Czy medytujesz?

Ommm... Maniii... Padme Hummm...
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

rafal pisze:ale czy to cos oznacza ze ja tak potrafie, czy umie to kazdy
Jeżeli chodzi Ci o to czy każdy może wejść "umyślnie" w stan alfa to tak, po prostu jednym przychodzi to łatwiej niż innym, a jeżeli chodziło Ci o to co we wcześniejszym poście, mianowicie:
rafal pisze:czy wy tez tak macie ze jak zamykam oczy to moge umyslem zrobic tak ze wydaje mi się ze się kolysze ale tak naprawde stoje w miejscu, ostatnio nauczylem się robic tak mając otwarte oczy. Na serio, gdy tak się kołysze umyslowo czuje ze moj mozg inaczej pracuje
To to różnie bywa, Ty najwyraźniej wizualizujesz sobie kołysanie i to przyśpiesza wejście na inną częstotliwość

Tak przynajmniej myślę ja, ekspertem w tym nie jestem ale chyba pomogłem z lekka ;)
Awatar użytkownika
michal77
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 83
Rejestracja: 2006-04-03, 01:57
Lokalizacja: Manchester

hey

Post autor: michal77 »

trzeba tylko praktykowac a zrozumienie pojawia się z czasem. jesli chcesz prakykowac medytacje tybetanska potrzebny jest nauczyciel, wtedy sa efekty prawdziwe (trzeba tylko wybierac nauczycieli bardzo powaznych, w Polsce tylko tych zrzeszonych w Polskiej Unii Buddyjskiej) przy medytacji zen na poczatku mozna praktykowac samemu, pozniej jest jednak tez potrzebny kontakt z mistrzem zen, zeby Cie sprawdzil. Rowniez mozna isc do klasztoru franciszkanow albo benedyktynow np. na 2 tygodnie
mozna sprobowac:
http://www.lama-ole.pl/
www.zen.pl
www.pariszencenter.com
http://lubin.benedyktyni.pl/witaj.shtm
:)
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Ja nie medytuję, ale słyszałam, że to wspaniale wycisza i harmonizuje. Podobno z jogą przynosi jeszcze lepsze efekty.
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Caine »

doglebna medytacja i wyciszenie jest to duzy krok do OOBE.... Nie ma w tym nic trudnego trzeba tylko byc cierpliwym...:D
Lukas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2006-04-30, 18:36
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Lukas »

Ja stosuje kurs samokontroli umysłu, taki rodzaj medytacji, najlepsze daje efekty i można o dużo bardziej zwiększyć pamięć i np. wchodząc w alfa z otwartymi oczami, szybciej się uczyć!
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

ja medytuję

dla mnie medytacja jest formą samokontroli, obniżenia częstotliwości fal mózgowych, uspokojenia, sięgnięcia do swojej podświadomości i koncentracji

a ponadto energetyzacja czakr - uwielbiam ciepło pulsujące przy czakrach

i uwielbiam bujanie w stanie alfa - no ale do alfy zazwyczaj nie potrzebuję medytacji, czasami mam takie dni, że od rana do nocy, co bym nie robiła, jestem w alfie - kocham to :)

Wróć do „Yoga, huna, medytacje i ćwiczenia”