Technika OOBE.

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Artur1996

Technika OOBE.

Post autor: Artur1996 »

Witam,jeśli temat już taki był a raczej na pewno był to proszę o wyrozumiałość jestem początkującym użytkownikiem tego forum i dopiero zaczynam chłonąć zasady tu obowiązujące.Chciałbym się dowiedzieć dwóch rzeczowych informacji o OOBE...
1-Czy praktykowanie OOBE niesie ze sobą jakieś niebezpieczeństwa?
2-Jak mam to zacząć,nie mam pomysłu jak i od czego zacząć,trzeba mieć jakieś zdolności do praktykowania czy wystarczy poznać odpowiednie tajniki?
Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Technika OOBE.

Post autor: Vampirio »

Na początku powinieneś zająć się świadomymi snami z nich najłatwiej jest przejść w stan OOBE. W każdym razie ja tak mam.
Artur1996

Re: Technika OOBE.

Post autor: Artur1996 »

Świadome sny też swoją drogą,ale od czego i jak zacząć praktykować LD?Co powiniem zrobić,zakupić jakieś książki?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Technika OOBE.

Post autor: Vampirio »

Na początek proponuję przejrzeć to forum. Z pewnością znajdziesz coś ciekawego (osobiście nie szukałem),później poszukaj na innych stronach, książki kup dopiero jak nic nie znajdziesz.
Artur1996

Re: Technika OOBE.

Post autor: Artur1996 »

Patrzyłem na różne strony,opisywali technikę 4+1,myślisz że sprawdzona i skuteczna?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Technika OOBE.

Post autor: Dagmara »

Radzę najlepiej samemu sprawdzić na sobie tą technikę, bo wiesz na jednego może działać jak najbardziej z pozytywnym skutkiem, a na drugiego nie.
Artur1996

Re: Technika OOBE.

Post autor: Artur1996 »

Próbowałem wczoraj w nocy jednej z technik ale na nic się nie zdała,to znaczy w pewnym momencie czułem drgania ale po 10 sekundach ustąpiło i nie doznałem OOBE,może łatwiej osiągnąć LD.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Technika OOBE.

Post autor: Vampirio »

Nie zniechęcaj się jeżeli ci się nie udało od razu. To wymaga w większości przypadków sporo czasu tak jak i inne tego typu przedsięwzięcia.
Artur1996

Re: Technika OOBE.

Post autor: Artur1996 »

Testowałem sposób,siadłem po turecku w pokoju ciemno i głucho a ja zamknięte oczy i koncentracja i skupiałem się i oddychałem,sposób znaleziony na jednej ze stron o tematyce OOBE,dalej praktykować ten sposób,polećcie jakiś inny.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Technika OOBE.

Post autor: Dagmara »

Tak bardzo na technikach związanych z wywołaniem OOBE się nie znam, ale tak jak wyżej napisano, nic nie przychodzi od razu, czasami trzeba naprawdę dużo czasu i wytrwałości by cokolwiek większego osiągnąć, nie wystarczy tylko jeden raz.

Tak więc, jeśli przy pierwszej technice czułeś drganie, może warto by było więcej nad nią popracować, a nie zniechęcać po nieudanym pierwszym razie, a nuż może się uda.
I pamiętaj by nie robić czegoś na siłę, bo nic z tego nie będzie.
Ważne jest nie tyle Twoje samo nastawienie- bo ja chce i tyle-ale ogólne samopoczucie przed przygotowaniem do OOBE rozumiesz?
Artur1996

Re: Technika OOBE.

Post autor: Artur1996 »

Jakie samopoczucie przed OOBE masz na myśli,relaks psychiczny?Owszem czułem drgania i już sobie myślałem że się uda a tu niemiła niespodzianka,jaki według was jest najbardziej logiczny i sprawdzony sposób na wywołanie stanu OOBE,zamierzam wybrać jedną technikę i ją praktykować aż do skutku.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Technika OOBE.

Post autor: Vampirio »

Na początek spróbuj wszystkich technik, później zdecyduj która najbardziej ci odpowiada. Ważna jest również wiara w to, że ci się uda. Bez tego nie ma szans.
Artur1996

Re: Technika OOBE.

Post autor: Artur1996 »

Najgorsze jest to że ja nie wiem jak wejść w trans,opiszę moją technikę testuję już dwie noce.
-kłade się w łóżku i puszam cichutko muzyczkę releksującą
-patrze się w mrok,tak jakbym chciał tam wejść.
-ponoć potem mają się pojawić światełka(ja nic takiego nie doznałem)
-potem próbuję przez pół godziny i bez skutku
-Następnie kłade się spać z bezradności
Może ktoś da jakiś faktycznie działający sposób,byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Technika OOBE.

Post autor: Vampirio »

Ja używam innej techniki, a mianowicie:
1. Kładę się, (najlepiej jak jest się trochę zmęczonym, ale nie za bardzo żeby od razu nie zasnąć)
2. Wyłączam myślenie (wyciszam się całkowicie i skupiam na biciu serca lub oddechu)
3. Po jakimś czasie przychodzi stan pomiędzy snem a rzeczywistością (nie umiem tego opisać, łatwo jest zasnąć)
4. Następnie ,,patrzę na siebie z jakiejś odległości" (wizualizacja)
5. I jest (jeśli nie zaśniesz)
Artur1996

Re: Technika OOBE.

Post autor: Artur1996 »

Trudność polega w zaśnięciu,dzięki postaram się zrobić tak jak ty i może wyjdzie,trzeba tylko głeboko w to uwierzyć.

-- 2011-05-21, 12:38 --

Vampirio, próbowałem twojego sposobu,nawet nie usnąłem tylko pół godziny leżenia bez skutku.To OOBE to chyba nie dla mnie,coraz mniej wierzę że mi się uda.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Technika OOBE.

Post autor: Dagmara »

Artur tak jak wyżej pisałam to wymaga pracy i cierpliwości, nic na chop, niektórym po paru miesiącach udaje się doznać dopiero OOBE, także nie jest wcale powiedziane, że nigdy Ci się to nie uda ;)
Artur1996

Re: Technika OOBE.

Post autor: Artur1996 »

Po prostu każdej nocy praktykuję jeden sposób i mentalnie wmawiam sobie podczas dnia że osiągne OOBE,nastawienie to podstawa.Raz czułem drgania więc kto wie czy kiedyś nie przyjdzie OOBE.Trzeba być dobrej myśli i uwierzyć w to.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Technika OOBE.

Post autor: Vampirio »

Jeśli chcesz naprawdę coś osiągnąć lepiej żebyś w to nie wierzył lecz był pewien tego, że ci się uda.
Artur1996

Re: Technika OOBE.

Post autor: Artur1996 »

A teraz spytam jak wy doszliście do OOBE,ile czasu od pierwszej próby minęło zanim doznaliście tego?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Technika OOBE.

Post autor: Vampirio »

Mi tak naprawdę nigdy się nie udało. Dwa razy wyszedłem z ciała ale na tak krótko, że nie mogę tego nazwać sukcesem.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”