Oznaki opętania

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Oznaki opętania

Post autor: Dagmara »

W przypadku tej choroby często dochodzi do zaburzenia ruchów, mogą wyglądać one bardzo chaotycznie lub też nienaturalnie, stąd te dziwne u dziewczyny przechylenia głowy.
A objawy ogólne jakie mogą występować według ICD-10 to:
1. Echo myśli.
2. Urojenia oddziaływania, wpływu lub owładnięcia, wyraźnie odnoszone do ruchów ciała, kończyn, albo do określonych myśli, działań, odczuć spostrzeżenia urojeniowe.
3. Głosy omamowe (halucynacje) komentujące zachowanie danej jednostki, albo dyskutujące o niej między sobą, lub innego typu głosy omamowe pochodzące z jakiś części ciała własnego.
4. Utrwalone omamy z zakresu jakiegokolwiek zmysłu, jeżeli towarzyszą im zwiewne lub na wpół ukształtowane urojenia bez wyraźnej treści afektywnej, bądź utrwalone myśli nadwartościowe, gdy występują codziennie od tygodni lub miesięcy.
5. Neologizmy albo przerwy w myśleniu, lub wstawki w toku myślenia, prowadzące do rozkojarzenia lub niedostosowania swej wypowiedzi.
6. Zachowania katatoniczne, takie jak pobudzenie, zastyganie lub giętkość woskowa, osłupienie, negatywizm.
7. Apatia, zaburzenie wypowiedzi, spłycenie lub niespójność reakcji emocjonalnych.

1a. Doznania zewnętrznego wpływu na wolę lub działanie- czyli przekonanie i przeczucie, że inna siła lub osoba kieruje wolą i postępowaniem danej jednostki.
2b. Oddziaływanie somatyczne- czyli doświadczenie głębokiego obezwładniającego wpływu innej siły lub osoby na swoje ciało. Urojenia prześladowcze.

Tak w skrócie to przedstawiłam, a co do tych drzwi, jeśli dziewczyna faktycznie cierpi na tą chorobę nie można tak więc wykluczyć omamów wzrokowych, które również występują w przypadku schizofrenii.

Kiedyś na forum była taka użytkowniczka, która opisywała bodajże w dziale o duchach swoje niezwykłe przeżycia, jak to widziała czarną postać, słyszała glosy, toczyła z jakąś istotą wewnętrzna walkę.
Po zapoznaniem z jej wszystkimi ''wizjami'' zaczęłam z nią prywatnie rozmawiać i jak się w niedługim czasie okazało cierpiała na początkowe stadium tej choroby. Rozpoczęła leczenie i na szczęście wyszła z tego.

Także radziłabym, abyś jednak spróbował namówić znajomą na wizytę u specjalisty, ponieważ z tą chorobą nie ma żartów, nie leczona może mieć fatalne skutki dla danej osoby.
Więcej snu, oraz odpoczynku fizycznego, jak i psychicznego również jest wskazana, oraz kontrola ciśnienia- uczucie chłodu, gwałtowny oddech.
drago77
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2011-12-26, 04:40

Re: Oznaki opętania

Post autor: drago77 »

Powiedz czy twoja koleżanka widzi coś czy tylko czuje?

Jej objawy są podobne do opętania. Tzn występują utraty świadomości, rozszerzenie źrenic itp.

Opisz dokładniej co się z nią dzieje przed podczas i po transach.

Mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy leży na plecach i skieruje wzrok do góry, czy coś się dzieje z jej powiekami?
Awatar użytkownika
Falcon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2012-01-26, 18:43

Re: Oznaki opętania

Post autor: Falcon »

Tylko czuje - wyczuwa wielu ICH. Nie potrafi tego określić. Czegoś od niej chcą ale nie wie, czego.
Gdy kładzie się na plecy, jej oczy stają się 'złe'. Pierwsza jej myśl wtedy: 'to jest fajne'.

Przed i po tych transach nie zauważyłem nic nadzwyczajnego - fakt faktem, że byłem tego świadkiem tylko raz. Jej zachowania w trakcie już opisałem - innych szczegółów nie przypominam sobie..
drago77
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2011-12-26, 04:40

Re: Oznaki opętania

Post autor: drago77 »

A czuje jakieś bóle fizyczne? Może niech pójdzie na prawdę do lekarza specjalisty bo to się może źle skończyć.
Awatar użytkownika
Falcon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2012-01-26, 18:43

Re: Oznaki opętania

Post autor: Falcon »

O fizycznym bólu nic nie wspominała. Mówiła, że każde takie 'ocknięcie się' kosztuje ją dużo energii i staje się coraz słabsza
drago77
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2011-12-26, 04:40

Re: Oznaki opętania

Post autor: drago77 »

Napisałem do ciebie na PM jak coś.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Oznaki opętania

Post autor: Słowianka »

Witaj,

Jest jeden sposób. Aby sprawdzić czy na pewno jesteś opętany i spróbować sobie z tym poradzić, jeśli masz jeszcze spokój.
Jako niedoszła kapłanka proponuję abyś sam odprawił egzorcyzm.

Oto on:

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen

Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, Szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Pozdrawiam,
Undek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2012-07-27, 18:01

Re: Oznaki opętania

Post autor: Undek »

Nie wiem jak to możliwe, że nikt nie wspomniał (przynajmniej nie zauważyłem) tego, że w rytuale rzymskim podstawą jest próba wypędzenia ducha kapłana jedynie myślą (tj. kapłan nie wypowiada słów na głos). Oczywiście jest to typowa formuła w stylu "w imieniu trójcy przenajświętszej, sio". Jeśli kandydat na opętanego zacznie zareaguje na takie nie werbalne wypędzenie w wyraźny sposób, w stylu "jesteś terefere, sam idź", to jest to mocny dowód za opętaniem (demony potrafią czytać w myślach, ludzie nie).

Polecam poczytać, kościół jest akurat w obecnych czasach bardzo ostrożny jak chodzi o tego typu rzeczy, przez ciągłą krytykę i postępujące podejście racjonalistyczne. Łatwo za tego typu błąd (egzorcyzmowanie chorego psychicznie) mogliby mieć przerąbane.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”