Demony -istnieja, czy nie?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Tajgon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2011-02-12, 13:28

Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Tajgon »

Jak uwazacie czy demony to istoty wyzsze od ludzi, czy to poporostu silniejsze zle duchy?
(Jesli macie jakies inne teorie-piszcie)
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Ignorant »

Według mnie o ile istnieją to nie są to na pewno duchy ;] To jest coś o dużo gorszego ... Być może to jakieś dusze prosto z piekła :P Albo po prostu dusze osób które za życia były kimś baaardzo złym ;] Ale to tylko moj nic nie znacząca teoria ^^
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Karoolczak »

Ja tam jestem ateista i nie wierze w zadne pieklo czy niebo. Wedlug mnie demony to sa tak jakby duchy ale tych zlych osob ktore nadal chca czynic zle. Z moca Boska nie maja nic do czynienia (przynajmniej dla mnie poniewaz nie wierze)
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Karoolczak »

A tak na marginesie to temat nie zgadza się z trescia twojego pytania ;)
Niestety tak naprawde ja jako ateista nie moge tu z wami dyskutowac poniewaz jedyne co moge powiedziec to to, ze dla mnie anioly i diably nie istnieja ;) ;)
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Ignorant »

Niestety tak naprawde ja jako ateista nie moge tu z wami dyskutowac
A kto Ci tu każe z nami dyskutować?
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Monomagnum »

Karoolczak, patrząc na Twój awatar byłem wręcz przekonany że jesteś chociaż w małym stopniu powiązany z satanizmem. Babhomet (kozioł z Mendes) to jeden z charakterystycznych znaków szatana i "jego wyznawców".

A co do demonów, to owszem uważam że istnieją. Moja wiara przedstawia je jako upadłe anioły. Lucyfer to najinteligentniejszy z Demonów, niegdyś "prawa ręka" Jahwe. Więc myślę że normalnym jest to iż demony są od ludzi dużo potężniejsze. Poza tym nie tylko chrześcijaństwo jak wiemy uznaje obecność demonów.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Tajgon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2011-02-12, 13:28

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Tajgon »

Czytalem ze czesc potezniejszych demonow , lub zlych duchow (jak kto woli)
byla uwazana za bogow np. Bal. Wielu ekspertow uwaza ze w tym czasie pomagaly swoim wyznawcom, a staly się "zle" po upadku kultu. Moze w tych religiach bedzie cos rozstrzygajacego ta kwestie? Bylbym wdzieczny za informacje.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Veritas »

To się nazywa świadomość. Ogłaszać że się jest ateistą, i nie wierzy się w żadne demony, a dać jako znak rozpoznawczy symbol satanizmu. Brawo młody człowieku. Jesteś bardzo nieobiektywny przyjacielu. Sam sobie przeczysz.
Monomagnum ma rację. Większość z demonów to byli słudzy Boga. Upadłe anioły.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Karoolczak »

A no tak zapomnialem przeciez Ciebie bardzo bola avatary. O ludzie ile ty masz lat ?! Moge sobie wrzucic na avatar co chce i nie powinno Cie to interesowac. I trzymaj się tematu
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Ignorant »

Karoolczak gdybyś był na tyle inteligętny aby spojrzeć pod avatar Veritas'a to byś wiedział że jest od Ciebie starszy i powinieneś się do niego odzywać z szacunkiem to po pierwsze po drugie atakujesz innych ludzi tylko dlatego że to oni mają rację a nie Ty i zapewne dopuki Ci forumowicze nie powiedzieli co oznacza symbol w twoim avatarze nie miałeś zielonego pojęcia co to jest.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Karoolczak »

A teraz drogi kolego popatrz pod moj avatar a potem pod swoj. Wiem dobrze co to jest. Jest to pentagram. A z czego wnioskujesz ze atakuje ludzi poniewaz maja racje ? Veritas mial racje bo mam pentagram w avatarze a jestem ateista ? A teraz się Ciebie spytam. NO I CO W ZWIAZKU Z TYM ZE MAM TAKI AVATAR ? Moge miec rownie dobrze Hitlera albo teletubisie bo to jest wylacznie moja sprawa.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Ignorant »

