Nekromancja.

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
HellAwaits

Nekromancja.

Post autor: HellAwaits »

Witam.

Szukam wszędzie jakichś ksiąg traktujących o nekromancji. Najchętniej o Starożytnej, lecz żadną nie pogardzę. Proszę o podanie ciekawych tytułów, czy może wysłanie takowych. Pragnę wszystkiego co się wiążę z nekromancją :)

P.S Jestem normalny :D

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Nekromancja.

Post autor: Garest »

znajdziesz same si-fi
nekromancja sama w sobie niejest narazie mozliwa technologicznie ;p
zato znam rune transferu ktora się wycina zyletka na ciele ofiary i mozna na stale przeniesc się swoja swiadomoscia do innego ciala naprzyklad mlodszego tyle ze ta runa zostala dawno uznana za zakazana bo jest kilka niedogodnien moralnych
ofiara musi byc przymocowana najlepiej do stolu tak by niemogla ruszac rekoma i nogami , knebel, oraz musi miec zablokowane powieki
po wycienciu runy na klatce piersiowej trzeba ja wypalic siarka np. z zapalek
no i nabardziej niedopuszczalne w tym wszystkim jest to ze wymaga wiezow krwi ....
czyli dziala tylko na rodzinie ;|
natomiast niejestes w stanie wrucic do zycia ciala ktore umarlo lub zaczelo się rozkladac
teorytycznie ale nie sprawdzane jest mozliwe wykorzystanie mojej runy do przyszykowania nowego pojemnika dla kogos kto juz umarl ale nieznam skutkow ubocznych i az ciezko mi sobie je wyobrazic ;p
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Nekromancja.

Post autor: czyzo3 »

Ekh... Garest...

Zacytuję za wikipedią:

"Nekromancja (gr. νεκρομαντεία nekromanteía) – forma praktyk magicznych, w której czarujący (nekromanta) przyzywa cienie zmarłych w celu poznania prawdopodobnych wersji przyszłości lub celach własnych (np. usług). Słowo nekromancja pochodzi od greckiego νεκρός nekrós – martwy oraz μαντεία – wróżyć."
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Nekromancja.

Post autor: Garest »

dobrze ale nie opieral bym swojej wiedzy tylko na wikipedii :P
bo bywa zawodna
Awatar użytkownika
czyzo3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2013-04-23, 00:25
Lokalizacja: Malbork
Komentarze: 1

Re: Nekromancja.

Post autor: czyzo3 »

Wcale nie opieram swojej wiedzy na wikipedii. Podałem tylko formułkę z niej bo jest bliska prawdy i miała zmotywować cię do poszukania wiedzy. Nekromancja nie tylko tyczy się rozmów ze zmarłymi i wróżenia (często ze zwłok). To dość szeroka dziedzina magii, która często wykorzystuje szczątki, kości itd. itp. Natomiast nekromancja nigdy nie polegała na wskrzeszaniu ludzi. To koncepcja która pochodzi z literatury fantastycznej, filmów i gier, która zapożyczyła sobie nazwę "nekromancja". Tak samo, jak magia nie ma nic wspólnego z rzucaniem fireballami. Samo zaś "wskrzeszanie" ludzi bardziej wiąże się z praktykami voodoo, chociaż nie chodzi tutaj o wskrzeszanie. Szaman szprycował człowieka pewnymi specyfikami i odprawiał rytuały, na wskutek których zapadał on w głęboką śpiączkę w której procesy życiowe na tyle zwalniały, że osoba była uznawana przez ludzi za zmarłą i odprawiano jej pogrzeb. Po pogrzebie szaman odkopywał delikwenta, który później budził się ze śpiączki. Poprzez taki zabieg osoba zostawała zniewolona przez szamana i mu służyła. Ludzie na wiosce później widzieli kolesia którego dzień wcześniej pochowali, snującego się po drodze i nie potrafiącego myśleć, skąd wzięły się mity o wskrzeszaniu zmarłych ludzi przez nekromantów, jak i mity o zombie :-P

Sam nie zagłębiałem się w temat, by móc podać HellAwaits'owi literaturę, ale wiem, że nie chodzi mu o wskrzeszanie zwłok i tworzenie armii kościejów skoro pyta o nekromancję starożytną, która rzeczywiście istnieje, ale jest czymś innym :-P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”