czy my jesteśmy new age

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
fastfanta88
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 24
Rejestracja: 2006-04-04, 18:36
Lokalizacja: Solina

czy my jesteśmy new age

Post autor: fastfanta88 »

New age da mi ktoś odpowiedź czym to jest i na czym polega, bo z czego wiem to osoby wierzące w duchy i rzeczy paranormalne i według jakiś tam przepowiedni większość ludzi przejdzie na tą włąnie "WIARE" i upadnie Chrześcijaństwo. Co o tym myślicie???
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Moim zdaniem osoby interesujące się zjawiskami paranormalnymi mylnie wrzuca się do jednego wora z wyznawcami tej kultury (ja ich tak nazywam). Nie każdy przecież podchodzi tak entuzjastycznie do spraw związanych z rokiem 2012, na przykład.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

chrześcijaństwo już upada... ale nie musi upaść akurat w 2012 roku... może za rok, może za 20 lat... zależy ilu ludzi się odwróci od kościoła katolickiego...

ludzie sobie myślą... czym jest Bóg? moim kumplem, który mnie zna od zawsze, czy Panem Bogiem (kazania na mszy, zawsze per pan :/), którego mam słuchać jak swojego władcy :/ ... jeszcze sprawy tych pedofilów... dajcie spokój, cała ta "wiara" jest mocno nie w porządku
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Ivellios »

Poeta2008, kazda religia moze upasc i predzej czy pozniej upadnie, chrzescijanstwo rowniez.
Radek444
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2008-08-17, 16:41
Lokalizacja: Madryt

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Radek444 »

Poeta2008 pisze:Wartości chrześcijańskie nie upadną . Wartości chrześcijańskie upadają w trakcie np . krwawej wojny by pózniej zrozumieć co w życiu tak naprawdę jest ważne , co buduje a co niszczy . Chrześcijaństwo nie upadnie . Zawsze będzie powracało ( piszę oczywiście o tym prawdziwym chrześcijaństwie , o tym którego nauczył nas Jezus Chrystus ) .
Chrzescijañstwo juz zaczyna upadac :? ... Coraz wiecej ludzi staje się ateistami, bo (jak sami mowia), istnienie boga nie jest udowodnione. Wiec jesli chodzi o religie, to za 30 lat z kosciolow beda robic muzea!
(Jesli chodzi o New Age, to jestem obojetny. Wszyscy przeciez robimy co chcemy)
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Kartel »

Gdzieś kiedyś czytałem, że ateizm jest niejako kolejnym krokiem w rozwoju ludzkim, na początku ludzkie religie byłby politeistyczne, setki bogów odpowiadających za najmniejszy aspekt życia ludzkiego, potem ta liczba zaczęła maleć, aż ludzie przeszli na system dualistyczne, następnie powstały religie monoteistyczne, jak Judaizm, więc można powiedzieć, że następnym krokiem w rozwoju może być porzucenie jakiegokolwiek boga.
Poeto, powiedz skąd ty czerpiesz takie pewniki, kontakt z ludźmi z przyszłości? Bo jeśli jest to tylko "wiara" to tak samo mogę powiedzieć, że chrześcijaństwo na pewno upadnie i pewnie mamy podobne fakty na poparcie naszych tez, dlatego wstrzymaj się od pewności.
Radek444
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2008-08-17, 16:41
Lokalizacja: Madryt

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Radek444 »

Nie tylko przez Chrystusa, w innych religiach tez mowiono o pokoju, milosci itd.
New Age nie ma nic wspolnego z chrzescijanstwem, moze je poprostu obalic...
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Kartel »

New Age, mówi o wyjściu z ery Ryb (która symbolizuje chrześcijaństwo) i wejście w erę Wodnika, która jest zupełnie inna.

Radek dobrze mówi, nie tylko chrześcijaństwo propaguje takie zachowanie, większość z 'czołowych' religii świata, nawołuje do kochania bliźnich i czynienia ogólnie pojętego 'dobra'.

