Kamienie

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Kamienie

Post autor: Słowianka »

Kochani,

Słyszałam różne plotki o magii kamieni. A dokładnie o ich właściwościach wspierających nasze naturalne zdolności.
Mnie, na przykład, interesuje kamień wzmagający wizje i wyczulający na zjawiska paranormalne.
Wiem, że taki kamień musi być specjalnie przygotowany, jednak nie wiem nic więcej. Może ktoś mi pomóc? Chętnie też dowiem się o innych kamieniach.

Ciekawi mnie, czy potrzebny jest specjalny rytuał? Czy taki kamień jakoś się ładuje? Czy są jakieś zasady używania? Czy trzeba go do siebie przywiązać? Czy możliwe jest by ktoś przygotował go dla mnie?

Piszcie, jestem bardzo zaciekawiona :D
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Kamienie

Post autor: Pandemonium »

Kamienie nie mają żadnej mocy ,ani nie emitują żadnego magicznego promieniowania. Gdyby tak było, jego masa stopniowo by się zmniejszała - tak jednak nie jest. To samo tyczy się oddziaływania magnesów na ciało - totalna bzdura.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Kamienie

Post autor: Karoolczak »

Pandemonium nie zgodze się z Toba ;) Z tego co wiem to nie mozesz znalezc kamienia ktory daje Ci dokladnie to czego chcesz... Kazdy ma w sobie troche energii ;) Jest wiele sposobow medytacji na kamieniami. Radze sięgnąć do ksiazek o tematyce magii żywiołów
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Kamienie

Post autor: Pandemonium »

A ja mówię Ci ,że to bzdura, bo przedmiot emitujący energię po pewnym czasie musi tracić na masie, co się jednak nie dzieję - jest to udowodnione naukowo i dawno obalone. Żaden kamień nie ma na organizm żadnego wpływu (chyba ,że zimny głaz przyłożysz do rozgorączkowanej głowy...). Magiczne kamienie wymyślili ludzie, którzy szukali łatwego zarobku i co gorsza znaleźli i nabrali mnóstwo pospólstwa. Tak jak mówiłem to samo tyczy się magnesów, które mają leczyć bolące mięśnie, czy poprawiać krążenie krwi (bo w krwi jest żelazo i magnez je przyciąga :lol:). Tutaj też naukowcy przeprowadzili badania na nawet najmocniejszych magnesach i jak można było by się spodziewać - żadnej reakcji. Żeby było śmieszniej przebadali siłę sprzedawanych magnesów i okazało się ,że są słabsze niż magnesy na lodówkę :lol: :one:
Ostatnio zmieniony 2012-03-19, 22:19 przez Pandemonium, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Kamienie

Post autor: Karoolczak »

No nie wiem sam... W wielu ksiazkach o tematyce magii zywiolow sa wzmianki o kamieniach... Ale w sumie nawet nie chce mi się o tym dyskutowac wiec powiedzmy, ze wygrales :D
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kamienie

Post autor: Dagmara »

Na dobry początek to radzę się zapoznać z tym tematem
http://www.paranormalium.pl/uzdrawianie ... t8062.html

A jutro odpowiem na Twoje pytania Nieistotna, ponieważ teraz już muszę iść spać ;]
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Kamienie

Post autor: Pandemonium »

^ Z tego co mi się wydaję to bardziej podchodzi pod psychologiczne znaczenie kolorów (z czym się w 100% zgadzam) ,a nie jako takie oddziaływanie kamieni tajemniczą siłą ;) Kamień to kamień, hemoroidów nimi nie uleczysz (a może ?) :D
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Kamienie

Post autor: Vampirio »

Radziłbym zacząć od czegoś prostego np. kwarcu (nawet jak sknocisz to i tak wielkiej szkody nie narobisz). Taki kamień należałoby naenergrtyzować (panować nad energią trzeba w najmniejszym stopni chociaż aby cel osiągnąć ten) i przeprowadzić rytuał oczyszczenia. A jeśli nie potrzebujesz praktyki to zabierz się na dzień dobry za czarny onyks.
Ostatnio zmieniony 2012-03-20, 00:33 przez Vampirio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Kamienie

Post autor: Pandemonium »

Jak groch o ścianę... :P
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Kamienie

Post autor: Vampirio »

Czyż dział nie jest zatytułowany Magia? Zatem jest to temat o magi a nie o teoriach naukowych o zamianie materii w energię.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Kamienie

Post autor: Pandemonium »

Nawet magia musi podlegać prawom fizyki - i podlegała by, gdyby istniała.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Kamienie

Post autor: Vampirio »

Zasób praw fizyki ciągle się poszerza więc skąd masz pewność, że za jakiś czas nie zostanie jakaś część magii udowodniona?
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Kamienie

Post autor: Pandemonium »

Jeżeli coś uznawanego za magię się potwierdzi z góry przestanie to być magią ,a stanie się faktem i nauką, która jest pod wpływem podstawowych praw fizyki.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Kamienie

Post autor: Karoolczak »

Magia nie musi podlegać prawą fizyki ;) Pamiętaj, że magia nie jest udowodniona "naukowo" więc samo z siebie wychodzi, że prawą fizyki też nie musi podlegać. Magia rządzi się własnymi prawami i (chyba) bardziej wybiega w świat jak by to nazwac "astralny" (chyba błędne określenie, aczkolwiek chyba mnie zrozumiecie)

Pandemonium pisze:Jeżeli coś uznawanego za magię się potwierdzi z góry przestanie to być magią ,a stanie się faktem i nauką, która jest pod wpływem podstawowych praw fizyki.
Nie sądzisz, że jest rownież możliwość, w której to prawa fizyki bedą musiały przystosować się do "praw magii" ?
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Kamienie

