Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
POKAŻ / UKRYJ MENU
Teraz jest 2014-04-23, 13:16

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki | Sprawdź nieprzeczytane posty

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość

Wtajemniczony

Tytuł:
PostNapisane: 2007-07-13, 21:35 
Wtajemniczony

cleric - :D
poprzednia strona napisał(a):
paranormalne.pl napisał/a:
Kiedy był to pałac, jak śmiem twierdzić większość dzieci przebywających tam nie wie co się tak naprawdę wydarzyło.
Jeśli ukończyłeś 18 lat już tam nie da rady się dostać, jedynie można wynająć pokój jako gość i to jest plus w tym wszystkim. Niebawem bede musiał to uczynić.

Pozostaje tylko zebrać kasę, ekipę i jazda :D

Senior forum

Tytuł:
PostNapisane: 2007-07-14, 13:05 
Senior forum

banita, o ja niemadra :D no to jedzcie ;) tylko chyba nie mozna się tam walesac po nocy :P :P z kamera :P

Nowa Krew

PostNapisane: 2011-04-29, 18:38 
Nowa Krew

Ja mogę potwierdzić większość tych rzeczy. Jeżdżę do sanatorium już 8 lat i z tego co pamiętam w tym terminie zawsze coś się działo, gdyż Miller dawał o sobie znaki- jest to dzień jego śmierci. Ciekawa jest sprawa ze śladami na schodach prowadzących na pierwsze piętro- na ten temat słyszałem już miliony historii. Że to krew Millera, jego żony czy kogoś tam jeszcze. Kolejna ciekawostka to lustro znajdujące się pod stołówką. Słyszałem, że jeżeli z 15/16 sierpnia w północ napisze się czerwoną szminką na tym lustrze "krwawa mery", po czym odwróci się plecami i wypowie te słowa trzy razy to pojawi się jakiś duch. Prawdę mówiąc nie jestem przekonany co do tej opowieści, lecz ktoś kiedyś powiedział mi, że to prawda i że togo doświadczył. Prawdę mówiąc chciałbym to widzieć. Pamiętam, ze jednego roku schody na pierwsze piętro były remontowane czy coś w tym stylu. Dojść wtedy do pielęgniarek można było na około czyli bardzo blisko tego lustra. Ja że musiałem zażywać lekarstwa o północy chodziłem wtedy tamtą drogą co noc. Bardzo się bałem sam chodzić. Może to z powodu młodego wieku. Dziwne. Kolejną ciekawostką może być nóż wbity w drzewo. Sam próbowałem go wyciągnąć lecz moje starania nie dały żadnych efektów. Jednego roku też byłem w lesie w jakimś grobowcu, bodajże któregoś z właścicieli lecz nie pamiętam dokładnie. Dla mnie to miejsce było bardzo dziwne. Jest jeszcze wiele historii o tym miejscu. Mogę opowiedzieć jedną, która wydaje mi się najdziwniejsza. Rok temu byłem w sanatorium i oczywiście poznałem kilku nowych kumpli i kilka bardzo fajnych koleżanek. Ktoś z nich opowiedział mi, że w jakiś dzień jeden z opiekunów był sam w budynku (być może był jeszcze pan ochroniarz). Chodził on sobie po budynku i usłyszał czyjeś kroki i szepty z bursy. Poszedł sprawdzić czy ktoś jest tam lecz nikogo nie znalazł. Bardzo dziwna sprawa.
Ogólnie rzecz biorąc miejsce to jest jednym z najwspanialszych miejsc w jakich byłem. Jest tam coś co przyciąga ludzi i sprawia że chcą wracać tam co rok. Sam jestem takim przykładem gdyż jeżdżę tam już 8 lat i w tym roku też mam zamiar tam się znaleźć :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki | Sprawdź nieprzeczytane posty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

SHOUTBOX (zobacz archiwum shoutbox'a)
Powered by ® Forum Software © phpBB Group
Copyright © 2004-2014 by Radio Paranormalium

