawdzenia czy dom jest nawiedzony czy nie. Ja prosiłem jedynie o opinie o zdjęciu. Jak słyszę pytania typu "czy ktoś był palony w tym domu", to z całym szacunkiem, ale nie potrafię traktować tego poważnie. Jak wspomniałem w poście wcześniej, nie chciałem nikogo zasugerować historią domu. Owszem jest prawdopodobieństwo, że mieści się on na małym cmentarzyku polowym, gdzie pochowanych zostało kilku żołnierzy radzieckich. Czy jeśłi napisałbym to od razu nie byłaby to sugestia? Jestem pewien, że każdy z Was momentalnie inaczej by spojrzał na to zdjęcie. Zależało mi na obiektywiźmie i surowej ocenie zjawiska na zdjęciu. Powtórzę jeszcze raz: nie zamierzałem prosić Was o przeprowadzenie śledztwa na odległość. To chyba zrozumiałe. A rozczarowany mogę się czuć jedynie ja, ponieważ pytania i wypowiedzi niektórych sugerują, iż lubią "tanią sensację" i tak też potraktowali moją sprawę...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 948

Re: Prośba o weryfikację zdjęcia - co to może być?

Post autor: Ivellios »

Zaraz, że niby my lubimy "tanią sensację"? Coś Ci się chyba pomyliło, to że ktoś docieka czegoś i zadaje pytania, to jeszcze o niczym nie świadczy.

W tym kontekście, dziwnie moim zdaniem wygląda ten fragment Twojej wypowiedzi:
mgalant pisze:Tym bardziej ze juz wiem ze na tym zdjeciu ma miejsce zjawisko PARANORMALNE!
Zauważ, że "paranormalne" napisałeś "kapslokiem". Kto tu w takim razie szuka sensacji?...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”