Czy dzieci widzą duchy?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: maksim399 »

Witam,długo się zastanawiałam czy tu napisać.Otóż mam trójkę małych synów,najstarszy dziewięcioletni kilkakrotnie opowiadał mi,że widział panią,która go odwiedza jak jest sam w pokoju,jak byliśmy u mojej siostry,oglądaliśmy stare zdjęcia,nagle syn mówi:Mamuś to ta pani do mnie przychodzi czasami,pokazując na zdjęcie mojej mamy,która zmarła jak miałam 13 lat.Niewiem czy w to wierzyć,pomóżcie mi to jakoś wyjaśnić,bo niewiem co robić!
ElohimMihael
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 61
Rejestracja: 2011-03-02, 01:10

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: ElohimMihael »

Dzieci widzą inne byty (duchy, anioły, demony itp.). Po prostu nie zamykaj w nim tego daru negując to co widzi. Jest to coś zupełnie naturalnego. Niech twe dziecko postara się poprzez np. modlitwę nawiązać kontakt ze swoimi Opiekunami/Stróżami Duchowymi, wtedy będziesz mieć łatwiejszą opiekę nad dzieciakiem/dziećmi.

My też mieliśmy tą umiejętność. I nadal ją mamy. Niestety w wyniku dorastania, negacji naszych rodziców pewnych okoliczności, środowiska i innych elementów zamknęła się w nas ta umiejętność i dlatego część z nas musi teraz włożyć dużo wysiłku by to otworzyć na nowo.
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: maksim399 »

Ja niczego się nie boję,poza duchami,moja mama to wiedziała i tylko mi się czasem śni,jednak boję się o syna,ponieważ on potem mówi dziwne rzeczy,byłam z nim u psychologa,opowiedział tam wszystko,potem dostałam wezwanie do sądu,ograniczyli mi władzę rodzicielską,mam teraz kuratora,bo dzieci żyją w wyimaginowanym świecie z duchami,posądzali mnie też o sektę,a to dlatego,że powiedziało dziecko prawdę,dzieci to jedyne szczęście jakie mam,jak je stracę to nie będę miała już po co żyć!Chcę żeby to już się skończyło ale jak to zakończyć?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: Dagmara »

Z ciekawości zapytam, a co psycholog powiedział na przypadek Twojego syna?
Trochę interesuje się psychologią i dziwi mnie, że zesłali kuratora za coś takiego, przecież to nie jest niczym dziwnym, że dzieci w tym wieku mają swoich ''niewidzialnych przyjaciół'' przez co rozwijają swoją wyobraźnię już od najmłodszych lat.
Oczywiście wykluczając przypadki upośledzenia.
Mojej znajomej 10 letni synek, również przez coś takiego przechodził twierdząc iż widzi nieznajomego mężczyznę w domu i się z nim bawi, z wiekiem mu to samo przeszło.
Osobiście wierze, że małe dzieci mogą widzieć więcej niż dorośli co ma związek z ich większą wrażliwością, no ale w Twoim przypadku po prostu z tym kuratorem mi nie za bardzo tu pasuje.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: Vampirio »

W naszym kraju jest wolność wyznania więc nawet jeśli ktoś należy do sekty nie może być za to karany. Jest duża szansa, że małe dzieci widzą więcej ale nie są z reguły brane na poważnie ponieważ wielu dorosłych uważa, że ,,dzieci i ryby głosu nie mają,,.
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: maksim399 »

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to,co opowiadał syn pani psycholog np:pani co do niego przychodzi pokazuje mu jak tatuś rzuca mamusią o ścianę,widzi dziwne twarze,ta pani nie pozwala mu jeść i pić i nie pozwala mu uczyć się modlitw(komunię ma syn 15ego maja)dziwne to wszystko,nie wiem już co mam o tym myśleć...sorry,że powoli piszę,liczę na wyrozumiałość:-)
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: Vampirio »

Nie jest ważne tępo. Czy próbowałaś rozmawiać ze swoim synem i czy inne dzieci również coś widziały?
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: maksim399 »

Tylko najstarszy syn,może do egzorcysty się udać?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: Vampirio »

Możesz spróbować na pewno nie zaszkodzi. Można na przykład poszukać kogoś zajmującego się takimi sprawami.
P.S. Czy lek lekarzy psychiatrów i psychologów przez przypadek nie obowiązuje tajemnica lekarska.
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: maksim399 »

Wiem,że dzieje się coś niedobrego,czuję to,ale nie wiem co dokładnie.Syn niema skłonności do konfabulacji,jest bardzo rozwinięty jak na swój wiek a czasem opowiada takie historie,że ciarki mi po plecach chodzą :cry: Nie wiem gdzie szukać pomocy...

-- 2011-05-09, 15:53 --

Nawet o tym nie pomyślałam!Byłam z nim wtedy u psychologa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.Może oni mają wgląd do wpisów?Nie wiem ale powiem o tym adwokatowi,który prowadzi moją sprawę!
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: Dagmara »

Dziwny ten cały psycholog moim zdaniem, zawsze jak w rodzinie jest więcej dzieci taka osoba przede wszystkim powinna brać pod uwagę również stany pozostałych, czyli rodzeństwa - zwłaszcza, że jest młodsze.