Byłeś świadkiem manifestacji niewyjaśnionego zjawiska? Jeśli tak, napisz nam o tym! Tworzymy największą w Polsce bazę danych o spotkaniach ze zjawiskami paranormalnymi. Czekamy na relacje współczesne oraz z lat ubiegłych. Wszelkie materiały przesyłać możecie za pomocą formularza do wysyłania relacji. Dobrze, żeby twoja relacja była dobrze udokumentowana - jeśli więc dysponujesz filmem lub zdjęciem, wgraj je na rapidshare i wyślij nam linka w treści relacji · W ostatnim czasie na naszym forum bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy użytkownicy rejestrują nowe konta tylko po to, aby założyć jeden temat reklamujący inną stronę internetową, usługę lub produkt. Zwykle reklamowana jest strona "pozwalająca poznać datę śmierci" za SMS'a kosztującego "jedyne" 30 zł + VAT. Zawsze dokonują tego bez prośby o zgodę ze strony administracji, mimo iż w regulaminie pisze wyraźnie, że taka zgoda jest wymagana zawsze, bez względu na rodzaj ogłoszenia. Ponieważ nie lubimy śmiecenia na naszym portalu, od dziś do takich spamerów admin Ivellios będzie rozsyłał ostrzeżenie z informacją o grożących sankcjach prawnych (podstawa prawna: ustawa z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204 ze zm.). Mamy nadzieję, że ten straszak podziała i że nie będziemy musieli spotykać się w sądzie z którymkolwiek ze spamerów. · Zachęcamy was, drodzy Czytelnicy, do zgłaszania nam wszelkiego rodzaju uwag dotyczących np. błędów merytorycznych lub faktograficznych znalezionych w artykułach, błędów w opisach filmów, komentarzy łamiących regulamin i/lub netykietę oraz wszelkich sugestii dotyczących portalu. Uwagi możecie składać poprzez formularz kontaktowy - link "Kontakt" w górnym menu. Przeczytaj na blogu redakcyjnym specjalną notkę - odezwę do Czytelników · Nowe audycje mp3: Koniec świata - Skąd się wzięła data 21 grudnia 2012? Co się wtedy stanie? I czy w ogóle coś się stanie? Skąd wzięła się idea końca świata i jak jest ona postrzegana przez różne społeczności? · Paranormalny Dzień Dziecka (zapis audycji live) - Zapis audycji nadanej na antenie Radia Paranormalium 24 czerwca. Audycja poświęcona była różnym paranormalnym zdarzeniom i sprawom, w których w tle lub na pierwszym planie przewijają się dzieci · Czaszka Gwiezdnego Dziecka (zapis audycji live 31.03.2012) - Zapis audycji nadanej na antenie Radia Paranormalium 31 marca 2012 roku, poświęconej tzw. Czaszce Gwiezdnego Dziecka, czyli niezwykłemu artefaktowi znalezionemu w latach trzydziestych XX wieku w Meksyku. · Kryptozoologia (zapis audycji live 27.11.2011) - Zapis audycji nadanej w Radiu Paranormalium 27 listopada 2011. Audycja "Wieczór Kryptozoologiczny" została przygotowana z okazji siódmych urodzin portalu KryptoZoologia.pl. Audycja składała się de facto z kilku audycji: kryptozoologiczny odcinek Para-Radia Arka Paterka, fragmentu jednej z książek przygotowanego w wersji audio przez grupę INFRA oraz z części przygotowanej przez redakcję Paranormalium. · Niezwykłe zdolności - Audycja poświęcona niezwykłym, paranormalnym zdolnościom różnych ludzi · EVP, czyli głosy duchów nagrane na taśmie - Audycja poświęcona elektronicznym zjawiskom głosowym, czyli domniemanym głosom duchów zarejestrowanym przy pomocy magnetofonów, dyktafonów i innych urządzeń · Poltergeisty - Audycja w całości poświęcona poltergeistom - czyli tzw "hałaśliwym duchom". Wyjaśniamy, skąd się wzięła nazwa "poltergeist", na czym polega to