Czy mam powody do obaw?

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
Artur1996

Czy mam powody do obaw?

Post autor: Artur1996 »

Witam,2-tygodnie temu śnił mi się sen w następujących okolicznościach.Otóż śniło mi się że zmarła bliska mi osoba i ktoś powiedział mi ,jakiś facet mi powiedział niestety nastąpiła śmierć a potem ja poczułem ogromny smutek i się obudziłem.Po przebudzeniu byłem tak zdezorientowany że dopiero po 5 minutach doszłem do wniosku że to sen był.Jak myślicie obawiać się czegoś?
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: ifar15 »

krótko i na temat: nie. Nie żyj snami bo to bez sensu. Sny są bez znaczenia.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: Dagmara »

Nie powinieneś moim zdaniem niczego się obawiać, dużo osób śni o śmierci swych bliskich, co jest wynikiem ogólnych obaw o tych, których kochamy.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: Sylvester93 »

Patrz na życie przyszłością a nie snami ponieważ sen to tylko wytwór naszej wyobraźni :)
Nie masz się czego obawiać :)
Awatar użytkownika
Ramiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-04, 16:09
Komentarze: 1

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: Ramiro »

Nie masz się czego obawiać. Marzenie senne to całkowity wytwór naszej wyobraźni.


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: Vampirio »

Nie ma strachu. Gdyby sny się spełniały byłbym już kilkakrotnie martwy, umiałbym latać i tworzyć fireball'e.
Awatar użytkownika
Basted
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 2011-05-09, 22:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: Basted »

Sylvester93 pisze:sen to tylko wytwór naszej wyobraźni
No, nie powiedziałbym tak. Sny to nie do końca wyjaśniona sprawa. Dużo ludzi uważa tak jak ty, lecz są również inne poglądy. Sny bywają, prorocze (i nie chodzi mi tu o pojedyncze przypadki), czytałem że wielu ludzi dowiaduje się w snach wielu rzeczy z rzeczywistości, itp. itd. Ja nie wiem co do końca o tym sądzić, bo szczerze chciałbym myśleć tak jak ty, ale zdarzało mi się spotykać dziwne przypadki. Więc sny według mnie to nie tylko wyobraźnia, lecz rożne odbicia z rzeczywistego świata.

Ale co do Artura1996 to sądzę ze nie ma się czego obawiać. (sam miałem kilka takich snów, gdy ktoś bliski umiera.)
Artur1996

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: Artur1996 »

Dzięki trochę podnieśliście mnie na duchu bo również słyszałem o róznych interpretacjach snów,nigdy nie doświadczyłem proroczego snu i mam nadzieję że nigdy nie doświadczę.Trzeba się pocieszyć że sny to tylko marzenia senne,rzadziej mają charakter proroczy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: Dagmara »

W tym temacie, jako osoba interesująca i zajmująca psychoanalitykom, po części zgadzam się z Basted, ponieważ nie wszystkie sny są wytworem naszej wyobraźni.
Jak wiecie, może nie wiecie, sny dzielą się na rodzaje o których już niegdyś wspominałam na forum, więc się powtórzę;
- sny chaotyczne
- fantastyczne
- sny symboliczne, oraz najrzadziej występujące tak zwane wizje prorocze.
Dwa pierwsze rodzaje odnoszą się do naszej wyobraźni, symboliczne natomiast są przekształconym obrazem naszego życia, przeszłości, czy teraźniejszości- problemów jakie nas nękają, wygórowanych uczuć itd.
I to właśnie te ostatnie podlegają jedynie interpretacji pod kontekstem psychologicznym i psychoanalitycznym, pozostałe nie.
Artur1996

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: Artur1996 »

Myślę że mój sen był chaotyczny i raczej nie mam się czym martwić,od snu trochę czasu już upłynęło a jakoś dalej wszystko jest w porządku,grunt to nie przejmować się tymi snami i dać sobie spokój z ich interpretacjami.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: amaranth »

Po takim śnie przez jakiś czas możesz odczuwać dyskomfort. Potem to przejdzie. Natomiast nie traktowałabym na Twoim miejscu tego snu jako zapowiedzi czegoś złego.
Artur1996

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: Artur1996 »

W sumie teraz to już zapomniałem o tym śnie i staram się do niego nie wracać.
Niezarejestrowany

Re: Czy mam powody do obaw?

Post autor: Niezarejestrowany »

podobno jak śni się pomarańcza to oznacza czyjąś śmierć... a nie, poczekaj, to był Ojciec Chrzestny :P

a sny rzeczywiście mogą czasami podpowiedzieć nam coś o rzeczywistości, bo są czymś w rodzaju teatru podświadomości. Za pomocą różnych (często dziwacznych i zapętlonych) symbolów opowiadają nam o nas samych, o naszych lękach, najbardziej skrytych pragnieniach, obsesjach. W tym rozumieniu sny rzeczywiście mają "znaczenie", ale z pewnością nie możemy zobaczyć w nich przyszłości. Choć z drugiej strony możliwe jest logiczne wywnioskowanie możliwego przebiegu wydarzeń życiowych i w ten sposób umysł może nam podsunąć we śnie scenariusz, który w jakimś stopniu się później sprawdzi. :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Świat snów”