Nie powinien słać kuratora jeśli z pozostałymi dziećmi jest wszystko w porządku, tylko zająć się głębszą psychologiczną analizą stanu syna, szczególnie by wykluczyć lub potwierdzić jakiekolwiek zaburzenia o podłożu psychologicznym.
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: maksim399 »

Masz rację!W większym mieście byłoby to nie do pomyślenia jednak Konin to dziwne miasto.Czasami myślę,że krąży nade mną jakieś fatum odkąd moja mama zmarła...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: Spooky Fox »

Może tak - po kolei:

proszę Cię, żebyś się nie obrażała ani nie odbierała tego jako ataku na Twoją osobę - ciężko mi w to wszystko uwierzyć. Musisz zrozumieć mój punkt siedzenia - jakiś czas temu mieliśmy tutaj użytkownika o nicku Kryptozoolog, który - jak się okazało - w wieku 30 lat miał 16-letnią córkę. Rozumiesz o co mi chodzi? Łatwo jest ściemniać przez internet.

Ale załóżmy, że rzeczywiście coś się dzieje niedobrego z Twoim synem. Dajmy Ci bilecik zaufania i podyskutujmy.

Pierwsze primo - żadne egzorcyzmy. To są zabobony wymyślone przez kler, żeby jeszcze więcej kasy ściągać z ludzi.

Drugie primo - moim zdaniem już nawet nie psycholog. Zastanów się nad nadaktywnością psychoruchową - ADHD. Zaburzenia przed ważnymi wydarzeniami też są często spotykane. Może syn jakoś nad wyraz odbiera swoją pierwszą komunię? Może jest mitomanem. Mimo iż napisałaś, że nie ma skłonności do konfabulacji, to jednak warto się przyjrzeć jego zachowaniu troszkę bliżej.

Nie jestem lekarzem, ale mogę Ci napisać, żebyś poobserwowała zachowanie syna jak je obiad, odrabia lekcje czy po prostu siedzi przy stole czy komputerze. Jakieś tiki, podrygiwanie nogą czy ręką, brak skupienia wzroku w jednym miejscu.

Trudno cokolwiek Ci pomóc - jedynie podywagować - bo może okazać się, że to nie jest nic paranormalnego, a jedynie syn przechodzi pewne zmiany.

Moja rada? Oprócz obserwacji zachowania, poczekaj spokojnie do komunii świętej. Jak ma 15 maja, to daj mu jeszcze tydzień spokoju i po 22 zobacz, czy nadal się tak będzie zachowywał.

Pozdrawiam i szczęścia życzę.
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: maksim399 »

Ja na wiele sposobów próbowałam to sobie tłumaczyć,jednak jak wytłumaczyć fakt,ze on wie o różnych szczegółach,o których tylko moja mama i ja wiedziałyśmy?Ponadto ta pani z nim rozmawia tylko wtedy jak zbliżają się święta lub rocznica śmierci mojej mamy?Ja jestem raczej realistką i jak zobaczę to dopiero uwierzę i wiem,że na świecie a tym bardziej w internecie jest pełno świrów:-)
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: maksim399 »

A ty się na tym znasz?Bo nie rozumiem...

-- 2011-05-09, 22:24 --

Nie potrafię wklejać zdjęć na forum niestety...
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: maksim399 »

Jutro kogoś poproszę i wkleję foto mamy.Witaj na forum:-)

-- 2011-05-10, 11:25 --

Kto mi wytłumaczy pojęcie DZIECI NEO?Babcia mi dzisiaj powiedziała,że był taki przypadek w naszej rodzinie,ale więcej nie chciała powiedzieć...
Stochu
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2011-03-13, 20:36
Lokalizacja: Miłomłyn

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: Stochu »

Dzieci Neostrady (łamany ang. Neo-kids) – nieformalna organizacja mająca na celu uprzykrzanie życia wprawnym użytkownikom Internetu, którzy znają słowo netykieta i się tym za każdym możliwym razem chwalą.


Czyli Dzieci NEO to idioci...
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Czy dzieci widzą duchy?

Post autor: amaranth »

Wybacz, ale nie bardzo mogę zrozumieć tę sytuację z dzieckiem. Sama diagnoza psychologa? W celu wykluczenia choroby psychicznej jest potrzebny psychiatra dziecięcy. ADHD nie ma z tym nic wspólnego. Chodzi o wykluczenie schizofrenii wczesnodziecięcej. Może być też tak, że dziecko ma tzw. wymyślonego przyjaciela, jak w filmie "Odwiedziny prezydenta", gdzie chłopiec ucieka w świat, w którym był wymyślony przyjaciel, który miał dla niego czas i go rozumiał. Gdy są problemy z dzieckiem, diagnozuje się cała rodzinę. Być może jest jeszcze coś, co ma wpływ na to wszystko, o czym nie mówisz/nie zachęcam Cię do pisania o tym, nie jestem ciekawa, bo uważam, że to Twój problem/. Sama chciałabym czasem podzielić się swoim bólem na tym forum, ale nie potrafię. Akurat nie traktuję Paranormalium jako grupy wsparcia, bo nie po to forum istnieje, ale jest coś, o czym czasem.....nie będę się powtarzać. Jeżeli psychiatra i psycholog wykluczy chorobę psychiczną, należy z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że dziecko albo ma bardzo rozwiniętą wyobraźnie, albo dar. Pozdrawiam.

-- 2011-05-11, 13:21 --
Vampirio pisze:Możesz spróbować na pewno nie zaszkodzi. Można na przykład poszukać kogoś zajmującego się takimi sprawami.
P.S. Czy lek lekarzy psychiatrów i psychologów przez przypadek nie obowiązuje tajemnica lekarska.
Obowiązuje. W przypadku badania dziecka rozmowa z matką jest koniecznością, a nie złamaniem etyki zawodowej. Jeżeli badanie odbywa się na zlecenie Sądu Rodzinnego, psycholog wystawia opinię psychologiczną, która znajduje się potem w aktach. Na tym polega praca psychologa w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym przy Sądzie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”