W czym Wam pomogło Reiki?

Czyli Reiki, Huna i różne "dziwne" sposoby leczenia chorób cielesnych i umysłowych
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

W czym Wam pomogło Reiki?

Post autor: Ivellios »

W czym Wam pomogło Reiki, co zmieniło w Waszym życiu :?: Chodzi mi o konkretne przykłady, bo wiadomo że Reiki zmienia nasze dotychczasowe życie, ale może podzielcie się dokładniej swymi zmianami. Dla przykładu... czy może lepiej Wam idzie w szkole, może lepiej dogadujecie się z ludźmi, szybciej znajdujecie rozwiązania problemów... Pytam, bo przecież Reiki to nie jest jedynie uzdrawianie na poziomie fizycznym, ale także porządkuje nasze życie duchowe...
intraneus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-06-03, 18:15
Lokalizacja: GW/Bielsko biala

Post autor: intraneus »

Heh ok Ja się trzymam z dala od ReiKi tyle ze mam juz inicjacje, i dobrze mi z tym, bardzo dobrze ;-). A mozesz napisac co się z ta osoba zaczelo dziac konkretnie? Bo pierwszy raz cos takiego slysze.
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

też jestem ciekawa co złego działo się z tą osobą? dlaczego trzymasz się z daleka od Reiki :shock: który masz stopień?
intraneus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-06-03, 18:15
Lokalizacja: GW/Bielsko biala

Post autor: intraneus »

Heh nie no nie trzymam się zdala od ReiKi, praktykuje na codzien i wlasnie tez jestem ciekaw o co chodzi, czy to prawda, czy moze kolejny raz jakies przesady na temat ReiKi. I co to byly za kursy ;/ nie ma zadnych kursow prawdziwych, tradycyjnych ReiKi Usui Syho, sa co najwyzej inicjacja wraz z mala nauka, ale to wszytsko nie trwa wiecej niz 3 dni na 1 stopniu, a na wyzszy nie wiem czy mogla isc? ile ona ma lat? .
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

prawdziwe kursy

Post autor: Zuzia »

Iluminare co to znaczy prawdziwe kursy?
nie wiem kto cię inicjował i co do czasu inicjacji to zgoda :)trwa to tyle ile napisałeś;
mój Mistrz /Reiki Usui Ryoho/zanim zdecydował się inicjować w I stopień Reiki grupę osób przez dwa tygodnie bacznie się im przyglądał i dzień po dniu wprowadzał nas w świat Reiki, historię, znaczenie dopiero wtedy inicjował nas w I stopień.
Wtedy sądziłam, że to jest normą teraz wiem, że nie:? a jak to wyglądało u Ciebie?
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

czarna magia

Post autor: Zuzia »

Kami...
o inicjacjach czasami ktoś mówi "kurs" , ale jaki to kurs który zwykle trwa 2 dni po 6-8 godzin.
A co do czarnej magii no cóż:? Reiki nie jest żadną magią to jest energia dobra, miłości a od siebie dodam, że jak dla mnie to dodatkowo "skuteczności"
a feee :lol:
brzydko to okresliłam.
intraneus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-06-03, 18:15
Lokalizacja: GW/Bielsko biala

Post autor: intraneus »

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale nie zauwarzyłem tego wczesniej :| .
Moja nauka Reiki wyglądała tak, a raczej wyglada bo cały czas się ucze praktykując.
Dostałem inicjacje z lini wschodniej a nie zachodniej, i mistrz nawet nie musiał mi się za bardzo przyglądać, bo mistrzem jest i był mój dziadek :D .

[ Dodano: Sro 29 Cze, 2005 ]
A no jeszcze jedno, prawdziwe kursy tzn nie tylko inicjacja, ja bym się cieszył na twoim miejscu takiego mistrza, bo na zachodzie i u nas to rzadkość :D .
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

czy możesz coś bliżej powiedzieć na temat linii wschodniej ?czy chodzi ci o tradycyjną linię Reiki Usui Ryoho?
A co do mistrza to masz dobrze bo zawsze możesz o wszystko natychmiast spytać :grin: chociaż ja uważam, że mój jest rzeczywiście wyjątkowy / nie mylić z guru / jest dla mnie tylko przewodnikiem niczym więcej...

