Chiński Medyk,

Czyli Reiki, Huna i różne "dziwne" sposoby leczenia chorób cielesnych i umysłowych
DruiD
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2007-01-02, 00:52
Lokalizacja: Janów Lubelski

Chiński Medyk,

Post autor: DruiD »

Usłyszałem niedawno ciekawą historię z wyprawy do chin.
Pewien znajomy w pewnym momencie swojej podróży trafiła do medyka. Ów medyk brał osobę która badał za nadgarstki (kciukami nadgarstek resztą palców po zewnętrznej stronie dłoni) i wykonywał krążenia (kółeczka) kciukiem. I mówił badanemu o jego wszystkich schorzeniach jak do nich doszło oraz co należy zrobić aby ową chorobę wyleczyć.
Z owym znajomym był jego ojciec który to miał chorobę (której nazwy nie pamiętam) polegającą na cofaniu się treści dwunastnicy do żołądka. W żaden lekarz nie umiał mu pomóc było to bardzo uciążliwe... Medyk sprzedał mu zioła za które zapłacił 40$, w każdym razie choroba zanikła po 2 tygodniach stosowania ziół.

Wiecie może coś na temat metody stosowanej przez tego medyka ??
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

to pewnie jakas stara chinska tradycja, ale sam bys musial poszukac jej w calej historii chinskiej medycyny
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

na chińskim bazarku nawet małpie oczy można znaleźć, widziałam też film, gdzie babka pokazywała tygrysie płody w spirytusie, o kościach nie wspominając (tygrysi szkilelet kosztuje 5 tys dolarów)

natomiast u mnie na bazarku ;) można dostać chińską maść na ból głowy, pewnie z kotów ;P
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

kazda kultura jest bogata, szczegolnie chinska....zycze zatem milego szukania tego medyka i sposobow jego leczenia :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie”