Nocne Dźwięki w lesie

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

No, może nie tyle wymysł, co skojarzenie sobie jakiegoś dźwięku z czymś innym. Ja też słyszałam podobne dźwięki podczas przyrzeczenia harcerskiego moich koleżanek ze szczepu.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

NO tak włąsnie to chciałem napisać. Błędna interpretacja. Tak to nazwę.
speed070689
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-11, 14:10

Re: Nocne Dźwięki w lesie

Post autor: speed070689 »

to wam powiem że szedłem kiedyś do domu od dziewczyny i wkur****ł mnie pewien dźwięk o bardo niskiej częstotliwości... działał drażniąco na moje uszy. nie wiem skąd dochodził ale po dojściu do domu wciąż go było słychać a przeszedłem już ze 2 kilometry. Spytałem czy też tata to słyszy. potwierdził to i powiedział żebym się nie prejmował i poszedł spać bo to już późno było bodajże koło 00:30. Zastanawiało mnie jakiś czas. A co jeśli ktoś celowo wykorzystuje te dźwięki w celu kontroli nad naszymi pewnymi zachowaniami? Czytałem już o tym i możecie się dziwić lub nie ale takie praktyki są bardzo powszechne w usa
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Nocne Dźwięki w lesie

Post autor: DanaS »

Po pierwsze: nisko lecący samolot mógłby wywołać taki dźwięk (dlatego słyszałeś go jeszcze dalej)
Po drugie: Polska jest za chuda w uszach, żeby kontrolować ludzi za pomocą takich wynalzków
Po trzecie: patrz na daty poprzednich postów, bo raczej wątpię aby Ci odpowiedziano :P
Niezarejestrowany

Re: Nocne Dźwięki w lesie

Post autor: Niezarejestrowany »

hmm, są przecież ptaki, które potrafią naśladować różne dźwięki. Najlepiej robi to lirogon, który rzecz jasna nie występuje w Polsce, ale pospolity szpak, również jest ptakiem mimetycznym. Nie naśladuje tak chętnie dźwięków mechanicznych jak lirogon, ale w drodze wyjątku mógłby tego dokonać. Sam kiedyś przedrzeźniałem się z siedzącym na gałęzi szpakiem, więc wiem, że ma spore zdolności w tym względzie :)

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”