Oddział 731 - zatajona zbrodnia

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Oddział 731 - zatajona zbrodnia

Post autor: DanaS »

Mengele nie był jedyny. Niedaleko Gdańska, nad Zalewem Wiślanym jest wieś Sztutowo, w okolicy której w czasie II WŚ był obóz koncentracyjny Stutthof. Tam także eksperymentowano na ludziach, a na terenie Akademii Medycznej w Gdańsku prowadzona była produkcja mydła a tłuszczu ludzkiego. Zresztą rzeczona produkcję opisała Zofia Nałkowska w książce "Medaliony".

-- 2010-08-03, 13:13 --

Chociaż jak tak sobie myślę, to mam cichą nadzieję w to, że jednak było człowieczeństwo na świecie i te pratyki nie były rozpowszechnione, bo jeśli pomysli się, że eksperymentowano na ludziach na dużą skalę to aż strach myśleć gdzie i w jakim stopniu. Że o ilości ofiar nie wspomne.
warsaw27yari
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-29, 10:10

Re: Oddział 731 - zatajona zbrodnia

Post autor: warsaw27yari »

Bardzo się cieszę, że ktoś zdecydował się na podzielenie się taką skrywaną wiedzą. Osobiście interesowałem się oddziałem 731, ale po pierwsze trudno znaleźć osoby, które z równie dużym zapałem chcą drążyć tak "mało humanitarny" temat, jak również osoby z dostateczną wiedzą (niestety w polskiej szkole nie mówi się nic o zbrodniach Japonii na Wschodzie). Zelektryzował mnie fakt, że Japonia domaga się przeprosin i zadośćuczynienia od USA za dwie bomby atomowe, to skłoniło mnie do informowania w jakikolwiek tylko możliwy sposób (w szczególności na facebooku) o Oddziale 731. Spotkałem się z różną reakcją począwszy od zrozumienia ale skończywszy na groźbach pod moim adresem, że sieję nienawiść do Japończyków (co uważam za kuriozalne). Wiem, że prawda boli, ale tym bardziej zastanawia mnie fakt, że uczenie się o zbrodniach niemieckich (podkreślam niemieckich, a nie jak chcą pobłażliwi aby używać określenia nazistowskich) jest akceptowane, ale już o "Oświęcimiu Wschodu" to atak na Japonię. Prawda jest taka, że Josef Mengele mógłby się wiele "nauczyć" od "lekarzy wschodu" i czy to komuś się podoba czy nie, będę szerzył tą wiedzę między innymi za pomocą tego artykułu, za który jeszcze raz dziękuję i gratuluję...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Oddział 731 - zatajona zbrodnia

Post autor: Arek »

Oj tak, prawda często boli
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Oddział 731 - zatajona zbrodnia

Post autor: DanaS »

Warsaw, miłe, że artykuł do Ciebie trafił. Widać, że w Polsce są ludzie, którzy się tym interesują bo temat jest mało popularny.
Krzychowsky
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-10-29, 12:59

Re: Oddział 731 - zatajona zbrodnia

Post autor: Krzychowsky »

Najobszerniejszy artykuł na ten temat, jaki znalazłem w internecie. Pamiętam, że moje zainteresowanie Oddziałem 731 zaczęło się po obejrzeniu filmu "Man Behind The Sun". Wyrazy podziwu dla autorki za przeszukanie tak wielu zródeł informacji. Kolejny przykład na to, że praca w takim miejscu jak obóz koncentracyjny lub "Oddział 731" może zmienić człowieka w potwora...
Pamiętam, kiedyś natknąłem się na fragment dziennika lub zeznania jednego z pracowników. Doskonale pamiętam jeden zapis:

"Z początku krzyczeli (...), zwykle mijąło kilka minut, zanim stracili przytomność.

Za pierwszym razem wahałem się, za drugim było juz łatwiej, za trzecim razem sam się zgłosiłem na ochotnika. Musicie zrozumieć nasz punkt widzenia "pnie" były tam tylko w celach eksperymentalnych tylko tak ich postrzegaliśmy...

Jestem dumny z tego, że brałem udział w pracach Oddziału. Był to pierwszy zespół na świecie wykorzystujący biologie do celów militarnych"

Aż trudno uwierzyć, że w prawie drugiej połowie XX wieku człowiek mógł mieć takie podejście, do drugiej osoby...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Oddział 731 - zatajona zbrodnia

Post autor: DanaS »

A cytat, który przytoczyłeś pochodzi z zeznań jednego z członków Oddziału - Toshimiego Misibishiego.

Mówisz, że trudno uwierzyć, że to miało miejsce w XX w. Wiesz, tak między Bogiem a prawdą to boje się co działoby się dzisiaj, gdyby naukowców z naszych czasów umieścić w realiach wojennej zawieruchy, braku zainteresowania i dać im wolną rękę. Teraz mamy inżynierię genetyczną. Myślę, że (nie daj Boże takiego scenariusza) to okrucieństwo obecnych doktorów Ishii czy Mengele zawstydziłyby obu poprzednich i jeszcze zostałoby na paru innych.
xovnwmmz
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-01-05, 13:01

Re: Oddział 731 - zatajona zbrodnia

Post autor: xovnwmmz »

Zgadza się, wystarczy poczytać o współczesnych eksperymentach na zwierzętach prowadzonych nawet nie w imię wojny a dla biznesu. Pień to pień - królik pies czy człowiek.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”