Teleportacja?

Tematy o hipnozie, autohipnozie i szeroko pojętej psionice (czyli postrzeganiu pozazmysłowym i psychokinezie).
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Nie wiem czy ktoś łapie o co mi chodzi ?
No właśnie ci odpowiedziałem. Chodzi ci o to, że Ty jako Ty sam w sobie umrzesz, a twoi znajomi będą gadać z kopią Ciebie której nie będziesz mógł w stanie kontrolować. Starałem się odpowiedzieć wyżej.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

A co jeśli nie zdezintegrujemy oryginału, albo wyślemy go do kilku różnych miejsc jednocześnie ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Spockniezależnie czy to będzie jedna kopia, czy dwie, Teleportującego już nie będzie, więc nie będzie sobie tym zawracał głowy :D te klony będą to różne byty zachowujące się inaczej w zależności od środowiska (jak jednego walniemy na pustynię, to będzie szukał wody, drugiego na biegun północny, to schronienia i nie będą sobie zdawały sprawy, że są inne klony). Każdy będzie myślał, że wszedł do transportera, który wysłał go na pustynię, biegun itd.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Mogą sobie zdawać sprawę, zależy jak się umówimy przed całą podróżą. Ale to nie zmienia faktu że każda kopia będzie od tej pory żyć dla siebię, własnym życiem.

Morał: teleporter sprawdzi się na poczcie, ale nie w turystyce.
faeryboy2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2005-11-16, 22:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: faeryboy2002 »

sneak pisze: Teleportacja wykorzystywana jest przez cywilizajce pozaziemskie do szybkiego podrózowania przez wszechświat.
O, a skąd wiesz? Spotykasz się z nimi i rozmawiasz o tym? Czy też może jedynym źródłem takiej wiedzy są książki pana Daenikena?
Herbex
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-19, 02:06
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Herbex »

Co do tego, że po teleportacji wyjdzie klon, który będzie myślał, jak osoba, która tak weszła, to jest to raczej nie możliwe. Dużo bardziej prawdopodobne, że jak już coś wyjdzie z takiej machiny, to trup, bo jak tu żyć bez duszy?
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: Teleportacja?

Post autor: Koxman »

Klon będzie miał z klonowaną duszę tak jak ciało.
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Teleportacja?

Post autor: Kartel »

A skąd pewność, że będzie miał sklonowaną duszę, ja o żadnych potwierdzonych przypadkach nie słyszałem, a teorie raczej, to teorie.
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: Teleportacja?

Post autor: Koxman »

A o jakich przypadkach mogłeś słyszeć? Zdaję się, że człowieka jeszcze nie sklonowano, chyba że się mylę.
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Teleportacja?

Post autor: Kartel »

No właśnie w tym sęk, że nie było takich przypadków.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Teleportacja?

Post autor: polikopolik »

Teleportacja obiektów martwych jest jak najbardziej możliwa, jednak z żywymi już nie jest tak kolorowo... Bale drewna nie myślą, nie czują, nie mają osobowości, natomiast człowiek tak, więc ja wolałbym nie ryzykować utraty własnego "ja".

Ja bym wolał żeby u nas wybudowali już tą szybką kolej xD

Wróć do „Hipnoza, psionika (PSI)”