Pomózcie mi potrzebuje waszej pomocy

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
Asterot

Post autor: Asterot »

intraneus pisze:Psychotropy przepisuje psychiatra. Psycholog moze go co najwyzej wyslac do psychiatry ale i tak chlopak zadecyduje czy tam pojsc czy nie. Psycholog na poczatek jest lepszym wyjsciem. Ksiedza odradzam. To najczesciej niekompetentne chopki.
Niekomeptentym chopkiem to w tej sytuacji jesteś Ty...podkreśliłem żeby nie szedł do zwykłego księdza lecz do proboszcza która wszedzie ma wtyki w najgorszym przypadku wyśle go do egzorcysty który usunie problem bez większych trudności...
A co do psychotropów to sam sobie odpowiedziałeś. Tak czy siak wychodzi na moje...A z tego co widze to jesteś bardzo obeznany w temacie psychoaktywnym.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Tu nie chodzi o to by udowodnić swoją rację, ale by pomóc Kano. A egzorcysta mu nie pomoże.
intraneus

Post autor: intraneus »

Asterot pisze:
intraneus pisze:Psychotropy przepisuje psychiatra. Psycholog moze go co najwyzej wyslac do psychiatry ale i tak chlopak zadecyduje czy tam pojsc czy nie. Psycholog na poczatek jest lepszym wyjsciem. Ksiedza odradzam. To najczesciej niekompetentne chopki.
Niekomeptentym chopkiem to w tej sytuacji jesteś Ty...podkreśliłem żeby nie szedł do zwykłego księdza lecz do proboszcza która wszedzie ma wtyki w najgorszym przypadku wyśle go do egzorcysty który usunie problem bez większych trudności...
A co do psychotropów to sam sobie odpowiedziałeś. Tak czy siak wychodzi na moje...A z tego co widze to jesteś bardzo obeznany w temacie psychoaktywnym.
mysle ze wiekszosc z nas wie jak wygladaja kompetencje przecietnego xiendza w tym temacie. sa niskie :)
najprawdopodobniejsza wersja scenriusza jest taka, ze xiondz mu powie, ze ma się isc wyspowiadac i ze nie ma dla niego wiecej czasu. oczywiscie sa xienza ktorzy się na tym znaja ale tych jest baaaardzo malo. btw: skad on ma widziec, czy jego proboszcz ma wtyki?
co do psychotropow. mozliwe ze wogole nie beda potrzebne. mozliwe tez, ze koles jest calkeim zdrowy, tylko se robi jaja na forum (ostatnio cos sporo takich na tym forum ;) ). nic o nim nie wiemy. nic nie wychodzi na twoje ale zawsze mozesz sobie tak myslec :P
tak, jestem obeznany troche w temaci psychoaktywnym.
pierwszym ogniwem powinien byc psycholog. potem bedzie mial dwa wyjscia. xiondz lub psychiatra (zakladajac, ze cos mu wogole jest, bo przeciez tego nie wiemy)

[ Dodano: 2006-02-20, 21:23 ]
Spock pisze:Tu nie chodzi o to by udowodnić swoją rację, ale by pomóc Kano. A egzorcysta mu nie pomoże.
z tym tez nie moge się zgodzic. skad wiesz ze mu nie pomoze?
nawet jesli nie jest chlopak opentany, to egzorcyzm moze mu pomoc i najczesciej takim osoba wlasnie pomagaja egzorcysci. prawdziwe opentania to chyba cos kolo 1% z tego co lecza egzorcysci. reszta to sa ludzie, ktorym bez problemu moglby pomoc psycholog, ale prostemu czlowiekowi latwiej jest uznac, ze opetala go jakas obca sila, niz ze to jest problem JEGO psychiki i JEGO mozgu. w takich wypadkach wystarcz wyonac "niezrozumialy" egzorcyzm na chorym, zeby poczul się zdrowy. zreszta egzorcyzm jest poprzedzony pozadnym wywiadem z pacjetem i dla wiekszosci "opetanych" juz sam fakt wysluchania ich przez kogos zyczliwego jest zbawienny i powoduje odblokowanie zatkanej energii - czyli katharsis. praktycznie egzorcyzm wtedy to tylko kropka nad "i" i przekaz trafia do podswiadomosci.
V.

