DRACULA

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią

CZY WIERZYSZ W DRACULĘ "SZEFA" WAMPIRÓW

TAK
10
14%
NIE
60
86%
 
Liczba głosów: 70
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Bo czegoś takiego jak szef wampirów nie ma. To akurat historia wyssana z palca. Owszem wampiry organizują się w grupy, to prawda. Ale raczej są to grupy w których sobie pomagają, a nie rządzą się.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

Mawerick pisze:Bo czegoś takiego jak szef wampirów nie ma. To akurat historia wyssana z palca. Owszem wampiry organizują się w grupy, to prawda. Ale raczej są to grupy w których sobie pomagają, a nie rządzą się.
W sumie teraz to wampiry się dzielą na:
1. Szajbusy pijące krew dla szpanu (słyszałem że to nowa subkultura jest).
2. Tradycyjne wampiry...te z mitów i legend...

Bo np. ci 1. czyli subkultura raczej nie ma szefa (Metale nie mają przywódcy, Skejci też nie...itd.), ale ci 2. mogą mieć szefa tak jak dobra firma - szef który kontroluje wszystko i wszystkich, i pracownik który robi co do niego należy..
Ostatnio zmieniony 2007-12-25, 17:32 przez Majesttic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

Nie uważacie ze jesteśmy trochę za "duzi" (intelektualnie) na tak oczywisty temat?
Boże nie wierzcie we wszystko co napisali w jakichś książkach...do gier lub z gatunku fantasy...
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Wiara w to co napisano w książkach, czy pokazano w grach jest rzeczywiście mocno nie na miejscu. Jak sami ich twórcy zaznaczają, jest to fikcja! Trzeba się poprostu porozglądać po rzeczywistości. Ale wiara w same wampiry nie jest moim zdaniem przesadzona. Rwónie dobrze można nie wierzyć w Boga, bo przecież go nie widać, atraktować wszystkie księgi testamenty jak jedną wielką fikcję literacką. Jednak czy 2/5 ludzkości mogą się mylić? Nad tym trzeba się zastanowić!!
Gość

Post autor: Gość »

Aj tam dużo słyszałem ale mało widziałem.
A może dracula był wampirem.Skądś to musiało się wziąść przecież.
Dlaczego nie Napoleon? tylko akurat on?
Widocznie tak było.
;]moje zdanie
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: DRACULA

Post autor: Koxman »

Podobno Hrabia Dracula istniał naprawdę, ale wampirem chyba nie był :)
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: DRACULA

Post autor: Majesttic »

Koxman pisze:Podobno Hrabia Dracula istniał naprawdę, ale wampirem chyba nie był :)

Dracula to przydomek Vlada Tepesa III (oraz Palownik - bardziej rozpowszechniony przydomek wśród historyków), który jest faktyczną postacią historyczną, jego ojciec należał do Zakonu Smoka...dlatego też Dracula było także tłumaczone na "syn smoka". Wśród historyków zasłynął nie tylko z legend o tym że żekomo wstał po śmierci i pił krew, ale przede wszystkim brutalnością, na jego rozkaz nabijano turków na pale (później sam Vlad Tepes jadał wśród wijących się na palach ludzi)....
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: DRACULA

Post autor: Sothis »

1) Błąd ortograficzny w ankiecie. Ortografa wywaliłem - Ivellios
2) Sama ankieta trąci straszną dziecinadą
3)
Mawerick pisze:Owszem wampiry organizują się w grupy, to prawda. Ale raczej są to grupy w których sobie pomagają, a nie rządzą się.
Chylę czoła. Ja natomiast słyszałem, że krasnoludki tworzą podziemne metropolie na wzór Nowego Jorku.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: DRACULA

Post autor: Majesttic »

Sothis pisze:1) Błąd ortograficzny w ankiecie. Ortografa wywaliłem - Ivellios
2) Sama ankieta trąci straszną dziecinadą
3)
Mawerick pisze:Owszem wampiry organizują się w grupy, to prawda. Ale raczej są to grupy w których sobie pomagają, a nie rządzą się.
Chylę czoła. Ja natomiast słyszałem, że krasnoludki tworzą podziemne metropolie na wzór Nowego Jorku.
Wracając do wypowiedzi mawa, to jest to możliwe, jeżeli mówimy o wampirycznych sektach, tz. ludzi upodabniających się do tych mitycznych stworów.

A o tych krasnoludkach nie słyszałem - raczej słyszałem o sektach wampirycznych i debilach pijących krew... :)
Ragnarok
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 134
Rejestracja: 2009-01-08, 00:55

Re: DRACULA

Post autor: Ragnarok »