Po pierwsze nie mów do mnie kolego bo jak bym miał mieć takich kolegów to ... szkoda gadać po drugie zobacz różnice 2 a 8 lat jest różnica ? Jest więc ja mogę jeszcze sobie pozwolić w związku do Ciebie a Ty do Veritasa nie bardzo.Po trzecie gdybyś pomyślał Twój avatar nie jest to (niestety) tylko twoja sprawa ponieważ ja też muszę go oglądać a przy okazji gdybyś chciał wiedzieć to w avatarze masz odwrócony pentagram z głową kozła a to jest znak satanistyczny a jak sam powiedziałeś jesteś ateistą więc nie wierzysz w takie rzeczy ... Ja bym już wolał osobiście żebyś miał w swoim avatarze Hitlera albo te swoje ulubione teletubisie.A to że atakujesz innych ponieważ mają rację wnioskuję ponieważ w prawie każdym temacie w którym ktoś się z Tobą nie zgadza nagle się na niego rzucasz.

Pozdrawiam (nie wszystkich) Ignorant

Informacje dotyczące odwróconego pentagramu z głową kozła : http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index. ... ram-czarny
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Karoolczak »

Bardzo mi przykro z powodu mojego avatara ale niestety bedziesz go musial ogladac :kosci: . Owszem nie bede do Ciebie mowil kolego bo za mlody jestes :mrgreen:. Co do avataru to jest MOJA i tylko MOJA sprawa. Rowniez moge powiedziec ze twoj avatar mi się bardzo nie podoba i musze go ogladac.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Ignorant »

Po raz kolejnu muszę Ci tłumaczyć (co już zaczyna być męczące) iż avatar to nie jest tylko twoja sprawa już mówiłem dlaczego ale chyba to jest zbyt wiele do ogarnięcia jak dla Ciebie ... Chciałem powiedzieć iż bardzo cieszy mnie fakt iż nie będziesz się zwracał do mnie "kolego" ponieważ ktoś by jeszcze to zauważył a nie chce być kojarzony z osobą twojego pokroju ... Po za tym nie wiem czy zrozumiałem ale albo sam sobie nie zdajesz sprawy co oznacza twój avatar (chociaż już Ci to tłumaczyłem) albo nie jesteś ateistą.

ps.nie musisz w stosunku do mnie używać CAPS LOCKA rozumię bez drukowanych liter nie jestem Tobą ...
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Karoolczak »

Przepraszam ale juz mnie to denerwuje. Czy ty masz MOZG ?! Ty mi bedziesz stawial warunki co do mojego wyznania religijnego ?! Kim ty jest ? Dzieciaku skoncz pisac te swoje glupoty i odejdz od tego komputera się przewietrzyc bo wydaje mi się ze dawno nie widziales innych ludzi. A i na marginesie "Rozumiem" się pisze przez "em" a nie "ę"
Ostatnio zmieniony 2011-02-13, 00:11 przez Karoolczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Karoolczak »

Ostrzeżenie
W wyniku poważnego naruszenia regulaminu forum autor tego posta otrzymał ostrzeżenie.
Powód:
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Ignorant »

O i właśnie w tym momencie możemy zaobserwować atak nerwicy Karoolaczka któremu moja wypowiedź się nie spodobała a co za tym idzie znów zaczął (usiłować) mnie obrazić.Mam dla Ciebie przykrą wiadomość ale ja w przeciwieństwie do Ciebie mam kolegów i nie trzymają mnie w domu tak jak zapewne Ciebie ... przykre ... Ja bym proponował wrócić do tematu ponieważ nie mam ochoty kłócić się z brakującym ogniwem ... poza tym to 2 lata ( w zasadzie rok bo w tym roku będę miał 16 chyba że Ty 18) nie uprawniają Cię do mówiania do mnie "dzieciaku".

ps. Ja piszę głupoty i mam się przewietrzyć? radzę jeszcze raz albo najlepiej kilka razy przeczytać swoje posty.

-- 2011-02-12, 23:19 --

Heh nie zniżył bym się nawet to poziomu osób twojego pokroju aby zakładać nowe konto tylko po to żeby kogoś obrazić równie dobrze mogę to zrobić z tego konta ...
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Karoolczak »

Upomnienie
Autor tego posta otrzymał upomnienie od moderatora.
Szczegóły: Proszę o zmianę tonu rozmowy z innymi użytkownikami - Spooky Fox
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Demony -istnieja, czy nie?

Post autor: Ignorant »

Karoolaczek obawiam się że Ty też raczej nie zabłyśniesz więc najlepiej skończmy już tego OT bo to nie ma sensu.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”