Post autor: V. »

Po pierwsze, to mnie się wydaje moało prawdopodobnym aby osoba mająca tego typu problem tukła się po forach.
intraneus pisze:skad on ma widziec, czy jego proboszcz ma wtyki?
Bo każdy proboszcz ma kontakt z egzorcystą.
intraneus pisze:reszta to sa ludzie, ktorym bez problemu moglby pomoc psycholog
O ile mi wiadomo, egzorcyzmy są odprawiane po konsultacji z psychiatrą.
intraneus pisze:wystarcz wyonac "niezrozumialy" egzorcyzm
A co w nim niezrozumiałego?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Naprawdę nie sądze żeby ktoś pisał takie rzeczy tylko dla kawału. Kano mówi prawdę. Ale egzorcysta mu nie pomoże, ponieważ utwierdzi go w przekonaniu że jest opętany, zamiast zracjonalizować cały problem.
Asterot

Post autor: Asterot »

Spock pisze:Naprawdę nie sądze żeby ktoś pisał takie rzeczy tylko dla kawału. Kano mówi prawdę. Ale egzorcysta mu nie pomoże, ponieważ utwierdzi go w przekonaniu że jest opętany, zamiast zracjonalizować cały problem.
A co ty wiesz o egzorcystach ?? Zresztą egzorcysta najlepiej oceni stuacje...
intraneus

Post autor: intraneus »

V. pisze:
intraneus pisze:wystarcz wyonac "niezrozumialy" egzorcyzm
A co w nim niezrozumiałego?
wiesz do czego sluzy cudzyslow?

[ Dodano: 2006-02-21, 17:10 ]
Spock pisze:Naprawdę nie sądze żeby ktoś pisał takie rzeczy tylko dla kawału. Kano mówi prawdę. Ale egzorcysta mu nie pomoże, ponieważ utwierdzi go w przekonaniu że jest opętany, zamiast zracjonalizować cały problem.
racjonalizacja to tylko dzialanie na poziomie swiadomosci. swiadomosc to malutkie ziarenko w porownaniu do nieswiadomosci. a do nieswiadomosci przemawia się za pomocy symboli/rytualow itp. inaczej mowiac zeby dzialanie bylo skuteczne musi byc wykonane na kilku poziomach.
Orion6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2005-08-30, 19:17
Lokalizacja: nawiedzona chałupa za miastem

Post autor: Orion6 »

V. pisze:intraneus napisał/a:
reszta to sa ludzie, ktorym bez problemu moglby pomoc psycholog

O ile mi wiadomo, egzorcyzmy są odprawiane po konsultacji z psychiatrą.
By odprawić egzorcyzmy musi być chyba wydana również zgoda władz kościelnych, albo taki ksiądz zarezykuje i zrobi to na własną odpowiedzialność.
Psycholog to chyba na początek najlepsze wyjście, on nie może go zamknąć ani przepisać psychtropów chyba że tego będzie chciał. Co do wizyty u proboszcza, myśle że również można spróbować, ale trzeba się zastanowić czy ksiądz do którego się wybierasz nie jest jakimś starym fanatykiem(zdażają się tacy), który zamiast Ci pomóc przeklnie i zwyzywa od satanistów i bez bożników.
Kano

Post autor: Kano »

V. pisze:Po pierwsze, to mnie się wydaje moało prawdopodobnym aby osoba mająca tego typu problem tukła się po forach.
Może być małoprawdopodobne ale jednak jest prawdziwe gdyz tylko to mi zostało , duch ma juz po swojej stronie całe moje otoczenie , a 5 osób które kpiło z zmarłych w mojej obecnosci jest juz w wariatkowie ... ja jakos się jeszcze trzymam

