[ZAMKNIJ REKLAMY]

BLC4u | http://meblowyoutlet.pl/category/komplety-skorzane/ | sprawnesprzatanie.pl | krzesło biurowestat4u
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
UFO, debata
Przygotowujemy cykl audycji na żywo, poświęconych zjawisku UFO. Docelowo mają one mieć formę debaty w gronie ufologów, do której będą mogli się przyłączyć słuchacze chcący zadać pytanie lub wejść w polemikę. Już teraz można zadawać pytania oraz nadsyłać propozycje tematów! Więcej informacji znajdziesz tutaj
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
WYSZUKIWARKA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NAJNOWSZE FILMY
Trójkąt Bermudzki. Jak to właściwie wygląda?

Dodano: 2007-05-13 01:20:15 | Wyświetleń: 21051 | Przeczytam później
Pobierz PDF Facebook
Samoloty typu Avenger5 grudnia 1945 był pamiętnym dniem dla załogi Fort Louerdale na Florydzie. Tego popołudnia, 5 bombowców typu Grumman TBM Avenger (takie jak na zdjęciu) wystartowało na rutynowy lot ćwiczeniowy. Wkrótce po starcie, pilot prowadzący zgłosił awarie: żyrokompas oszalał i nie mógł wykryć pozycji horyzontu. W końcu zameldował że się zgubił.
Było to tuż obok wybrzeży Florydy i pod koniec dnia pogoda gwałtownie się pogorszyła. Dwie godziny później samolot zniknął bez śladu. Nie znaleziono żadnych ciał ani wraków.
Tragedia nie była tak bardzo niezwykła. Podczas lotu nad wodą łatwo stracić orientację, a kiedy pilot się zgubi, może tylko lecieć przed siebie. A kiedy w końcu wyczerpie się paliwo po prostu spada do wody. Brak śladów katastrofy był rzeczywiście nietypowy - ale i to się zdarza. Ale co się stało z szóstym samolotem - tym który wyleciał wraz z ekipą ratunkową i tak samo zniknął już pół godziny po starcie?

KATALOG KATASTROF

To tylko jeden z wielu przykładów tego, co dzieje się w Trójkącie bermudzkim. W 1948 roku zaginęły tam dwa samoloty, czyli aż 60 osób. W 1950 roku zniknął frachtowiec z całą załogą. W 1963 roku miała miejsce potrójna tragedia: frachtowiec i trzy duże samoloty zaginęły bez wieści.

Gdy uwzględnimy także wszystkie mniejsze wypadki, otrzymamy listę ponad 140 zaginięć statków, samolotów i tysięcy ludzi. Największa tragedia miała miejsce w marcu 1918 roku. Okręt zaopatrzeniowy płynący z Barbados do Norfolk w Virginii zniknął wraz z 300 - osobową załogą.

Trójkąt Bermudzki rozciaga się pomiędzy Kubą, Miami i Bermudami. Sceptycy twierdzą, że duże zgęszczenie ruchu morskiego i lotniczego w tym rejonie, musi też siłą rzeczy nieść większa liczbę wypadków. Pomimo to powstało wiele najróżniejszych hipotez usiłujących wyjaśnić zagadkę Trójkąta.

ZAGMATWANE TROPY

Vincent Gaddis myślał o anomalii czasoprzestrzennej.
Charles Berlitz widział tu działanie UFO.
Dr Kenneth McCall uważał że obszar jest nawiedzony przez duchy czarnych niewolników wyrzuconych za burtę.
Ivan Sanderson zaproponował nieco mniej egzotyczną teorię: w miejscach gdzie zimne i ciepłe prądy powietrza się zderzają, powstają lokalne wiry magnetyczne.
Według geochemika, dr Richarda McIver'a, winne są pokłady metanu uwięzione pod morskim dnem. Niewielki ruchy skorupy ziemskiej mogą je uwolnić, a gdy to się stanie, woda robi się pienista. Statek nie może się na niej utrzymać i tonie. Kiedy metan unosi się w powietrze, silnik samolotu może się zapalić - wrak spada do spienionej wody i w ten sposób znika bez śladu.
Chociaż ta ostatnia teoria brzmi prawdopodobnie, możliwe że cały czas podchodzimy do zagadki w zły sposób.

