Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Awatar użytkownika
Custome
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-12, 17:58

Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: Custome »

Witam wszystkich (:
Jestem tu nowa, szperałam po forum na temat istot astralnych o nazwie... inkub i sukkub. Zauważyłam, że większość tu kieruję się co do nich mitami i domniemanymi myślami podanymi w sieci. Dlatego z chęcią chciałabym rozwiać wszelkie wątpliwości forumowiczów, podzielić się wiedzą, porozmawiać na ten temat i... być może komuś pomóc. Dodam też, że często mnie boli to, co ludzie o nich piszą. Może zmienię to choć troszkę...
Słowami doświadczonego człowieka w tej i innej dziedzinie, mówić można wolno - nazwa inkub/sukkub nie jest niczym więcej jak nazwa nadana w średniowieczu dla ludzi niedouczonych. Ta negatywna nazwa powstała z czasów rozwoju kościoła katolickiego i chrześcijan. To był czas, gdy seks stał się grzechem i duchy zostały zdemonizowane... Wielu ludzi boi się nieznanego, dlatego łatwo jest powiedzieć "demon", "diabeł" w odniesieniu do tych istot. A więc, inkubusy i sukkuby często są kojarzone z seksualnością i przyjemnością fizyczną - a to jest błędne. Niektóre z tych istot tak, są oddane seksualności, a reszta jest bardziej od otwierania oczu i dawania wiedzy. Powiedzmy, że są też w roli "przewodników", którzy są skoncentrowani na energii seksualnej. Przewodnicy, bo dają dobre rady.
A teraz rozwiejmy mity: inkub i sukkub nie pobiera energi z fizycznego partnera seksualnego, nie żywią się nią. Przybyć mogą do każdego, jak każdy demon, niezależnie od sytuacji. Sukkuby żadnego nasienia od mężczyzn nie pobierają... ten mit mnie najbardziej śmieszy. Inkuby nie zapłodniają kobiet. Są to istoty nie materialne, które nie mają takiej mocy by zrobić coś takiego. Ograniczają się tylko do doznań cielesnych i duchowych. Nie muszą być koniecznie tylko w snach, ale mogą zacząć "gwałcić" wszędzie i o każdej porze... Wiem, nie miła perspektywa. Ale są i na to sposoby.
Niektórzy mówią o nich pasożyty astralne lub larwy. Ja się osobiście z tym nie zgodzę, choć nie mam stałego mniemania na ten temat.
Chcę posłuchać waszych opini na ten temat. Jeśli ktoś by miał jakieś pytania, niech zadaje. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy z tymi astralami, możecie się odezwać na mail.
Pozdrawiam.
Lena

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: Lena »

Ja mam pytanie :) Jak powstają takie sukkuby? Jakie są ich zdolności? Co powstanie ze związku Sukkuba i Inkuba? Jakie zdolności będzie miało takie dziecko ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: pytol »

Ja bym najbardziej się chciał dowiedzieć, skąd czerpiesz wiedzę. Natomiast odpowiadając na pytanie Leny: demony są bezpłciowe i nie miewają "dzieci".
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: Sothis »

Sam podział na sukkuby i inkuby implikuje jednakowoż coś na kształt płciowości demonów. Gender w astralu? ;]
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: pytol »

Są tak nazywane ze względu na postać, którą przyjmują, jednak same w sobie płci jako takiej nie mają - i tego co byśmy nazwali ludzkimi cechami płciowymi. Chociaż trzeba przyznać, że ich "seksualność" nasuwa skojarzenia z płciami.
Awatar użytkownika
Custome
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-12, 17:58

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: Custome »

Inkuby i sukkuby są istotami astralnymi, które według religji chrześcijańskiej, etc., pochodzą od Lilith, ale to nie jest pewne, choć pewien sukkub kontaktując się z człowiekiem (od którego też czerpię nauki o tych istotach, podkreślam, jest mistrzem w tym temacie i rozwoju duchowym), z którym jest już od długiego czasu... wyznał, iż nie wszystkie owe istoty pochodzą od Lilith. Ja jak to ja, podchodzę do tego sceptycznie. Zdolności inkubów i sukkubów są różne, wszelakie, przez co też zaliczono ich do demonów. Raczej nie chodzi tu o "zło". Ale cóż.
Potwierdzam też, demony lub istoty takie duchowe są bezpłciowe, acz są pewne fakty i rzeczy, dzięki którym je na takie dzielimy... przykładowo inkub jest przy kobiecie, więc nadano mu "męskość" (;

Wiedzę natomiast czerpię, jak wspomniałam od pewnego mężczyzny wyszkolonego w swoim fachu oraz od pewnej młodej osoby, która ma styczność z jedną z tych istot. Podobnie, jak ja. Więc wiedza też idzie z własnego doświadczenia, o której wolę publicznie jednorazowo i od razu nie pisać. Dlatego jak wspomniałam, jeśli ktoś potrzebuje pomocy z ów astralami, mogę pomóc.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: Sothis »

No to ja mam kolejne pytanie: czy struktura ontologiczna danego bytu astralnego umożliwia mu ukazywanie się w ramach naszej rzeczywistości raz pod postacią inkuba, a raz sukkuba? Innymi słowy, czy zjawiska te mogą być przejawami tego samego bytu astralnego? A jeśli nie, to dlaczego? :>
Awatar użytkownika
Custome
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-12, 17:58

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: Custome »

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale postaram się odpowiedzieć. Jedno drugim być nie może, we wszechświecie tak samo są przeciwieństwa, jak wszędzie, choć jeśli chodzi o takie... byty, to jak powszechnie wiadomo, zdarzają się przypadki gdy jedno pod drugie się podszyje. Ale po co w takim wypadku ? Każda istota musi mieć w czymś takim swój cel. I nie znam takich istot, które mogłyby być podobne do ikubussów itp. ... Jeśli źle zrozumiałam, to przepraszam.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: Vampirio »

Teoretycznie może tak być. Ale każdy demon ma swoją własną osobowość i upodobania. Np. ty nie zaczniesz nagle mieć skłonności do kontaktów z mężczyznami. Tak samo w przypadku inkubów i sukkubów. Jest to nie tyle spowodowane ograniczeniami ich ciała astralnego co jakby to nazwać... "pociągu do konkretnej płci". Więc jest nawet wysoce prawdopodobne, że co niektórym z tych bytów nie robi płeć różnicy i stoją za obydwoma zjawiskami.

P.S. Nie łatwiej spytać u źródła o pochodzenie? Spytaj Lilith, ona na pewno będzie wiedziała czy spłodziła te byty czy nie ;)
Lena

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: Lena »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Wiadomo, że zarówno inkuby jak i sukkuby zmieniają postać. Czy jest możliwość narodzenia się Inkuba bądź Sukkuba pod ludzką postacią? Przy okazji bardzo bym chciała się jakoś dogadać na priv z założycielką wątku ale jestem nowa na tym forum i nie wiem jak, mógłby ktoś napisać jak to zrobić? Bo jak chcę wysłać maila to jest napisane, że nie mam uprawnień.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: Sothis »

Vampirio pisze: każdy demon ma swoją własną osobowość i upodobania
Mnie tylko zastanawia, dlaczego byty astralne miałyby mieć upodobania względem konkretnej płci w materialnym świecie, skoro same owej płci nie posiadają. Jeśli zatem mają osobowość i upodobania, to i coś na kształt płci (w rozumieniu gender, nie sex) powinny mieć. Mylę się? :>
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: Vampirio »

Płeć w sensie fizycznym ich nie dotyczy. Nazwałbym to raczej orientacją seksualną.
Awatar użytkownika
Custome
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-12, 17:58

Re: Inkubi i sukkuny - rozwianie mitów.

Post autor: Custome »

Czy inkuby i sukkuby zmieniają postać ? Pierwsze słyszę... Możliwość narodzenia się tego astrala w ciele ludzkim jest znikoma. Choć znałam i takiego "delikwenta", choć mój towarzysz ocenił to krótkim zdaniem, iż ten człowiek był prototypem tego czym chciał usilnie być.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”