wpływanie na otoczenie

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Mam takie pytanie czy osoba ktura jest dostacznie świadoma świata duchowego i posiadając silnego duch może tylko samym mysleniem wpływać na rzzeczywistość i otoczenie astralne. :?:
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Jest to niewyobrazalnie trudne, a w chaosie okreslane mianem wyzszej magyi, do bezposredniego spelniania swojej woli mozesz miec dostep przez kilka chwil w swoim zyciu, ale po czyms takim najczesciej to juz twoj koniec.
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

No dobrze ale czy w ograniczony sposub moza w ten sposub wpływać nie odwołuje się tu do ścieżek tylko do tego jak wam się wydaje. Czy osoba nie świadoma może wpływać na otoczenie kreować je zy jest to niemożliwe bo ostatnio ten temat mnie nurtuje strasznie.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

W bardzo malym stopniu owszem ale zmiany te sa tak zikome ze praktycznie niezauwazalne, w celu zmienienia rzeczywistosci potrzeba sporej ilosci energii a przy standardowym mysleniu wysyla się jej niewielka ilosc.
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

No tak ale powiedzmy żę ta osoba jest silna i wygląd bardzo dziwnie i jak intesywnie pomyśli co by chciała to się dzieje Czy to może być coś nie tak z astralem wokuł niej zresztą nie wiem człowiek ma wokuł siebie takie małe pole on ma z 50 razy większe niż moje w moich oczach. I ciąghle mi ta osoba mówi że coś dziwnego się dzieje wokuł niej bo co pomyśli to siędzieje oczywiście nie wsztko tylko te rzeczy kture mają jaką tam sanse prawdo podobieństwa.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Jejku orgtografia chlopie!! Blagam choc troszenke!! 19 lat masz!!

Jesli tak to ma predyspozycje magiczne dosyc silne, albo mozliwe ze jest po prostu chory psychicznie :P
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Ale ta osoba nie jest chora psychicznie czy można łamac tak bariere czy nie bo czy głupie szczęście właście tym nie jest ale czy nadmir szczęścia nie przeczy rachunkowi prawdo podobieństwa :?: :?:
Kurcze jak to jest bo idąc tym tropem można zadać sobie pytanie czemu nie rzucamy kulami ognia zaprawde dziwna magia jest. :roll: .
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Hmm bo thelema powinna byc uzywana do zmienia siebie, ale nie jest, taki skrot myslowy. Jest to dobry sposob, ale niebezpieczny.
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Zainteresowanych dyskusją o istnieniu magii w dzisiejszym świecie zapraszam do tematu
Magia a rzeczywistość w dziale Magia->Inne. Tam znajdziecie posty, który rozpoczęły ową debatę. :roll:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”