Straciłem z 20 000 złoty przez 6 lat
Straciłem rozum ( chociaz nie do konca )
Straciłem przyjaciół
Straciłem zdrowie
Straciłem dobry wzrok
NIe przespałem z 400 nocy

kłerfa nieciekawe są te duchy :| postaram się w marcu coś sam na własną ręke podziałać , jak bedzie mnie duch siłą bił nie wiem jak to bedzie ale od dobrych 8 nocy meczy mnie , tak wiec jeśli chce żyć psycholog jest potrzebny jak w morde strzelił ...

Błagam nie śmiejcie się z zmarłych , ani broń Boże nie wywołujcie żadnych duchów !! bo skonczycie tak jak ja , nie bedziecie mieli nic pod ręką !!! i nikt wam nie bedzie wierzył , naprawde to boli ....
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Kano pisze:Błagam nie śmiejcie się z zmarłych , ani broń Boże nie wywołujcie żadnych duchów !! bo
szczerze? tak samo jest z okultyzmem. niektorzy zajmujacy się tym tez trafiaja do wariatkowa a inni się trzymaja dobrze
Kano

Post autor: Kano »

Chciałem ostrzeć ludzi któzy maczają w tym palce , bo watpie zeby tos ie dobrze skonczyło :| a napewno niektórzy przeglądajacy forum mogą chcieć spróbować lekkiej nutki adrenaliny na jakichs seansach , stanowczo odradzam ...

Nie chce mi się opoisywac wszystkich moich historii , a są ciekawe raz nie zauwazyłem jadącego pociągu i wychodząc byłem z 10 metrow przed nim cofnałem się i zrobiłem jeszcze krok w tył , moze nie cudem ale wieksza chwila zamyslenia i byłoby po mnie :shock: raz nie zauwazyłem jadacego samochodu i skreciłem tuz przed maską :shock: naprawde duch moze robic takie cyrki że głowa mała , internet mnie na duchu podtrzymuje bo tak to bym ocipiał już
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Chłopie... Ty sam możesz sobie najlepiej pomóc. Masz silny charakter, więc wykorzystaj go.
Kano

Post autor: Kano »

Spock pisze:Chłopie... Ty sam możesz sobie najlepiej pomóc. Masz silny charakter, więc wykorzystaj go.
Wykorzystam go ale w Polsce jest straszna znieczulica , przychodziło do mnie paru kolegów przez 6 lat , chodziłem odwiedzać dzien w dzien grupke osob przez ładne 10 lat , Ci koledzy trafili do zakładów i ja nie spotykam się z nikim już , i nikt się nie zainteresował tym co się stało :| nie wiem czy to od Państwa zalezy czy od czego taka znieczulica , zaczałem dziwnie się zachwowywać nie bylem sobą , wszystkich znajomych szlag trafił a moi rodzice " az nam się wierzyc nie chce " i tyle z ich strony było :| nie zdziwiło ich to że normalni ludzie są w jakichs szpitalach a ja bedac ich najlepszym przyjacielem jedyny nie trafiłem do zadnej poradni itp.. ba nawet się ucze jescze ... nawet nie padło pytanie czy coś bralismy wszyscy czy coś , kazdy mysli wyłacznie o sobie :| ten kraj jest po prostu KOCHANY !!! jak bym miał w kims oparcie inaczej by się to potoczyło tak zostaje mi tylko psycholog moze on jakos rozpaczy to , chociaz boje się isc do jakiejs poradni boje się ze nie bede miał sił opowiadac tej histori dlatego chce jakichs porad od ludzi obeznanych , trzeba cos z tym zrobić bo naprawde sytuacja jest przykra , a moze byc gorzej ... :|
Asterot

Post autor: Asterot »

Z tego co widze...to JEDYNIE proboszcz...i to wcale nie jest zwykła larwa jeśli przyczepiło się to do Ciebie od wywoływania duchów to jest to bardzo ale to bardzo ciężki przypadek. PSycholog Ci za bardzo nie pomoże, ale z tego co widze to nie masz nic do stracenia więc powiedz próbowałeś zasięgnąc pomocy z kościoła ?? A wymieniłem proboszcza dlatego że tacy mają największą władze w danej parafii i to już nie chodzi o egzorcyzm ciała lecz miejsca...chociaż z tego co mówisz to On jest zawsze z tobą. Jeśli jeszcze nie próbowałeś ... to powiedz mi, czy masz coś do stracenia ??
Orion pisze:Co do wizyty u proboszcza, myśle że również można spróbować, ale trzeba się zastanowić czy ksiądz do którego się wybierasz nie jest jakimś starym fanatykiem(zdażają się tacy), który zamiast Ci pomóc przeklnie i zwyzywa od satanistów i bez bożników.
Wiesz, Ty chyba sobie nie zdajesz z powagi sytuacji w jakiej On się znajduje...Moim zdaniem to nigdy w życiu ksiądz go nie odrzuci..
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Dodam tylko, że kościół katolicki nie ma monopolu na egzorcyzmy ;) a słynie z ich najmniejszej skuteczności (ew. poza muzłumanami, ale u nich raczej spora śmiertelność jest w tym przypadku). Polecałbym raczej uzdrowicieli duchowych ;) z doświadczenia wiem, że niezłe wyniki mają.
Asterot

Post autor: Asterot »

Nephesh pisze:Polecałbym raczej uzdrowicieli duchowych
Tak koleś jest bliski opętania a ten..."kompetenty" człowiek doradził mu najlepiej.....;/
Orion6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2005-08-30, 19:17
Lokalizacja: nawiedzona chałupa za miastem

Post autor: Orion6 »

Asterot pisze:Orion napisał/a:
Co do wizyty u proboszcza, myśle że również można spróbować, ale trzeba się zastanowić czy ksiądz do którego się wybierasz nie jest jakimś starym fanatykiem(zdażają się tacy), który zamiast Ci pomóc przeklnie i zwyzywa od satanistów i bez bożników.

Wiesz, Ty chyba sobie nie zdajesz z powagi sytuacji w jakiej On się znajduje...Moim zdaniem to nigdy w życiu ksiądz go nie odrzuc
Byś się zdziwił Asterot :(
V.

Post autor: V. »

Orion pisze:Byś się zdziwił Asterot
Albo Ty, Orion...
Księża zazwyczaj są w siódmym niebie, gdy ktoś idzie z taką sprawą do nich, a nie dzwoni do egzorcystek Wicca na 0-700.
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Jeśli widział ktoś kiedyś ogłoszenie egzorcystki wicca zaczynające się na 0-700 to niech mi wskaże gdzie, naprawdę chętnie to zobaczę. A co do uzdrowicieli duchowych Astarot ;) ja doradzam z doświadczenia, a jeśli chodzi o egzorcyzmy to nie mam aż tak małego co może potwierdzić parę osób na tym forum. Księża owszem potrafią czasami pomóc, ale ich metoda polegają głównie na odsyłąniu opętującego bytu do piekła i w tym przypadku już czysto logicznie zastanawiając się kto chciałby na własną rękę iść do piekła (zakłądając jego istnienie). Nie wyklucza to owszem, że jeśli ksiądz naprawdę jest hmm... powiedzmy uduchowiony (mocno umowny termin, ale mam nadzieję, że nie przyczepi mi się tutaj zaraz Astarot, bo mu coś nie pasuje) to odniesie efekt pozytywny.
V.

Post autor: V. »

Nephesh pisze:polegają głównie na odsyłąniu opętującego bytu do piekła i w tym przypadku już czysto logicznie zastanawiając się kto chciałby na własną rękę iść do piekła
Nie rozumiem Twojego toku myślenia. Pewnie, że nikt, tylko kogo to obchodzi (w myśl zasady -miejscem Szatana jest piekło)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rozwój duchowy”