Same inicjacje są oczywiście bardzo ważne bo służą coraz większemu otwieraniu naszych kanałów energetycznych no i symbole na II stopniu są kluczami otwierającymi wiele, ale równie ważna jest ciągła praca jaką się wykonuje już po nich.

Co do pytania Ivelliosa w czym pomogło mi Reiki to powiem krótko we WSZYSTKIM.
Jest skuteczne nie tylko w leczeniu, ale pomaga realizować swoje życzenia, usuwa problemy, pozwala pokonywać czas i przestrzeń, wpływać mentalnie na sytuacje, ludzi czyli zawiera w sobie możliwosć robienia wielu różnych rzeczy. Dla mnie najważniejsze jest to, że jest skuteczne. I ze wstydem :oops: przyznaję, że najczęściej wykorzystuję Reiki dla własnej wygody, zaspokojenia tego co chcę w danej chwili a nie do likwidowania dolegliwości zdrowotnych :?
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

a no tak :) głupi przykład pewnie , ale wyobraź sobie taką sytuację chciałabyś poznać jakiegoś fajnego chłopaka :) wysyłasz symbole Reiki na znalezienie go i czekasz.
W zależności od Twoich wymagań trwa to dłużej lub krócej.

Tylko taka mała uwaga nie zawsze nasze życzenia są spełniane w sposób w jaki tego oczekujemy. Reiki to energia, która zawsze "idzie" i spełnia nasze życzenia tylko, że wie lepiej co dla nas jest w danym momencie najlepsze i może się okazać, że spotkamy innego chłopaka niż sobie życzyliśmy chociaż zwykle jest to tak, że okazuje się on najlepszym dla nas w danym momencie. Zwykle tego nie wiemy w danym momencie możemy się rozczarowani a okazuje się, że Reiki wie co dla nas dobre.
intraneus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-06-03, 18:15
Lokalizacja: GW/Bielsko biala

Post autor: intraneus »

O jej tylko nie chciej wykorzystywac ReiKi tylko do takich celów :P, ja wykorzystuje to do celów duchowych (teraz se myślą "o jeju co za maniak ) bo zobaczysz jakie twoje działanie bedzie słabe i ograniczone.
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

a kto powiedział, że tylko do takich celów :shock:
Iluminare :D
cele duchowe a i owszem, ale liczy się również to co dzieje się w Twoim życiu TU i Teraz - to jest ważne :grin: i nie mów o działaniu, że będzie słabe i ograniczone bo co?
bo np. Kamilka zastosuje Reiki żeby poprawić jakość swojego życia, dnia codziennego :) i dobrze o to tu chodzi :lol: teraz ma jej być dobrze, wygodnie a nie w zaświatach :grin:
gdzie jest napisane , że Reiki to ma być tylko leczenie, uzdrawianie? to obiegowa opinia bardzo powszechna zresztą ja z energią Reiki robię coś innego i co?
jeżeli dla jednych celem jest uzdrawianie poprzez Reiki dla mnie przy okazji jest poprawa swojego życia, realizacja marzeń :D

Kamilko droga jest prosta I stopień Reiki, drugi itd... :D
intraneus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-06-03, 18:15
Lokalizacja: GW/Bielsko biala

Post autor: intraneus »

Heh ok, ale i tak twoje działanie bedzie osłabione, a przynajmniej słabsze, skąd nie bedziesz o tym wiedziała bo nie bedziesz wiedziała co oznacza silne.
Smiej się dalej, jeden porzytek z tego przyjdzie, nie moja wina ze nie znasz zadnego kodeksu moralnego, tak smiej się dalej, heh masz tą swoją zachodnią linie przekazu...
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

Ależ ja się nie śmieję :o źle mnie zrozumiałeś...dlaczego uważasz, że nie znam żadnego kodeksu moralnego :shock:
Być może źle odczytałeś to co powiedzialam na temat wykorzystania Reiki, ale przecież ta energia to nie tylko leczenie i skoro praktykujesz Reiki to wiesz, że tak jest. Po przejściu inicjacji zmienia się jakość Twojego życia, pewne rzeczy przychodzą Ci łatwiej, są dla Ciebie szybciej osiągalne.
Uważasz, że zachodnia linia przekazu jest zła? być może :? tutaj zdania są podzielone, ale ja byłam inicjowana przez mistrza z tradycyjnej linii przekazu i jest on członkiem Reiki Alliance z linii pani Takaty a więc mocno tradycyjnej.
Dlaczego uważasz, że jeżeli używam energii i symboli Reiki do tego, żeby było mi lepiej to moje dzialanie będzie osłabione? nie rozumiem tego :?