Drakula nie był wampirem cała jego brutalność była specyficzna strategia by trzymać turków z daleka od Wołoszczyzny co nie znaczy , że nie był chory . Podobno gdy siedział w więzieniu przekupywał strażników by ci przynosili mu zwierzątka które mógł torturować . Był poprostu sadystą nadużywającym władzy jakich wielu i w dzisiejszym świecie . I nie był Hrabią a księciem:p ,ale nosił pelerynę na czerwonej todze( jak postac Stokera) co było oficjalnym strojem zakonu smoka. Elizabeth Bathory jest dla mnie ciekawsza postacią chociaż także nie doszukiwałbym się w niej nadnaturalnych zdolności po prostu była niezwykle próżna , na tyle by poświęcić setki żyć aby powstrzymać urodę .Sama wkońcu zauważyła , że kuracja nie przynosi skutków także wampirem nie była bo przecież wampiry się nie starzeją :] :p W czasach Palownika żyła jeszcze jedna ciekawa postać Gilles de Rais który rzekomo studiując czarna magie osobiście zabił ok 800 chłopców i dziewczynek by osiągnąć nieśmiertelność . Do chwili skazania był szanowanym arystokratą . Wracając jednak do Vlada Tepesa III według legendy pochowany został w monastyrze Snagov na wyspie niedaleko Bukaresztu ale gdy naukowcy zbadali ten grób znaleźli tam tylko szczątki konia. Co więc stało się z ciałem Drakuli ?? wyszedł na łowy ?? Wydaję mi się , że osoba jego pokroju miała napewno wielu wrogów którzy chętnie zbeszcześciliby jego zwłoki więc kto wie :]
Taurie
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-02, 11:35

Re: DRACULA

Post autor: Taurie »

Jedno pytanie. Skoro wiemy, że sułtan nabił głowę Vlada na włócznie. A wiemy również, że wampira można zabić przez rozczłonkowanie czyli np. odcięcie głowy czy naturalnym nie byłoby przypuszczać, że Vlad-Dracula-Wampir w rzeczywistości nigdy nie istniał?
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: DRACULA

Post autor: DanaS »

Dracula-wampir jest postacią wymyśloną od początku przez Brama Stokera. Fakt, pierwowzór został zaczerpnięty od Vlada Palownika, ale to tylko jeśli chodzi o pochodzenie i cechy bohatera książki. Głowę Vlada nabito na włócznię, ale to bardziej w akcie profanacji zwłok, zemsty jakiej chciano na nim dokonać traktując go tak, jak on traktował wrogów. Ścięcia nie można moim zdaniem łączyć z "rozczłonkowaniem wampira" z prostej przyczyny. Vlad był okrutnikiem i brutalem. Ale nie był wampirem.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: DRACULA

Post autor: Spooky Fox »

Vlad był cool gościem. Kurde, XV wiek, Rumunia, tudzież ówcześnie Siedmiogród. Jeśli w takim państwie, w tym czasie, jakiś burak próbowałby najechac moje cenne włości, to też bym mu z tyłka zrobił jesień średniowiecza. Koleś miał po prostu bardzo odjechane pomysły dotyczące tego, jakby tu kolesi ukarac. I przepraszam, żeby wpaśc na takie pomysły, trzeba miec troszkę oleju w głowie. Specjalnie tępic siekiery, żeby odcinane członki ciała bardziej bolały, przybijanie turbana gwoźdźmi do głowy. Pomysły oryginalne.

Taurie - nie, nie możemy powiedziec, że nie istniał, bo istnieją historyczne, i nie tylko, dowody na to, że takowy istniał i, w przeciwieństwie do jego wrogów, miał się dobrze.

I tu jeszcze kwestia do mojej kochanie - ja wiem, że masz w panelu szybkiego uruchamiania Opery wejście do cioci Wikipedii, ale błagam na wszystkie świętości, nie nazywajcie go Palownikiem. To jest wymysł internetu i brzmi po prostu idiotycznie. Ten człowiek miał imię i nazwisko - Vlad IV Tepes. A nie tam żaden palownik.

Dziękuję. Pozdrawiam.
Jamboree18
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-01, 22:03

Re: DRACULA

Post autor: Jamboree18 »

Ale czekajcie czekajcie. Troszeczkę odbiegamy od tematu. Podsumowując:
Vlad jest postacią historyczną i miał przydomek Dracula,
a tak naprawdę wampirem nie był, to wymysł książek, który zapoczątkował właśnie Bram Stoker.

Co do jego "metod wychowawczych" czyli tortur, były nie fascynujące jak wypływa z wypowiedzi Spooky Fox'a ale okrutne i w ogóle koles miał coś z psychiką.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: DRACULA

Post autor: Sothis »

Dla nieogarniających/niedouczonych (niepotrzebne skreslić): Palownik (po rumuńsku Tepes) to przydomek ;]
Ostatnio zmieniony 2009-10-13, 21:14 przez Sothis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: DRACULA

Post autor: Spooky Fox »

Sothis, wolałbym słowo nieogarniających. W takim bądź razie przyjmuje do wiadomości twojego posta. Jeśli rzeczywiście Tepes oznacza Palownik, to wycofuję się z ostatniego zdania mojego ostatniego posta :D Jednakowoż, Tepes ładniej brzmi od Palownika :D

Jamboree, nie miałem na myśli, że były fascynujące, co...hmm...odkrywcze i orYginalne. Nie to, że popieram kolesia w 100%. Po prostu dla mnie sama postac jest fascynująca. Elizabeth Bathory nikt wampirzycą nie nazwał, a też miała poryty dekiel.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: DRACULA

Post autor: DanaS »

Nie wiesz, że Tepes to znaczy Palownik? ;> Może jednak ciocia wikipedia czasami się przydaje :P
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: DRACULA

Post autor: Spooky Fox »

Nie zniże się do poziomu, w którym za wiedzę będzie mi służyła wikipedia.

Wróć do „Wampiryzm”