Parę problemów z świadomym snem

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
daniel112
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-08, 15:35

Parę problemów z świadomym snem

Post autor: daniel112 »

1. Kiedyś gdy osiągałem świadomość w śnie zawsze, albo w większości przypadków miałem jakby rozmazany obraz czyli widziałem słabo, czułem się jakbym chodził z przymrużonymi oczyma, nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym że tak na prawdę mam wadę wzroku -5 ;] ale wydaje mi się że w śnie nie powinienem mieć tego problemu.

2. Od jakiegoś czasu nie potrawie "wejść w sen", zacząć śnić, tzw. kładę się, mówię sobie "Teraz idę spać i będę mieć świadomy sen" i wizualizuje sobie miejsce w którym będę "rozpoczynać" ten sen czyli w którym będę na początku np. w mojej kuchni ale za diabła nie chcę zacząć śnić/sen się nie pojawia :/ nie wiem może po prostu tego nie pamiętam? Może robiłem pokopane rzeczy w śnie a rano tego nie pamiętam tak jakby ktoś wymazał mi pamięć?

3. Słyszałem że gdy już się jest w świadomym śnie i gdy się zobaczy samego siebie, leżącego w łóżku, śpiącego to "dzieją się straszne rzeczy" o_0 ja osobiście w to nie wierze ale sięgnę po opinię kogoś doświadczonego, tak samo jest z lustrami w snach, nie wolno wchodzić do lustra w śnie...

4. Również słyszałem pogłoskę że w świadomym śnie można, nie wiem jak to ująć... "trenować swoje wnętrze" ? <>_<> chodzi mi o to że "polepszać" swoje duchowe cośtam... i odkrywać umiejętności =D Np. kiedyś widziałem na forum znalezionym w googlach że koleś miał problem z cerą/pryszczami/syfami i dzięki świadomym śnie wyleczył się z tego (>_<)

5. Aha dodam jeszcze że niekiedy po prostu bez przygotowań(odmawiań tego "Będe mieć świadomy sen..." itp.) sobie śnie o nagle uświadamiam sobie że śnię! Ale to nie jest taki do końca MÓJ sen, świadomy, w którym mogę robić to co chce, bo gdy np. pomyślę... "chcę ciastko" to się nie spełnia, czyli tak jakbym sam sobie odmawiał posłuszeństwa? ;o
Ostatnio zmieniony 2011-08-08, 15:55 przez daniel112, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 78
Rejestracja: 2011-10-07, 15:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Parę problemów z świadomym snem

Post autor: Darti »

Prawdopodobnie nie odpowiem na wszystkie pytania, ani tym bardziej jasno i dokładnie, ponieważ sam nigdy LD nie miałem i będę opierał się na teorii, to zrobie wszystko co w mojej mocy (Temat już troche stary, ale może mój post przyda się innym, tym którzy możliwe mają/będą mieli podobne problemy).

1. A czy gdy śnisz tak po prostu, obraz masz jakoś znacząco rozmazany, bardziej niż powinieneś? Raczej nie, wada wzroku myśle nie ma tu za dużej roli ;). Osobiście, kiedy sam próbowałem LD, po "uzyskaniu" takiej świadomości, również coś dziwnego się ze mną działo podczas snu, moje oczy były przymrużone, ciało mimo oporów samo leciało w dół, jakby jakaś super ciężka niewidoczna materia po prostu się na mnie zrzuciła.

2. Myślę że takie zabiegi są nieopłacalne, lepiej dać sobie z tym spokój. Możliwe po prostu że mózg w takich sytuacjach skupia się na wytworzeniu snu w tym miejscu niż na jego faktycznym zapamiętaniu, to tak ode mnie.

3. Nie pomyliło ci się Z OoBE? Chociaż i wtedy chyba po takim czymś nie powinny wystąpić takie efekty, w tym wypadku akurat moja wiedza jest ograniczona.

4. Podczas snu mózg pracuje na innych falach, gdzie autosugestie są dużo mocniejsze niż gdybyśmy mówili to sobie podczas bycia przebudzonym, może to od tego. Na przykład można sobie w śnie wytworzyć drzwi, i powiedzieć sobie że gdy się je przekroczy odkryjemy jakieś tajemnice/możliwości swojego 'ja'.

5. Podobne uczucie miałem podczas zdarzenia opisanego w punkcie 1. Myśle że to kwestia praktyki.

To tyle, prawdopodobnie w niektórych miejscach moge nie mieć racji, z tego powodu że opierałem się na niekoniecznie prawdziwych informacjach bądź przeinaczonych przeze mnie samego z powodu upływu dość dużego czasu od ich otrzymania. Także poprawiajcie mnie wedle uznania :)

Pozdrawiam :]
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”