Coraz wiecej ludzi staje się ateistami, bo (jak sami mowia), istnienie boga nie jest udowodnione.
Nie sądzę, że to jest przyczyną, bo nigdy takiego dowodu nie było bo i na tym cała wiara polega. Rozmawiałem z niejednym ateistą (sam jestem eryzjaninem, ale jak ktoś zagłębi się w tą tematykę to i sam się dowie w czym rzecz) powodów jest wiele i na pewno nie jest to brak dowodów, raczej rozwój intelektualny ludzi, jak pisałem im dalej w rozwoju ludzkości tym mniej bogów potrzebne, po prostu nie mogą pojąć/uwierzyć że pierwszym co było na świecie była wszechpotężna rozumna istota (bo chyba łatwiej pomyśleć że wszechświat wziął się sam, niż rozumna istota wzięła się sama). Powodowane jest to ciągłym rozwojem naszego świata, część ludzi rozumuje tak jak powiedziałem i odchodzi, część nie jest wychowywana w wierze przez rodziców i nie mają skąd brać wzorców, również kościoły działają na niekorzyść i próbują wszystkimi sposobami zachować przy sobie wiernych. Wiem jak to było w moim wypadku rodzice w gruncie rzeczy nie mieli czasu i ochoty kształcić mnie na dobrego katolika, nie chodzili ze mną do kościółka regularnie i w gruncie rzeczy jedynym źródłem informacji/wiary były katechezy w szkole, które niestety ciągle paplają o tym samym i jeszcze raz, jaki to bóg dobry jak to stworzył świat i wkuwanie na pamięć nikomu niepotrzebnych modlitw. Kolejnym powodem, który mnie popchną początkowo do tak znaczącej decyzji, była koleżanka (która oczywiście mi się podobała) i zacząłem dzięki niej zwracać uwagę na paradoksy i wręcz głupoty w biblii i religii.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Spock »

Chrześcijaństwo kiedyś upadnie, tak jak upadli bogowie olimpijscy. Nie znaczy to jednak, że zapanuje ateizm. Zastąpi je jakaś inna forma duchowości.
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Kartel »

Nie gdybajmy co się stanie po, bo też nie ma pewności żadnej, dlatego zauważajmy to co się dzieje obecnie, czyli na pewno wzrost nie wierzących.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Spock »

Voltaire też mówił, że za 200 lat nie będzie chrześcijaństwa. 200 lat minęło, a ono nadal się trzyma.
Ateizm nie zapanuje, ponieważ ludzka psychika zawiera w sobie element irracjonalności. A tym się karmi wszelka religia.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: cleric »

Poeta, wytlumacz zatem mi cos co nurtuje dziesiątki ludzi. Skoro Bog jest milosciwy, kocha swoje dzieci, to gdzie jest gdy o ratunek blagaja go ginący w katastrofie, mordowani, gwałceni? Czemu nie przynosi ulgi umierajacym na raka dzieciom? Czemu pozwala paść się batmanom za cudze pieniadze? Nie slucha? zajmuje się czyms innym? Lubi na to patrzec? i prosze bez szablonowych kosciolkowych hasel o wolnej woli, nagrodzie w niebie, swoim krzyzu który kazdy musi niesc.
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Kartel »

Powiadasz uczy nas Chrystus, w gruncie rzeczy jego istnienie nie jest w 100% potwierdzone historycznie. Poza tym mówisz, że nikt nie umie nauczać lepszych nauk niż Jezus? Niestety większość religii ma podobny system moralny, więc takie słowa można odnieść nie tylko do katolicyzmu.

Co do własnego zdania i gardzeniem słowami Jezusa, przytoczę słowa Tima Leary'ego:
Think for yourself. Question authority. Throughout human history, as our species has faced the frightening, terrorizing fact that we do not know who we are, or where we are going in this ocean of chaos, it has been the authorities, the political, the religious, the educational authorities who attempted to comfort us by giving us order, rules, regulations, informing, forming in our minds their view of reality. To think for yourself you must question authority and learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness; chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.
Mam nadzieje, że każdy zainteresowany zrozumie te słowa.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Spock »

Rozumieć, to rozumiemy. Ale byłoby miło, gdybyś to przetłumaczył.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”