zjawisko, podajemy kilka możliwych wyjaśnień (choć nie jedynych) oraz prezentujemy kilka nagrań dzwiękowych przedstawiających aktywność poltergeistów. · Egzorcyzmy - Podcast poświęcony egzorcyzmom. Dowiesz się, jak wyglądają egzorcyzmy w różnych religiach oraz posłuchasz autentycznych nagrań, wreszcie - poznasz z najmniejszymi szczegółami historię Anneliese Michel. Audycja tylko dla ludzi o mocnych nerwach! · Dezinformacja cz. 2 - Drugi odcinek podcastu o dezinformacji. Tym razem poruszamy problem dezinformacji w archeologii - a więc ukrywanie prawdziwej historii człowieka, opisujemy również działalność internetowych "ekspertów od niczego" · Dezinformacja cz. 1 - Pierwszy odcinek dwuczęściowej audycji poświęconej dezinformacji. W tym odcinku omawiamy dezinformację w ufologii, zarówno w Polsce, jak i na świecie. · Stacje numeryczne i inne radiowe tajemnice - Audycja poświęcona różnym tajemniczym i nie-aż-tak przekazom, które można odebrać przy pomocy dobrego odbiornika radiowego · Roswell - Audycja poświęcona różnym aspektom sprawy obiektu z Roswell. · Nowe filmy dokumentalne w naszej filmotece: Obudź się! Badamy potencjał świadomego śnienia - Co by było, gdyby istniało miejsce poza granicami budzenia się i śnienia? Miejsce, w którym śnisz i jesteś świadomy jednocześnie? To nie jest fantastyka. To jest świadome śnienie, czyli taki sen, w którym wiesz, że śnisz. "Obudź się! Badamy potencjał świadomego śnienia" zawiera wywiady ze znanymi badaczami snów oraz ekspertami w sprawach świadomego śnienia, którzy świadomie doświadczają wyobraźni snu, źródła niekończących się przełomów w nauce, sztuce, psychologii i rozwoju duchowym. Wybierz się w niezwykłą podróż z pionierami badającymi cuda i tajemnice leżące na pograniczu snu i świadomości. · Lloyd Pye o Czaszce Gwiezdnego Dziecka - cz. 2 - Druga część wykładu Lloyda Pye nagranego przez norweski projekt New Paradigm Films.Spodobał Ci się ten materiał? Wesprzyj jego twórców - więcej informacji na stronie http://newparadigm.no · Lloyd Pye o Czaszce Gwiezdnego Dziecka - cz. 1 - Pierwsza część wykładu Lloyda Pye nagranego przez norweski projekt New Paradigm Films.Spodobał Ci się ten materiał? Wesprzyj jego twórców - więcej informacji na stronie http://newparadigm.no · Fastwalkers - Fastwalkers – jest to tytuł nowego filmu dokumentalnego, który skupia się wokoło fenomenu UFO i Obcych Cywilizacji. Dokument ten ma ponoć ujawnić prawdę na temat tych zagadnień. Owa prawda ma być skrywana przed nami od ponad 50 lat. Fastwalkers pozwoli nam poznać relacje osób, które znają wszelkie informacje o UFO z pierwszej ręki – poznamy zeznania świadków jak i poszkodowanych we wszelkich działach związanych z owym fenomenem. Patrząc na listę osób, które zagoszczą w filmie można z góry stwierdzić , iż będzie to doborowe towarzystwo. Materiał zawiera wywiady ze Stantonem Friedmanem , dyrektorem Disclosure Project doktorem Stevenem Greerem, Stevenem Bassetem, Jaimie Maussanem i jednym z najwyższych oficjeli Kościoła Katolickiego Monsignorem Corrido Balduccim , który także przedstawi swoje wnioski. To tylko niektórzy z gości występujących w owym materiale... Skąd nazwa Fastwalkers ? „Nazwa wywodzi się z Agencji Rządowych – jest to nazwa identyfikująca zjawiska UFO” – mówi Robert D. Miles producent filmu. „Jest to coś jak znak lub hasło przypisane do jakiegoś działania. Wiemy , że np. NORAD używa właśnie takiego określenia” NORAD (North American Air Defense Command) – czyli Północno Amerykański System Bezpieczeństwa Powietrznego co roku zgłasza przynajmniej 500 zdarzeń z takimi nieznanymi obiektami radarowymi (Fastwalkerami – nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od tego, iż owe obiekty potrafią poruszać się z niesłychaną prędkością i zwrotnością). W filmie zobaczymy materiały takie jak zdjęcia, filmy, które po raz pierwszy ujrzą światło dzienne. Jednym z takich nagrań jest uchwycony obiekt, który porusza się na orbicie Księżyca i nagle zmienia swój kierunek (moment ten jest zaprezentowany w trailerze). Materiał trwający 98 minut został dokładnie przetworzony do techniki High Definition, włączając w to realistyczne animacje 3D pokazujące obce formy życia. Aby dowiedzieć się więcej na temat filmu należy odwiedzić oficjalną stronę... Czy do grona znanych i dobrych filmów o UFO dołączył kolejny, który być może jest jeszcze lepszy od reszty ? Najlepszym sposobem aby znaleźć odpowiedź na to pytanie będzie zapoznanie się z tym materiałem. · Area 51 - Wywiad z Obcym, Area 51 - Alien Interview - Pełny film dokumentalny dotyczący tzw. wywiadu z Obcym, który rzekomo miał zostać zarejestrowany na taśmie filmowej i wykradziony z bazy wojskowej Groom Lake w Nevadzie. "Według danych podanych przez tajemniczego pracownika Strefy 51, obcy przybył do bazy w 1989 roku, wywiady z obcym miały mieć miejsce dwa razy w miesiącu po trzy do pięciu godzin dziennie, jeżeli obcy źle się czuł sam miał przerywać wywiad, przesłuchania miały miejsce w obecności telepaty (to właśnie on prowadził wywiad) i kogoś z nadzoru wojskowego (sylwetka, która pojawia się w trakcie filmu po prawej stronie kamery), oraz że przesłuchania nie są już prowadzone." · Mroczne sekrety wewnątrz Bohemian Grove - Bohemian Grove jest to specjalne miejsce na 20601 Bohemian Ave w Monte Rio, Kalifornia - USA. W tym miejscu organizowane są spotkania Elity światowej w środku Lipca na trzytygodniowe zebrania. Elita jest złożona z najbogatszych oraz najbardziej wpływowych ludzi biznesu, kultury, nauki oraz świata polityki. · The Disclosure Project - Zapis konferencji z 9 maja 2001 - The Disclosure Project - Zapis konferencji z 9 maja 2001. National Press Club - Waszyngton. The Disclosure Project to organizacja non-profit, której celem jest ujawnienie wszystkich faktów dotyczących zjawiska UFO, pozaziemskiej inteligencji oraz utajnionych zaawansowanych systemów energetycznych i napędowych. · The Order of Death - Film opowiada o tym jak, "poważni" ludzie, tacy jak George Walker Bush, Bill Clinton i wielu bardzo znanych ludzi świata polityki, uczestniczą w satanistycznych rytuałach odbywających się co roku w Bohemian Grove.Okazuje się, że okultystyczne rytuały od dawna są praktykowane przez znanych nam z TV ludzi - na przykład, Ronald Reagan i jego żona powierzali każdy aspekt swojego życia astrologowi. Inni znani zwolennicy okultyzmu to Adolf Hitler, Eleonora Roosevelt, Hilary Clinton, Tony Blair i wielu, wielu innych. · Wrogowie rozumu. Część 2: Nieracjonalna służba zdrowia - Druga część telewizyjnego filmu dokumentalnego, którego scenariusz napisał i który wyreżyserował brytyjski naukowiec Richard Dawkins. Od autora: Czy rozsądne jest by martwi mogli komunikować się z żywymi i radzić im jak mają żyć? Co myślisz o wbijaniu igieł w ciało, by poczuć przepływ energii Chi i wyleczyć się z chorób. Albo wyginaniu łyżeczek samym tylko umysłem. Czy jest to racjonalne. Richard Dawkins nie sądzi by tak było i uważa za swój obowiązek przedstawić te obszary przekonań, które istnieją bez naukowego dowodu i wciąż trzymają ludzi w mocy zaklęcia. Spotyka się z czołowymi zwolennikami, ludźmi mającymi autorytet w swojej dziedzinie. także z ofiarami ich praktyk i przedstawia historię tych ruchów - od szarlatanów, którzy wykorzystują te techniki, po eksperymenty i testy, które nie dowiodły ich skuteczności. W tej części Dawkins sprawdza rosnącą nieufność wobec opartej na nauce medycynie, pomimo jej udokumentowanych sukcesów takich jak zwalczenie bądź opanowanie wielu chorób zakaźnych, szczepienia ochronne, wynalezienie antybiotyków i przedłużenie średniej długości życia. Stwierdza, że z powodu lęków wywołanych kontrowersyjnym dokumentem wiążącym szczepionki z autyzmem co piąte brytyjskie dziecko nie ma obecnie podstawowych szczepień przeciwko odrze, śwince i różyczce. · Wrogowie rozumu. Część 1: Niewolnicy przesądów - Pierwsza część telewizyjnego filmu dokumentalnego, którego scenariusz napisał i który wyreżyserował brytyjski naukowiec Richard Dawkins. Od autora: Czy rozsądne jest by martwi mogli komunikować się z żywymi i radzić im jak mają żyć? Co myślisz o wbijaniu igieł w ciało, by poczuć przepływ energii Chi i wyleczyć się z chorób. Albo wyginaniu łyżeczek samym tylko umysłem. Czy jest to racjonalne. Richard Dawkins nie sądzi by tak było i uważa za swój obowiązek przedstawić te obszary przekonań, które istnieją bez naukowego dowodu i wciąż trzymają ludzi w mocy zaklęcia. Spotyka się z czołowymi zwolennikami, ludźmi mającymi autorytet w swojej dziedzinie. także z ofiarami ich praktyk i przedstawia historię tych ruchów - od szarlatanów, którzy wykorzystują te techniki, po eksperymenty i testy, które nie dowiodły ich skuteczności. W tym odcinku Dawkins wskazuje na osiągnięcia naukowe i opisuje je jako wyzwalające „większość z nas” z przesądów i dogmatów. Bierze ze swojego poprzedniego filmu "Źródło wszelkiego zła?" rozróżnienie zabobon-racjonalizm (przesąd-rozsądek), po czym stwierdza, że rozsądek stoi w obliczu "epidemii zabobonu", który "zubaża naszą kulturę" i wprowadza różnych guru, którzy namawiają nas do "ucieczki od rzeczywistości". Stwierdza, że nadeszły "niebezpieczne czasy" i powraca do osiągnięć naukowych, w tym wydłużenia ludzkiego życia. Zwraca uwagę ku astrologii, którą krytykuje za stosowanie szablonowych metod pozbawionych dowodów. Odnosząc się do zakrojonych na szeroką skalę eksperymentów testujących astrologię i mówiąc o prawdziwym pięknie astronomii, wyraża żal, że połowa społeczeństwa brytyjskiego - więcej niż jakakolwiek pojedyncza religia - wierzy w zjawiska paranormalne. · Kymatica - "Kymatica" to kolejny film twórców "Esoteric Agenda" starający się wyjaśnić naturę rzeczywistości - czym jest otaczający nas świat i w jaki sposób jest kształtowany, jak działa proces ewolucji świadomości i dlaczego społeczeństwo oddaje władzę nad sobą w ręce psychopatów i tyranów. Film omawia głębsze kwestie metafizyczne, łącząc umiejętnie antyczną mitologię i historię ze współczesną polityką. Autorzy filmu stawiają tezę, iż ludzkość jako zbiorowy organizm, na skutek pewnych traumatycznych zdarzeń w zamierzchłej przeszłości, zapadła na rodzaj choroby psychicznej przejawiającej się jako niezdolność do kierowania sobą samym, co w skali makro przejawia się obecnie jako rządy i zorganizowane religie. · Sekret / The Secret - Jest to film niesamowity pod względami wykonania. Esencja proaktywności i inteligencji emocjonalnej, podana w bardzo atrakcyjny i przystępny sposób. Wciągający quasi-dokument o Sekrecie, który pozwala osiągnąć Sukces, oraz o prawie przyciągania, z którego istnienia i działania większość z nas nie zdaje sobie nawet sprawy. Okazuje się bowiem, że nasz umysł potrafi przyciągać różne wydarzenia, które materializują się w naszym życiu, nasze myśli zaś - mają wpływ na cały świat. Warto poznać i wypróbować przedstawione w filmie rady, aby zrobić coś ze swoim życiem, uwierzyć w siebie, osiągnąć postawione przez siebie cele, spełnić mrzenia i... przestać narzekać!Film stanowi ilustrację książki Rhonda Byrne "Sekret", do lektury której również gorąco zachęcamy. · Duch Epoki: Co Należy Dodać / Zeitgeist: Addendum - Film dokumentalny w reżyserii Petera Josepha, będący drugą częścią serii Zeitgeist. Światowa premiera miała miejsce 2 października 2008 roku na festiwalu Artivist, a dwa dni później został za darmo udostępniony w sieci. W dalszym ciągu jest dostępny za darmo w sieci internet. Film krytykuje obecny system monetarny, nawołuje do ogólnoświatowego pokoju oraz skupienia się na nowych technologiach, które zastąpią pracę wielu ludzi. · Duch Epoki / Zeitgeist - Ostateczna wersja amerykańskiego filmu dokumentalnego w reżyserii Petera Josepha. Produkcja składa się z trzech części: The Greatest Story Ever Told – poświęcona podstawom religii chrześcijańskiej, którą porównuje z kultami solarnymi, Horusem, wierzeniami nordyckimi, astrologią. All the World's a Stage – analizuje fakty na temat zamachów 9/11, próbując udowodnić, że za zamachami stoi rząd Stanów Zjednoczonych, który stara się zatuszować wszystkie informacje związane z tymi wydarzeniami. Autorzy filmu przytaczają na dowód tej tezy szereg argumentów, m.in. że uderzenie samolotów w WTC, które zostały zaprojektowane tak aby wytrzymać uderzenia nawet kilku tego typu samolotów z każdej strony budynku. W filmie zaprezentowano wywiad z konstruktorem WTC i eksperymenty z paleniem się termitu służącego do wyburzania budynków itp. Podano w wątpliwość dziwne zniknięcie prawie całości samolotu, który rozbił się o Pentagon i nie zniszczył nawet trawnika, oraz wiele innych informacji, które zostały przemilczane w mediach. Podobnie samolot w Shanksville, po którym została tylko dziura w ziemi. Na dowód prezentowano informacje specjalistów, świadków zdarzeń oraz materiały wideo. Podobne poglądy zostały szerzej omówione w innym filmie pt. 11 września: niewygodne fakty (Loose Change). Don't Mind the Men Behind the Curtain – przedstawia tezę głoszącą, iż świat w znaczącym stopniu kontrolowany jest przez oligarchię finansową, które dążą do powstania rządu światowego i absolutnej kontroli jednostki. Cel ma zostać osiągnięty za pomocą najnowszych zdobyczy techniki i medialnej kampanii strachu. Ostatecznie ma to doprowadzić do wszczepienia ludziom chipów RFID. · · Paranormalium skończyło 10 lat i tym samym stało się jednym z najstarszych działających w polskim Internecie serwisów o tematyce paranormalnej. 10 lat to dla portalu internetowego kawał czasu. W historii Paranormalium oj działo się, działo... dlatego zachęcamy was do przeczytania pełnej i szczegółowej historii serwisu - do tekstu dołączyliśmy screeny, dzięki którym możesz zobaczyć, jak Paranormalium wyglądało w początkach swojej działalności ;-) ·