TEORIA NIE DO OBALENIA

Wszechświat ma to do siebie, że występuje w nim element przypadku. Propabilistyka uczy, że nawet najdziwniejszy splot okoliczności, zawsze może się zrealizować. W takim "przypadkowym" wszechświecie, Trójkąt bermudzki i wszystko co z nim związane, jest czymś, co po prostu musiało gdzieś wystąpić. Pojawia się pytanie: czy taka nieuchronność, a raczej poczucie nieuchronności pewnych wydarzeń może wpłynąć na ludzkie postępowanie?
Wypadki powodują lęk - a czy lęk przed wypadkami może zwiększać ryzyko dalszych wypadków ? W Trójkącie Bermudzkim mogła się wykształcić swoista kultura katastrofy.

W nauce dominuje podejście redukcjonistyczne. Preferowane są wyjaśnienia jak najprostsze, angażujące jak najmniejszą ilość czynników. To znaczy: jeśli możemy wyjaśnić coś na gruncie np. chemii - to nie sięgamy po biologię. Jeśli wystarcza nam geologia - nie angażujemy astrofizyki. Nie mówimy o inżynierii językiem medycyny. Czasem jednak wydarzenia trzeba ubrać w pewien kontekst, by w pełni ogarnąć całokształt zjawisk.

Trójkąt bermudzki mógłby być tu klasycznym przypadkiem, gdyż dostarcza nam największej ilości materiału. Mamy możliwość dokładnego zbadania splotu statystyki, sugestii i psychologii w pewnym bardzo konkretnym kontekście. Dzieki temu moglibyśmy uniknąć nasępnych katastrof w przyszłosci.

beyondtheblog.wordpress.com
Tłumaczenie: Spock

 Zachęcamy również do lektury innych artykułów o podobnej tematyce
Jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy, umieść linka do niego na swojej stronie lub blogu:

<a href="http://www.paranormalium.pl/trojkat-bermudzki-jak-to-wlasciwie-wyglada,666,5,artykul.html" title="Trójkąt Bermudzki. Jak to właściwie wygląda?">"Trójkąt Bermudzki. Jak to właściwie wygląda?" na Paranormalium</a>
Creative Commons LicenseTen utwór jest dostępny na licencji Creative Commons. Serwis Radio Paranormalium jest licencjonowany na warunkach Creative Commons. Możesz wykorzystywać wszelkie materiały pod warunkiem podania ich autora i źródła jako serwisu www.paranormalium.pl

Jeśli byłeś/aś świadkiem manifestacji zjawiska paranormalnego, możesz wysłać do nas relację, korzystając z formularza. Obiecujemy, że zbadamy każdą relację na tyle dogłębnie, na ile będzie to możliwe.

Tutaj możesz skomentować artykuł "Trójkąt Bermudzki. Jak to właściwie wygląda?". Pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane.
Zanim dodasz nowy komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium.
Pamiętaj, aby w komentarzu nie podawać swojego adresu email! Jeśli to zrobisz, email może zostać "przechwycony" przez spamujące roboty, które przeglądając strony internetowe zapisują sobie w bazie wszystkie znalezione emaile, by później wysyłać na nie spam. Jeśli chcesz, aby inni użytkownicy mogli się z Tobą skontaktować, podaj swojego emaila w odpowiednim polu podczas wpisywania komentarza. Twojego emaila nikt nie zobaczy, zostanie on ujawniony dopiero wtedy, gdy odpiszesz użytkownikowi, który do Ciebie napisał za pośrednictwem platformy kontaktowej na Paranormalium.


Twój nick:

E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:

BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem • bili09 (2009-02-12 17:32:01) | Zgłoś komentarz do moderatora
  za mało informacji co do tego tematu ,wszystko jest wyjaśnione w najprostszy sposób......
  moim zdaniem w tym miejscu co jakiś czas pojawia się tunel czaso-przestrzenny w który poprostu trafiają... • RockFan (2009-07-24 10:50:08) | Zgłoś komentarz do moderatora
  Zgadzam się z bili09. Do tego jeszcze kardynalny błąd"

  "Propabilistyka uczy, że nawet najdziwniejszy splot okoliczności, zawsze może się zrealizować. " - to się nazywa "Probabilistyka" innymi słowy nauka zajmująca się prawdopodobieństwem.


 • dawid (2010-04-23 07:29:04) | Zgłoś komentarz do moderatora
  ale ile ma metrów głębokości


 • KaeNDe (2011-12-04 23:45:11) | Zgłoś komentarz do moderatora
  wg mnie najbardziej prawdopodobny motyw to dzialanie UFO...


Jeśli znalazłeś w tym artykule nieścisłość lub błąd, lub jeśli któryś spośród komentarzy łamie netykietę, napisz nam o tym.

Coś nie działa tak, jak powinno? Zgłoś to administratorowi
Radio Paranormalium na Facebooku - polub nas już dziś
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2014 by Radio Paranormalium