Różne dziwne zjawiska

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Różne dziwne zjawiska

Post autor: Arek »

Pewien turysta nagrał to zjawisko w południowowschodniej Japoni.
30to cm.dziura (ja myślę że średnica tej dziury jest trochę większa) w jeziorze, wygląda na to że woda wpływa do środka.
Hmmm nie ma więcej informacji na ten temat

http://www.fast-geheim.de/html/videos-m ... nhole.html
ewe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2008-05-15, 20:22
Lokalizacja: Anglia

Post autor: ewe »

czyżby wir?:p
a skąd te bąbelki wokół?
Betinka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 24
Rejestracja: 2007-10-22, 15:46
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Betinka »

Bardzo ciekawe...i skąd te bąbelki...
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

raczej nie wir, woda się jakby wlewa do srodka
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Mógłbym zaryzykować stwierdzenie że jest tam rura co utrzymuje stały poziom wody, a nadmiar wody wlewa się po rostu do środka i transportowany jest dalej...Nie wyjaśnia to tych bąbelków
Betinka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 24
Rejestracja: 2007-10-22, 15:46
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Betinka »

Hehe kolega mi powiedział że ta dziura może oznaczać Apokalipsę :shock: :D chyba trochę przesadza... może rzeczywiście jest tam jakaś rura...a te bąbelki...no niewiem, gdyby woda była gorąca to by i para leciała oprocz bąbelków, a tak jak one same są to niewiem co to oznaczać może :?: :roll:
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

„““““““““““““kolega mi powiedział że ta dziura może oznaczać Apokalipsę““““““““““““““““
To ja też zrobię wielkie oczy :shock: :shock: :shock:

[ Dodano: 2008-06-11, 07:10 ]
Film nagrany w Armeni w roku 2007.
Niektórzy widzą tutaj Jezusa na krzyżu.
Być może to tylko odbicie światła na szybie.

pozdrawiam

http://www.fast-geheim.de/html/videos-m ... licht.html
Ostatnio zmieniony 2008-06-12, 06:40 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

No tak, mnie znowu ten link nie działa.

Ale po tym co piszesz, wiele odbić, kształtów, i dalej idąc iluzji, jeśli ktoś potrzebuje je zobaczyć, bo np wiara mu kruszeje i chciałby jakiś dowód na to, czego nie może sobie potwierdzić, Boska opaczność mu pokazuje, poprzez jego własną wyobraźnię. Dlatego wiele osób może nic nie zobaczyć, a kilka innych zobaczy.

Pytanie tylko, po co pokazywać obraz cierpiącego człowieka na krzyżu, skoro można by jego postać uwiecznić w innej scenie. Pewnie dlatego, że każdy przetwarza dane sygnały ze świetlnej strony wg tego, co zdąrzył się dowiedzieć będąc na ziemi. A raczej nie spotkał Jezusa na spacerze, a tylko gdzieś miał kontakt z nim poprzez być może gapienie się na krzyż w kościele.

Więc to nie takie jakby orędzie dla wszystkich od Boga, żeby im potwierdzić istnienie -tutaj- Jezusa, a tylko dla wybranych. Bo gdyby dla wszystkich, to widzieli by Jezusa jako wolnego człowieka/istote, pływającego w szczęściu i bynajmniej nie wiszącego na krzyżu. Poza tym, wszyscy by go widziali, a nie tylko "wybrani".

Takie jest moje zdanie ;)

A co do powodu mojej wypowiedzi, to proszę Arku o jakiś działający link, bo te, które podajesz czasem, po prostu nie działają - przynajmniej u mnie (zauważyłem, że nie działają na stronach pochodzenia niemieckiego)
Betinka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 24
Rejestracja: 2007-10-22, 15:46
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Betinka »

Może to obraz z telewizora się odbił na szybie??? :roll: hhhm chociaż raczej mało prawdopodobne...+DragonFire link działa tylko że poprostu po http trzeba wstawić dwukropek, bo go zabrakło
Ostatnio zmieniony 2008-06-11, 16:16 przez Betinka, łącznie zmieniany 1 raz.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Hm, jeszcze te bąbelki... Może coś pod tą rurą nie jest szczelne i wypuszcza powietrze - nie wiem czy przy pompowaniu wody jakieś się wydziela z urządzeń do tego stworzonych, a jak nie powietrze, to może spaliny (spaliny wiadomo, że są ciepłe po opuszczeniu "silnika" ;p)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Betinka,
Nawet nie zauważyłem że dwukropka brakuje, już poprawiłem dzięki

