Wampiryzm

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

lucius: masz racje jest zbyt popularnym medium, ale - od czegos nalezy zaczac. Nie zamierzam wcale ograniczac się do tego. Chcialbym dostarczyc polskojezycznym "poszukiwaczom" rzetelnego zrodla wiedzy o tzw. magii wysokiej jak i pokrewnych tematach. Straszliwie tego malo i straszliwie ciezko szukac. Wbrew pozorom na anglojezycznych stronach tez ilosc PEWNYCH informacji jest niewielka. Nie mam jeszcze pelnej wizji, ale chcialbym zaczac od tlumaczenia tekstow alchemicznych (dla niewtajemniczonych, nie chodzi o kamien filozoficzny :lol: przynajmniej w znaczeniu powszechnie znanym) i gnostyckich (tych ktore nie zostaly przetlumaczone, a sporo na szczescie zostalo). Chcialbym tez poprowadzic pewne badania w sferze starozytnych ugrupowan magicznych itp. (to tylko zachcianka, nie wiem czy sa jakies teksty na ten temat, czy ktos juz takie badania prowadzil i do czego doszedl - od tego nalezy zaczac). Co do forum, to nie, wolalbym zeby nie wygladalo to w sposob jak to widzi Maw. Ale zeby nie uchodzic za ignoranta zbadam rzeczywiste powiazania hermetyzmu z wampiryzmem choc wydaja mi się watpliwe. Za to temat ktory mnie ogromnie ciekawi to zwiazki hermetyzmu z chrzescijanstwem, ktore juz po pobieznym zapoznaniu się z materialem sa wrecz oczywiste. To bylby poczatek, sposob na wyrobienie sobie kontaktow w towarzystwie nie zagladajacym na fora takie jak to. Pozniej stworzenie z nimi czegos. Wlasnie czego? :D Nie mam tez jeszcze okreslonej wizji, czegos w kazdym razie co daloby ogromne zrodlo wiedzy jak i mozliwosc praktyki dla kazdego, kto się do tego nadaje :)

Ale wrocmy moze do wampiryzmu, jak ktos chce kontynuowac temat to niech zalozy nowy :)
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Kto tu mowi o sektach - sekty to zwykle odlamy jakiejs religii nie zaakceptowane przez instytucje powiazane z ta religia, ew. skrajnie nienormalne ugrupowania religijne. Moze kiedys to slowo znaczylo co innego, ale w dzisiejszych czasach nie uzywalbym slowa sekta w okresleniu do organizacji ktore chce badac. Poki co zlapalem kontakt z pewna religioznawczynia ktora ma mi dostarczyc cala mase materialow o gnozie, hermetyzmie i calej reszcie. Moze cos z tego bedzie.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Hermetyzm nie ma żadych powiązań z wampiryzmem. To są niemal zupełne przeciwieństwa. Ale chodzi mi o to, żeby pomagać ludziom, którzy chcą czegoś się o sobie dowiedzieć, lub tym, którzy chcą coś osiągnąć. Dlatego albo strona, albo forum, czarno białe. Jedna część dla hermetyków druga dla wampirów. Byłoby to myślę dość zaskakujące i ciekawe.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

no to w takim razie jużpracuje nad designem...
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Moją koleżankę? Masz na myśli Stimisti? Czy Cleric?
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

NO Stimisti rzeczywiście zna się na rzeczy i bardzo pomaga wampirom, najczęsciej pomaga im w leczeniu swoich dolegliwości. Wielu też wyprowadziła z wampiryzmu.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Nie, z wywołanego wampiryzmu można wyjść.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

No to może przestaniecie wymieniać między sobą kuksańce i skoncentrujecie się na sednie sprawy.
Z tymi, którzy sami wywołują w sobie wampiryzm jest tak, że są to najczęściej ludzie strasznie wampirami zafascynowani. Wierzą w to, że wampiryzm jest czymś ekstra. Tak powstają malutkie grupki tych, których nazywamy pseudowampirami. Mówimy tak, ponieważ ich "głód" jest wywołany tylko przez ich chorą, bądź też i nie, wyobraźnię.
Metmempsychosis, nie traktuj Luciusza jakby nie znał się na niczym. Wie tyle ile wie i nie rzuca się z tą wiedzą jakby był wampirem od 4 wieków jak wspomniałaś. Nie chodzi mi o to, żeby was strofować, tylko aby powiedzieć, że gubicie sens tematu, kiedy zaczyna się taka przepychanka słowna. Mimo wszystko cieszę się, że dział wampiryzmu żyje i to głównie dzięki wam.

Wróć do „Wampiryzm”