Post autor: Pandemonium »

Karoolczak pisze:Magia nie musi podlegać prawą fizyki ;) Pamiętaj, że magia nie jest udowodniona "naukowo" więc samo z siebie wychodzi, że prawą fizyki też nie musi podlegać. Magia rządzi się własnymi prawami i (chyba) bardziej wybiega w świat jak by to nazwac "astralny" (chyba błędne określenie, aczkolwiek chyba mnie zrozumiecie)
Musi. Wszystko w naszym wszechświecie musi podlegać prawą fizyki, dodajmy - KONKRETNYM. A cała reszta badziewia uznawanego za magię to psychika.
Nie sądzisz, że jest rownież możliwość, w której to prawa fizyki bedą musiały przystosować się do "praw magii" ?
Nie.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Kamienie

Post autor: Karoolczak »

Nie dajesz sobie wytłumaczyc, ze prawa fizyki nie sa z gory załozone dla wszystkiego. Przeciez jak newton (czy inny fizyk) mogl przewidziec ze jedna i jedyna teoria bedzie odpowiednia dla wszystkich zjawisk, ktore nie zostały jeszcze "odkryte" i "potwierdzone "
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Kamienie

Post autor: Słowianka »

No właśnie. Ciekawy temat nam wyszedł. Przychylam się do zdania Karoolczak'a. Magia wychodzi poza fizykę i jej prawa. Oczywiście magia oddziałująca na np. kulę na równi pochyłej, tak by ta toczyła się pod górę jest po prostu użyciem wektora siły. Pytanie jednak co to jest za siła? Siła magiczna nie jest określona prawami fizyki i może im przeczyć.
Jak byś prawami fizyki opisał podróż astralną? Czy w ogóle istnienie Astrala? A ochronne działanie run? I jak słowem i gestem można uwolnić pokłady energii, do której czasem potrzeba by było małej elektrowni?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kamienie

Post autor: Arek »

Niestety nie wszystko jest takie łatwe żeby umieć to wytłumaczyć, fenomen poltergeista też nie można wytłumaczyć fizyką
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Kamienie

Post autor: Pandemonium »

Karoolczak pisze:Nie dajesz sobie wytłumaczyc, ze prawa fizyki nie sa z gory załozone dla wszystkiego. Przeciez jak newton (czy inny fizyk) mogl przewidziec ze jedna i jedyna teoria bedzie odpowiednia dla wszystkich zjawisk, ktore nie zostały jeszcze "odkryte" i "potwierdzone "
To jest właśnie problem ludzi, którzy wierzą w takie pierdoły - nic się nie douczą, nie posiadają ,żadnych informacji nt. otaczającego ich świata i dają sobie wciskać ściemę... I przykro mi to powiedzieć ,ale TAK , prawa fizyki są "z góry założone dla wszystkiego", poczynając od kropli rosy po kwazar. I wcale nikt tutaj nic nie przewiduje. To nie jest jasnowidztwo. To są do cholery FAKTY! I ja tutaj wcale nie mówię o teoriach, które z czasem są wypierane co jest naturalnym stanem rzeczy. Teorię są interpretacją świata przez ludzi ,co nie zmienia faktu ,że PEWNYM JEST ,że prawa fizyki które obowiązują w naszym wszechświecie (choć niektóre rzeczywiście mogą być przez nas źle interpretowane) odzdziałują na WSZYSTKO co się w nim znajduję. Nie ma do cholery żadnych wyjątków! Po prostu! Patrzysz na to nie od tej strony co trzeba...

Powiem tak. Dla mnie magia to po prostu zjawisko niewytłumaczone, chociaż w 99,9 % jest to iluzja/fejk/złudzenie optyczne/nadinterpretacja. Magia jest jak zabobon ,który z biegiem wieku został wytłumaczony i stał się faktem.

No właśnie. Ciekawy temat nam wyszedł. Przychylam się do zdania Karoolczak'a. Magia wychodzi poza fizykę i jej prawa.
Chyba w romantycznych wyobrażeniach...
Oczywiście magia oddziałująca na np. kulę na równi pochyłej, tak by ta toczyła się pod górę jest po prostu użyciem wektora siły.
To jest bardzo płytkie spojrzenie na sprawę. Za co ty uważasz magię ? Czy ty mówisz mi o jakimś fireball'u ,czy co ?
Siła magiczna nie jest określona prawami fizyki i może im przeczyć.
Podaj mi więc przykład. POTWIERDZONY.
Jak byś prawami fizyki opisał podróż astralną? Czy w ogóle istnienie Astrala?
psychologia.
A ochronne działanie run?
Runy nie chronią w żaden sposób.
I jak słowem i gestem można uwolnić pokłady energii, do której czasem potrzeba by było małej elektrowni?
Nie można. Chyba ,że masz mi coś do powiedzenia na ten temat ? 8)
Niestety nie wszystko jest takie łatwe żeby umieć to wytłumaczyć, fenomen poltergeista też nie można wytłumaczyć fizyką
Nie da się go na razie wytłumaczyć w żaden sposób nie dając wodzy fantazji ,więc co to za zarzut ? :roll:
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Kamienie

Post autor: Karoolczak »

Pandemonium myślę, że nie ma sensu dyskutować o prawach fizyki z magia itd, ponieważ ty masz wpojone swoje, ja swoje i zaden zadnemu nic powiedziec nie da rady :D Nikt nie rozkazuje Ci w to wierzyć ;) Każdy ma swoje odmienne zdanie na ten temat i szanuje to ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”