Była w ciąży przez 60 lat!

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Kazzone »

Lekarze nie mogli uwierzyć, że w ciele 92-letniej Huang Yijun znaleźli wykształcony płód. Wiekowa mieszkanka południowych Chin była w ciąży przez 60 lat. Okazało się, że w młodości, w 1948 roku, lekarze powiedzieli jej, że dziecko nie żyje. Za jego usunięcie zażądali 100 funtów. Jak wyjaśniła Huang, dla niej i jej rodziny była to niebotyczna suma, która przekraczała wysokość kilkuletnich zarobków wszystkich razem wziętych. Dlatego kobieta podjęła decyzję o pozostawieniu ciąży.
Obrazek
Sprawa wyszła na jaw, gdy Huang zgłosiła się do lekarza, skarżąc się na ból brzucha. Szczegółowe badanie pokazało, że w jej ciele znajduje się wykształcony płód. Doktor Liu Anbin przecierał oczy ze zdumienia. Jak powiedział, w swojej 40-letniej pracy w zawodzie nie spotkał się z podobnym przypadkiem.
Lekarze obecnie badają, czy jest potrzebne operacyjne usunięcie płodu. Zazwyczaj w podobnych przypadkach następuje rozkład obumarłego dziecka. Tym bardziej dziwna jest doskonała kondycja zdrowotna Huang.
Źródło: http://www.papilot.pl/diety-zdrowie/new ... 0-lat.html

Niestety dalszego ciągu wydażeń nie znam, a szkoda :/
Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Ragnarok »

hmm trochę to dla mnie przerażające :p Trudno uwierzyć by coś takiego miało miejsce, ale nie jestem lekarzem . Natura zna wiele niezwykłych fenomenów podobnie jak z człowiekiem , który podobno nie sypiał przez całe życie o którym był artykuł na portalu .
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Crowley »

Co to się dzieję w tych Chinach.
A z tym, co nie sypiał to on musiał jakoś pobierać energię. Może był doskonałym wampirem energetycznym? Pobierał tyle energi, że nie musiał pobierać więcej, podczas snu. Oczywiście to tylko moja, skąpa teoria.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: cleric »

na discovery bylo o takiej babci 70 letniej, która tez byla w ciazy 50 lat. tylko to byla ciaza pozamaciczna i gdy zaczely się bóle nie mogla urodzic- logiczne. trafila do jakiegos 'szpitala' gdzie zobaczyla jak w mekach umiera inna rodzaca i uciekla. 2 dni chyba jeszcze czul bole az minely. okazalo się ze martwy plod zostal otoczony wapienna skorupą przez jej ciało i dlatego mogła zyc tyle lat. usuneli jej to, szokujący film..
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 948

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Ivellios »

Crowley pisze:Co to się dzieję w tych Chinach.
Może był doskonałym wampirem energetycznym?
Chyba zapomniałeś, że istnieje jeszcze coś takiego jak medytacja :P
"Nieśpioch" mógł po prostu spokojnie sobie medytować i w ten sposób regenerować siły.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Crowley »

Nie zapomniałem, tylko myślałem, że dziadunio nie spał od urodzenia, a jak miał rok to przecież nie umiał medytować.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: cleric »

wracac do tematu prosze a nie OT :)
jager3223
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-10-31, 21:09

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: jager3223 »

Chupa, ten płód już był nieżywy
Okazało się, że w młodości, w 1948 roku, lekarze powiedzieli jej, że dziecko nie żyje. Za jego usunięcie zażądali 100 funtów.
Nie miała kasy na usunięcie dziecka z siebie, dlatego żyła przez te 60 lat z nim(martwym).
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: cleric »

Chupa litosci... jak to moze byc zywe twoim zdaniem...
Ludzie! ksiazki do biologii nie gryzą ;( co jest z tą młodzieza...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Darnok »

Nie. Płód jest skostniały.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Arek »

Jeżeli część tematu została wyjaśniona, to jak myślicie dlaczego nie nastąpił rozkład obumarłego dziecka?
A że jestem w humorze wskazującym , zapytam:
Czy mogłoby to mieć coś z tym wspólnego, co już nieraz miało miejsce?, mianowicie otwieranie grobów które miały już kupę lat a ciała zmarłych nie rozłożyły się?. Czy posiadamy jakiś gen który by mógł być odpowiedzialny za takie coś?.
Wytłumaczenie że to jakaś szczególna osoba już dawno upadło
Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Ragnarok »

Słyszałam kiedyś o pewnym mnichu ze świata wschodu :p który dokładnie wiedząc kiedy umrze podjął się medytacji podczas której wydał ostatnie tchnienie i w takiej pozycji nie rozkładając się od kilkudziesięciu lat pozostał do dziś .
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Crowley »

Ja słyszałem o takim, który powiedział przed śmiercią, że za 75lat zmartwychwstanie. Kiedy (nie wiem kiedy) minęło 75lat, grobowiec otworzono, a mnich siedział w pozycji lotosu(chyba). Może nie można powiedzieć, że żyje, ale jego serce bije, a włosy i paznokcie rosną. Teraz jest chyba pod stałą obserwacją naukowców, czy jakoś tak.
Pozdrawiam
Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Ragnarok »

hmm to chyba nie ten sam ten o którym ja pisałem wciąż znajduje się w klasztorze w którym umarł :] Dziwi mnie , że nikt nie wspomniał o Leninie :] także jest w świetnym stanie i to tyle lat po śmierci :PPPPPPPP
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: cleric »

wcale nie jest w swietnym stanie, sypie się, dobrze wygladaja jedynie czesci ciala widoczne spod ubrania
Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Ragnarok »

Nie wiem nie widziałem , ale i tak trzyma się lepiej niż większość z nas będzie po takim okresie od śmierci . Oczywiście miał być to żart wszyscy wiedzą , że Lenin utrzymywany jest w takim stanie sztucznie :)
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Kazzone »

Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: Była w ciąży przez 60 lat!

Post autor: Ragnarok »

Normalnie wierzyć się nie chce. Nie przypominam sobie by wspominano o tym np w głównych wiadomościach . Takie wydarzenie nie obeszłoby się chyba bez echa .
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”