DF, ja bym tego filmiku nie nazwał "Jezus na krzyżu" bo tam nic takiego nie widzę, ale jak ci ktoś to wmówić chce , no to od biedy może być. Nie jestem taki religijny by w każdym zjawisku dopatrywać się Jezusa (choć go bardzo cenię jak o tym wiesz). Chodzi mi o to że jeden powie że to Jezus , drugi będzie w tym Buddę widział, a moi "koledzy"(świadkowie Jehowy) co przestali mnie ostatnio odwiedzać powiedzieli by że to ani ten ani tamten tylko Bóg osobiście....

pozdrawiam
CCCP
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2007-01-29, 21:49
Lokalizacja: miasto

Post autor: CCCP »

Przecież taką dziurę łątwo znaleźć (przynajmniej miejsce gdzie powstała) i zbadac. Nigdy Was nie dziwi dlaczego nie bada się takich zjawisk?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

CCCP,
W tym momencie odpowiem tak:
1 zjawisko jest tak banalne (załóżmy że to taka rura jak wyżej opisałem)że ludzie co tam przyjechali by to zbadać śmieją się do łez patrząc że to normalny odpływ i nie mają ochoty już nic więcej o tym napisać.
2 Powiedzmy że było to na przykład coś jakby dziura z innego wymiaru, albo dziura co prowadzi do przyszłości, przeszłości lub INNEJ terażniejszości. Od czasu do czasu w opowiadaniach świadków którzy widzieli nagłe zniknięcia ludzi lub zwierząt pojawia się pojęcie "dziury w przestrzeni"
Wiem jak fantastycznie to brzmi i jak mało materiału na ten temat, ale nie pominę tego , bo kto wie czy ta dziura nie pojawi się kiedyś w takim temacie...

pozdrawiam Arek
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

To nasze teksty mogą wyparować... Ciekawe czy Iv jest przygotowany na taką ewentualność :>

i po 3.
To powstaje wyrywkowo w czasie, trudno namierzyć gdzie i kiedy się pojawi, więc trudno to też zbadać.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

DF ma rasz rację.

Film nagrany w 2007r. w Irlandii. Facet robił zdjęcia nad Atlantykiem i nagrał coś takiego, podobne do zorzy polarnej.Chociaż podobno one tam nie występują


http://www.fast-geheim.de/html/videos-m ... chter.html
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Koxman »

To może być jakieś odbicie w szybie, zorza polarna porusza się znacznie szybciej.
RagnarKalisz
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2009-03-04, 13:09

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: RagnarKalisz »

moge tez wam nagrac cos takiego nad zalewem szale :) tyle ze dziura jest wielka,to poprostu jak napisal Arek rura utrzymujaca stan wody bla bla bla :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Arek »

Niżej pokazany film i zdjęcie pochodzą sprzed miesiąca, sfilmowane w Meksyku:

http://4.bp.blogspot.com/_WWUzaO9pYcA/S ... /04289.jpg

Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Spooky Fox »

Ani zdjęcia ani film nie są zbyt ciekawe. Jedno jak i drugie to tylko powód do domniemywań o NOLach. Na filmie kolesiowi ręce się trzęsą jak kasjerowi przed pierwszym, co raczej nie będzie uznane za plus, a za ogromny minus. Mocno świecąca gwiazda plus gra świateł o zachodzie bądź wschodzie słońca. Nic więcej. O ile ta zorza polarna w Irlandii i "wir" w Japonii zrobiły na mnie jako takie wrażenie, tak ten filmik w ogóle do mnie nie przemówił. Żenujące skręcenie i zdjęcia, które tak na dobrą sprawę niczego ciekawego oprócz paru smug nie pokazują.

Co do zorzy i "wiru", to nie zrobiły one na mnie wrażenia jako zjawiska spoza czasu czy spoza naszego świata. Moje wrażenie oglądając te dwa filmiki, to niesamowity pokaz natury. Coś niewyjaśnionego i wspaniałego, jednocześnie równie ziemskiego jak parówki w bułce ;]

No i oczywiście brawo za temat. Czekam na kolejne wiadomości, mam nadzieję na równi dobre albo i lepsze od wspomnianego wiru i zorzy ;]

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Arek »

Spooky Fox
Może następne filmy cią zainetresują, pochodzą z Japoni.
Także inni forumowicze mogą tutaj zamieszczać filmy, czy zdjęcia o tej tematyce, nie mam nic przeciwko , w końcu o tym trzeba też podyskutować,,,,,
Przenosimy się w kraj duchów lol
http://www.fast-geheim.de/html/videos-m ... host3.html

http://www.fast-geheim.de/html/videos-m ... ghost.html
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”