Kwiat paproci

Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Kwiat paproci

Post autor: Kura »

Wszyscy chyba slyszeli/czytali o magicznym kwiacie paproci, ktory rosl tylko przez jendna (najkrotsza) naoc w roku. ten, ktoremu się udalo (i znalazl ta magiczna manifestacje sil przyrody), mial juz do konca swych dni zyc w dostatku i szczesciu.

Ja na prawde, zdaje sobie sprawe, ze to tylko legenda! :D ale wiem tez, ze roslimy maja duzy potencjal energetyczny (choc niektorzy magowie chaosu go raczej lekcewaza :P ). zdaje sobie tez sprawe z tego, ze kazda roslinka ma indywidualna moc, ktora moze nas wspomoc w "tej i tej" potrzebie, ale z "tym i tym" zadaniem miala by juz problem...

Wiem, jak zwykle ciezko dojs, o co mi tak na prawde chodzi, aletego przejde do konkretow. 8)

Jakie sa wasze doswiadczenia z energiami roslin? moze macie swoje ulubione roslinki? co wiecie na temat ich mocy? w czym moga nas wesprzec?
Ale temat ten chcialabym poswiecic tez i ziolom (przyprawa?), ktore tez maja swoje szczegolne wlasciwosci...

Mam od pewnego czasu niezmiernie wielka potrzebe zalozenia swojego "domowego ogrodka" :P i doszlam do wniosku, ze to, jakich roslineg uzyje, tez moze miec wplyw na moje zycie ezoteryczne. moze mielibyscie jakies sugestje? :)
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Muszę Ci powiedzieć Kura, że masz bardzo ciekawe podejście do życia... Ten zielarski ogródek to dobry pomysł. Dobrze jest używać w magii ziół, które samemu się znajdzie bądź jeszcze lepiej- wyhoduje. Jedno z ziół, które mogę polecić, to mięta. Jest to bardzo uniwersalna roślina i ma wiele zastosowań. Tak sobie myślę, że dobrze jest mieć również zioła/przyprawy na wyjątkowe ryty, jak np. gałka muszkatołowa... :D :D :D
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Skóra 66 pisze:Jedno z ziół, które mogę polecić, to mięta.
Oj tak. mietk dobra na kasiore, namietnosc, no i zgage... :D
ja mam ziolka w swoim kuferku. tak, zeby byly pod reka i zeby byly oddzielone od tych "kuchennych". wiem, ze zupelnie uniwersany jest rozmaryn. chciala bym zrobic sobie taki zupelnie moj "magiczny" ogrodek... tylko, ze za kilka miesiecy przeprowadzam się na strych i bedzie tam dosc ciemno, dla tego mam problemy z doborem roslinek... wiem, ze paprotki maja moc ochronna (i chyba jeszcze jakas inna...?), wiem, ze bluszcz tez by się nadal... ale musze jeszcze "poszperac" tu i tam.
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

To fakt, paproć to potężne ziele ochronne, chroni miejsce, w którym jest zasadzona. Ja ze swojej strony mogę jeszcze polecić cynamon. Przyciąga on pieniądze i ochrania a palony wzmaga moce psychiczne. ;)
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Skóra 66 pisze:palony wzmaga moce psychiczne.
a jak palony...? jak palieros, sproszkowany, pociety na kawaleczki, czy jako kadzidelko?
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Heh...jasne, że kadzidełko(chyba nie myślałaś, że papieros?), albo wiesz...pocięty na kawałeczki, czy tam nawet w proszku i palony na miseczce, albo coś takiego... :roll:
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

sprobowac nie zawadzi...

mam tylko nadzieje, ze za tem moje kadzidelka-pachnidelka, matka mnie z domu nie wyrzoci... :P

[ Dodano: 2005-06-13, 17:54 ]
o! juz wiem! jak by co, to zwale wine na kolege z forum :D
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

o! juz wiem! jak by co, to zwale wine na kolege z forum

Oj Kura, Kura... 8)

[ Dodano: 2005-06-13, 18:11 ]
Jeśli miętka to tylko pieprzowa, uwielbiam melisę - czy wiecie, że palona ma podobne działanie jak...nie ważne Mr. Green
...zgadza się, ale podobno tylko czerwona... :D
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Zielony.28 pisze:seler - kożeń miłości o działaniu podobnym jak mandragora - wzmaga testosteron
Zapamietam... :D
Zielony.28 pisze:Kuro strzał w 10 z tym tematem...
Dziekuje Czarodzieju 8)

Skóra 66 pisze:Cytat:
o! juz wiem! jak by co, to zwale wine na kolege z forum

Oj Kura, Kura... 8)
No co?!?! tobie się przynajmniej nie dostanie! mam nie jest zelektronifikowana :D (nie kozysta z kompa) ;)
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Napisze, napisze, jesli tylko bedzie sposobnosc skorzystac z deseru :D
a czy byl on juz stosowany...?

ale jesli juz zeszlo na takowez tory, to ja tez mam cos... ale to raczej dla pan. to znaczy dla pan majacych problem z panami i dla panow, ktorzy chca, ale...

Przepis ten jest na herbatke....
2 porcje rumianku
1 porcja czerwonej rozy
1-2 porcje czerwonej herbatki "vitax'u"
nie co czerwonego wina (polwytrawne)
oslodzic miodem

niestety nie stosowalam, bo moj mezczyzna nie trawi zadnych zolek... :? (ech...! i musialam polegac jak do tej pory na moim kurzym uroku :D na szczescie, jak do tej pory to wystarczalo :P )

a przepis ten dostalam do mojej znajomej Wiedzmy, ktorej bardzo dziekuje. moze uda mi się cos jeszcze od niej "wyciagnac"... ;)
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Zielony.28 pisze:sennych jagód
a czy moge zapytac, co to jest?
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

I juz wiem (tyle ile moze pomiescic moj kurzy mozdzek....)
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

no i pytanko... gdzie moge znaleść pokrzyk?
Wiesz Villemo...Jak Ci zapewne wiadomo, w Karpaczu są Karkonosze, w tych, że górach jest szczy zwany Samotnia. Piękna kraina... :)
Jest tam taki duży staw, schronisko i skały. Kiedy będziesz z pod tego schroniska patrzyła na południe, dojrzysz skałę w kształcie wielkiej bramy. Na szczycie tejże skały rośnie pokrzyk(Wilcza jagoda). Skąd wiem? Bom sam znalazł...znaki mnie poprowadziły... 8)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia naturalna”