REIKI

Starożytna Sztuka uzdrawiania i przywracania harmonii ciała i umysłu, ponownie odkryta w Japonii w XIX wieku przez mnicha dr Mikao Usui. Reiki oznacza uniwersalną energię, którą wypełniona otaczającą nas przestrzeń. Jest naturalną energią uzdrowicielską, spływa w pełnej mocy i skoncentrowanej formie przez ręce. Nakładający ręce jest tylko pośrednikiem w przekazywaniu tej energii i nie zostanie mu nic odebrane, przeciwnie jest on również wzmacniany i wzbogacany energetycznie. Reiki jest bezwyznaniowe, wspiera i wspomaga wszelkie inne praktyki duchowe i medyczne, doprowadza do równowagi ciało i umysł.

System składa się z 4 stopni ( istnieją wersje 3 stopniowe gdzie 3 i 4 uczone są razem)

I. Stopień- twoje ciała energetyczne i czakry zostają oczyszczone i harmonizowane tak abyś mógł bez problemu korzystać z przepływu energii REIKI, następnie zostajesz ?dostrojony ? do energii REIKI tak abyś mógł przekazywać ją sobie oraz innym potrzebującym, zajęcia trwają dwa pełne dni, ponadto poznasz historię ponownego odkrycia systemu, jego pochodzenie, podstawowe układy tzw. BIOMASAŻU REIKI, zagadnienia BHP pracy z energią, oraz metody pomocnicze poprawiające działanie terapii

II. Stopień- Twoja łączność z energią REIKI zostaje pogłębiona, przepływ energii zwiększony, ze względu na to wskazana jest minimalna 3 miesięczna praktyka z możliwościami uzyskanymi na I stopniu. Chodzi o adaptację systemu energetycznego do zwiększonego przepływu energii. Ponadto dostajesz specjalne narzędzia do pracy z energią tzw. SYMBOLE REIKI.

Służą one wzmacnianiu przepływu energii, usuwania mentalnych PRZYCZYN chorób, oraz do wykonywania zabiegów REIKI na odległość bez względu na dzielącą odległość. Ponadto poznasz tzw. Pozycje specjalne w BIOMASAZU REIKI pomagające w uzdrawianiu specyficznych dolegliwości.

Stosując wiedzę z tego stopnia i uzupełniając ją sukcesywnie o wiadomości na temat pracy z energią możesz praktykować uzdrawianie nawet dla osób z poza twego kręgu rodziny i znajomych.

III. Stopień- Maksymalne otwarcie na częstotliwość wibracji energii REIKI

Dostajesz także SYMBOL MISTRZOWSKI zastępujący w użyciu wszystkie 3 poprzednie symbole a także dający ci natychmiastowy dostęp do pełni mocy Energii Reiki jaką jesteś w danym momencie przetworzyć przez swoje ciało.

MISTRZ NAUCZYCIEL REIKI- po tym stopniu masz prawo i możliwości przekazywanie DARU REIKI innym. Wymagany minimum rok pracy z II lub III stopniem jednakże prowadzący zastrzega sobie możliwość wybierania osób na ten stopień (weryfikacja umiejętności, postawy etycznej i dojrzałości wwenętrznej), poza tym jest to już duża odpowiedzialnośc i nie powinno się podejmować decyzji o nauczaniu ad hoc.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Juicy pisze:TRZYMAJCIE się Z DALA OD REIKI...
To ja zadam pytanie: co może być złego w Reiki :?: :?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

zuzia:Opisz dokładnie jak wyglądała twoja inicjacja, bo bardzo mnie to interesuje :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie”