Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
POKAŻ / UKRYJ MENU
Teraz jest 2014-04-24, 13:24

Teraz jest 2014-04-24, 13:24
Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki | Sprawdź nieprzeczytane posty

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość


Profesor

 Tytuł: Magia luster
PostNapisane: 2005-07-31, 14:03 
Profesor
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2005-05-01, 21:16
Posty: 356
Magia luster przewija się w wielu magicznych dziedzinach... ja mialam z nia do czynienia (czytalam o niej) w jednej z ksiazek o magi naturalnej, dlatego zamiescilam temat wlasnie tutaj... jezeli macie jakies pomysly, na umiejetne, tudziez mniej konwencjonalne wykozystanie lulstra, to bardzo zachecam do umieszczania swoich pomyslow wlasnie tu.
jakei lustro powinno byc, jak je przygotowac. jak medytowac z ustrem (wiem... to ponoc juz nie jest magia, ale czy cale nasze zycie nie jest po czesci magiczne...?) i w ogole wszystko, co tylko wam przyjdzie do glowy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 


Doktor

 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-31, 16:06 
Doktor
Offline

Dołączył(a): 2005-05-17, 22:24
Posty: 501
Lokalizacja: Druga Strona Cienia
Dla mnie lustro jest swego rodzaju portalem w świadomym śnie(gdzieś już o tym wspominałem). Otóż jedni mówią, że wchodząc w lustro mając LD automatycznie znajdujemy się w astralu. Niektórzy zaś powiadają, że lustro to portal do światów równoległych(czy można je nazwać astralem :?: ). Dla mnie w pewnym sensie obydwie teorie są jak najbardziej poprawne. Mam nadzieję, że ten post choć trochę zahacza o magię luster, taką o jaką Ci Kura chodziło :P


Góra
 Zobacz profil  
 


Profesor

 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-31, 16:33 
Profesor
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2005-05-01, 21:16
Posty: 356
Wydaje mi się, ze niektorzy zarzocia, ze to nie magia, tylko pewnie techniki LD, majace prowadzic do OOBE... ale o takie rzeczty wlasnie mi chodzi... postaram się wyprobowac... jak tylko mi się uda... dziekuje :)


Góra
 Zobacz profil  
 


Licencjat

 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-31, 17:35 
Licencjat
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2005-07-21, 04:55
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa
Lustro dla mnie jest narzędziem komunikacji. Nie tylko między dwoma światami gdy chce skontaktować się z duchami, lecz także między osobami fizycznymi. Może służyć za wspomniany wyżej portal między dwoma umysłami i w ten sposób kanalować wiadomości, swoją woe rpzekazywaną do drugiej osoby, bądź też służyć jako doskonale narzędzie do dywinacji, zastępując np. szklaną kulę.

_________________
"Jak na górze tak i na dole" Hermes Trismegistos


Góra
 Zobacz profil  
 


Profesor

 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-31, 17:45 
Profesor
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2005-05-01, 21:16
Posty: 356
Maestro, a czy moglbys podac jakies konkretne techniki umozliwiajace osiagniece opisanych powyrzej rzeczy..? czy wystarczy tylko medytacja? a jesli tak, to jak powinna ona wygladac? zdaje sobie sprawe, ze lustro jest nosnikiem duzej energii i na prawde mozna duzo osagnac umiejetnie z nim (lustrem) cwiczac. niestety, kiedy malam informacje na ten temat, nie mialam mozliwosci fizycznych wprawienia mojej woli w czyn :P no a niestety teraz jest chec i mozliwosci tez by się znalaly, ale informacje się zagubily... i zapomnialy.. :?


Góra
 Zobacz profil  
 


Licencjat

 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-31, 17:49 
Licencjat
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2005-07-21, 04:55
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa
Praktyka jasnowidzenia przy użyciu magicznych luster

Jak wiemy, istnieją dwa rodzaje magicznych luster:

1. Lustra optyczne, wykonane z płaskiego bądź wklęsłego szkła i pokryte z jednej strony amalgamatem srebra bądź czarnym lakierem. W przypadku lustra wklęsłego lakierowana jest strona wypukła, a strona wklęsła jest czysta i błyszcząca. Kryształowe kule oraz metalowe płaskie i wklęsłe lustra również należą do kategorii luster optycznych. Nawet powierzchnia stojącej wody może służyć za lustro optyczne.

2. Drugi rodzaj magicznych luster jest przygotowywany za pomocą kondensatorów fluidów, tak jak opisałem to w poprzednim kroku tej książki.

Mag musi przede wszystkim wiedzieć, że to nie samo lustro zapewnia sukces w magii luster - towarzyszą mu astralne i mentalne zdolności, rozwinięte w poprzednich ćwiczeniach. Mag uważa magiczne lustro jedynie za pomoc, niezależnie od jego rodzaju, postrzega je jako narzędzie. Nie oznacza to, że mag nie może pracować bez lustra, lecz skoro magia lustra oferuje tak wiele zastosowań, mag zazwyczaj decyduje się na korzystanie z niej.

Mag, który wykonywał instrukcje z tej książki i praktykował je krok po kroku, powstrzyma się od siedzenia naprzeciw magicznego lustra i męczenia swoich nerwów wzrokowych poprzez wpatrywanie się w nie. On nie praktykuje w ten sposób; praktykuje we właściwy, magiczny sposób. Zanim jednak opiszę indywidualne praktyki, wymienię kilka przykładów, gdzie magiczne lustro może być bardzo pomocne:

1. Przy pracy z wyobraźnią, gdzie wymagane są ćwiczenia wzrokowe;
2. We wszystkich przypadkach ładowania fluidem, energią, mocą etc.;
3. Jako brama do innych płaszczyzn, które chcesz zwiedzić;
4. Jako środek komunikacji z żywymi i zmarłymi ludźmi;
5. Jako środek kontaktowania się z mocami, istotami etc.;
6. Jako instrument emanacji do impregnacji pokoju, leczenia chorób etc.;
7. Jako środek wpływania na siebie bądź innych;
8. Jako magiczny nadajnik i odbiornik;
9. Jako narzędzie obrony dla odpędzania szkodliwych i niepożądanych wpływów;
10. Jako narzędzie emanacji wszelkich mocy i obrazów, jakie sobie życzysz;
11. Jako zestaw telewizyjny;
12. Jako środek do eksplorowania teraźniejszości, przeszłości i przyszłości.

Niemożliwe byłoby wymienienie wszystkich możliwości, gdyż magiczne lustro jest uniwersalne w swych zastosowaniach. Zatem dla intuicyjnego maga nie byłoby trudne rozszerzenie tej listy na podstawie wspomnianych 12-tu przykładów.

Usiądź w swojej asanie w odległości 1-2m przed magicznym lustrem. Oświetlenie podczas ćwiczeń nie ma znaczenia. Zacznij od wyobrażania sobie jednego obiektu po drugim na powierzchni magicznego lustra. Obiekty te muszą być tak wyraźnie widoczne otwartymi oczyma, jak gdyby były tam naprawdę. To wstępne ćwiczenie nie powinno stanowić dla ciebie żadnej trudności, gdyż stałeś się w międzyczasie mistrzem wyobraźni. Utrzymaj koncepcję obiektu przez kilka minut, zanim ją rozpuścisz poprzez wyobraźnię. Jeśli wciąż doświadczasz trudności z wyobrażaniem sobie obiektów, zacznij swoje ćwiczenia od wyobrażania kolorów, a dopiero potem przejdź do obiektów.

Wcześniej wspominaliśmy, że optyczne wyobrażanie jest analogiczne z pierwiastkiem ognia. Logiczne jest zatem, że jedynie ci magowie, którzy kontrolują element ognia, osiągną znaczący sukces w magii lustra. Kiedy udaje ci się wyobrażać obiekty nieożywione, przejdź do ćwiczeń wyobrażania rożnych rodzajów zwierząt. Gdy to ci się uda, zacznij z ludźmi, początkowo z przyjaciółmi i znajomymi. Wyobrażaj sobie ich wyrazy twarzy. Później wyobrażaj sobie wyrazy twarzy obcych i ludzi innych ras. Następnie rozszerz swoje pole wyobraźni do całego ciała człowieka. Kiedy jesteś w stanie wyobrażać sobie człowieka na powierzchni lustra - czy to mężczyznę, czy kobietę, niezależnie od tego, czy znasz tę osobę, czy nie - to przejdź do wyobrażania domów, obszarów, miejsc etc. Praktykuj, aż osiągniesz w tym wyjątkową biegłość. Dopiero gdy osiągniesz wszystkie te zdolności, będziesz magicznie przygotowany do właściwego używania magicznego lustra.

Te wstępne ćwiczenia wyobraźni są niezwykle ważne, gdyż mentalne, astralne i fizyczne oczy muszą się najpierw przyzwyczaić, by rozróżniać rozmiar i wyrazistość impresji - inaczej będziesz widział jedynie rozmazane obrazy. Pod żadnym pozorem nie możesz pozwolić, by podczas tych ćwiczeń na lustrze samoczynnie pojawił się jakikolwiek obraz, co może bardzo łatwo zdarzyć się tym, którzy posiadają predyspozycje mediumistyczne. Zatem natychmiast odrzucaj wszystkie obrazy, które samoczynnie pojawiają się na powierzchni lustra, niezależnie od tego, jak piękne i fantastyczne mogą być, gdyż wszystko, co widzisz wbrew swojej woli, to halucynacje i odzwierciedlenia myśli twojej podświadomości, która uwielbia pojawiać się i zwodzić maga, by przeszkodzić mu w jego pracy. Podczas wstępnych ćwiczeń odkryjesz, że im większe lustro, tym łatwiej pracować z nim wyobraźnią.
Ładowanie magicznego lustra

Następnym zadaniem jest zaznajomienie się z ładowaniem luster. Mag musi być w stanie gromadzić na powierzchni lustra pożądaną energię poprzez wyobraźnię, czy to poprzez siebie, czy bezpośrednio z wszechświata, i być w stanie rozpuszczać ją ponownie w wyobraźni, do jej pierwotnego źródła. Należy umieć wykonywać następujące metody ładowania:

1. kolejno wszystkimi czterema elementami;
2. akashą;
3. światłem;
4. fluidem elektrycznym;
5. fluidem magnetycznym.

Kiedy mag uzyska biegłość w ładowaniu luster, będzie to oznaczało, że osiągnął dojrzałość, by kontynuować inne eksperymenty dotyczące luster. Przytoczę kilka przykładów opisujących ich metody.
Magiczne lustro jako brama do wszystkich pożądanych płaszczyzn

Upewnij się, że podczas tego eksperymentu nic z twojego otoczenia ci nie przeszkodzi. Usiądź przed swoim lustrem w wygodnej pozycji i naładuj jego powierzchnię pierwiastkiem akashy, który twoje ciało wchłonie z wszechświata poprzez oddychanie porami i płucami. Ładowanie lustra swoją osobistą akashą może być wykonane przez ręce bądź bezpośrednio przez splot słoneczny.

Następnie całkowicie zapomnij o swoim fizycznym ciele i myśl jedynie jako duch, który może przyjąć dowolny kształt czy rozmiar. Myśl, że twój duch zmniejsza się do takiego stopnia, że może wejść w lustro. Kiedy przeszedłeś przez lustro za pomocą wyobraźni, znajdziesz się na płaszczyźnie astralnej. Pozostań tam przez chwilę w pełni świadomy. Rozejrzyj się dookoła bez utraty świadomości lub zaśnięcia. Gdy to osiągniesz, powróć przez lustro i zjednocz się ze swoim fizycznym ciałem. Na początku będziesz na płaszczyźnie astralnej otoczony przez ciemność. Jednak po częstych powtórzeniach tego ćwiczenia zaczniesz postrzegać światło. Ogarnie cię uczucie wolności, niezależności, bezczasowości i bezprzestrzenności, gdyż będziesz na płaszczyźnie astralnej, która jest powszechnie znana jako "druga strona". Po częstym powtarzaniu tego ćwiczenia ostatecznie wejdziesz w kontakt ze zmarłymi ludźmi i innymi istotami płaszczyzny astralnej. Jeśli chcesz zobaczyć jakąś zmarłą osobę, natychmiast się z nią skontaktujesz. Poprzez częste wizyty w sferze astralnej poznasz wszystkie prawa w niej obowiązujące, jak również miejsce, które będziesz zajmował, gdy opuścisz ciało fizyczne.

Strach przed śmiercią zniknie na zawsze. Kiedy jesteś na płaszczyźnie astralnej i koncentrujesz się na wzniesieniu na wyższą płaszczyznę, to szybko doświadczysz delikatniejszych wibracji i ogarnie cię uczucie wyjątkowej lekkości, eteryczności. Będziesz w stanie wejść w kontakt z istotami wyższych sfer. Zostaniesz wtajemniczony w wiedzę i doświadczenia, których żaden śmiertelnik nie będzie w stanie ci dać. Zawsze będziesz powracał do fizycznego ciała z duchowymi wibracjami wyższego rodzaju, które są nieopisywalne. Duchowe sfery, jakie możesz odwiedzić, zależą od twojej kontroli nad elementami i od twojej duchowej i astralnej czystości - szlachetności twojego charakteru. Nie istnieją ustalone granice odnośnie nabywania wyższej wiedzy. Kiedy zbierzesz wystarczająco dużo doświadczeń w tych sferach, możesz w ten sam sposób kontaktować się również z wyższymi, świetlistymi istotami. W tym przypadku jednak nie ładuj lustra akashą, lecz koncentracją światła, które przypomina jaskrawość słońca. Tą metodą możesz bez wątpienia odwiedzać niższe sfery, na przykład elementy i ich istoty. Wszystko, co musisz zrobić, to naładować lustro elementem sfery, jaką chcesz odwiedzić. Kiedy przechodzisz przez lustro, musisz przyjąć kształt odpowiadający danej płaszczyźnie. Jeśli chcesz odwiedzić królestwo gnomów, to nie tylko musisz naładować lustro elementem ziemi, lecz musisz również przenieść swojego ducha w kształt gnoma i napełnić się całkowicie elementem ziemi.

To samo tyczy się duchów powietrza - sylfów, duchów wody - rusałek oraz duchów ognia - salamander. Kiedy poznasz te płaszczyzny, odkryjesz, że doświadczenia, jakie zyskasz, są tak cudowne i obszerne, że o każdej z tych płaszczyzn można by napisać całe tomy.

W mojej drugiej książce, Praktyka magicznej ewokacji, szczegółowo opiszę, jak duchy odpowiednich elementów mogą być przywołane przez maga na ziemię i jak można je wykorzystać do wykonywania określonych zadań.
Magiczne lustro jako połączenie komunikacyjne pomiędzy żyjącymi a zmarłymi ludźmi

Jeśli chcesz użyć lustra, by komunikować się z przyjacielem czy znajomym lub nakazać komuś by napisał do ciebie lub cię odwiedził, wykonaj następującą procedurę:

Naładuj powierzchnię lustra akashą i medytuj, że akasha jest wszędzie pomiędzy tobą, lustrem i przyjacielem i że nie istnieje ani czas, ani przestrzeń. Utrzymaj to uczucie w głębokiej medytacji i równocześnie pragnij zobaczyć swojego przyjaciela w lustrze. Chwilę później zobaczysz tę osobę jak w panoramicznym filmie i będziesz również widział jej otoczenie oraz to, czym się obecnie zajmuje. Równocześnie będziesz czuć się tak, jakbyś osobiście stał obok niej. Jeśli otoczenie jest ci dobrze znane, to możesz potwierdzić, czy to, co widziałeś w lustrze, jest prawdą, od razu odwiedzając to miejsce poprzez podróż mentalną. Jeśli właściwie ćwiczyłeś swoje astralne zmysły, to twoje doświadczenia, tak samo jak praca z magicznym lustrem, potwierdzą się przez podróż mentalną i będą odpowiadać faktom. Gdy jednak tak nie jest, wtedy należy powtarzać ten eksperyment tak często, jak to konieczne, aż będziesz absolutnie pewien, że to, co widzisz, odpowiada rzeczywistości; można to łatwo potwierdzić poprzez osobiste badanie.

Jeśli osoba, z którą się skontaktowałeś, śpi, to w wyobraźni możesz przyciągnąć do swojego lustra ducha, który jest oczywiście ciałem mentalnym, i skondensować go swoją wolą do takiego stopnia, że wydaje się, iż ta osoba naprawdę stoi przed tobą. Gdy tylko to wykonasz, wydaj swoje rozkazy dla tej osoby. Jej podświadomość może przeciwstawiać się twoim rozkazom i próbować je odrzucić. Aby tego uniknąć, stosuj tę samą metodę, która była opisana w rozdziale o autosugestii, czyli musisz wydawać rozkaz zawsze w czasie teraźniejszym i w formie rozkazu.

Żaden prawdziwy mag nie upadnie tak nisko, by wydawać rozkaz, który z magicznego punktu widzenia będzie powodowany wątpliwym motywem, gdyż zawsze będzie on świadom faktu, że pierwiastek akashy srogo by go ukarał.

Istnieje jeszcze inna możliwość w tym zakresie: można nawiązać astralny kontakt z innym magiem będącym na tym samym poziomie rozwoju. Inny mag będzie słyszał to, co powie się do lustra, a dzieląca odległość nie będzie miała żadnego znaczenia. Czasami słowa wypowiadane na odległość są tak dźwięczne, że mogą być odebrane nawet przez inną osobę będącą w pobliżu i posiadającą odpowiednią wrażliwość.

Zmarłe osoby przywoływane są do pojawienia się w lustrze w ten sam sposób, lecz musisz skoncentrować się na akashy i wyobrażać sobie osobę bądź intensywnie myśleć, że ta osoba powinna się pojawić. Jeśli wzywasz zmarłą osobę, która nie była ci znana, koncentruj się na punkcie odniesienia w czasie, gdy ta osoba żyła. Następnie przywołaj imię tej osoby w akashy, oczekując na pojawienie się jej w medytacyjnym stanie umysłu. W bardzo krótkim czasie zmarła istota pojawi się w lustrze i będziesz będzie mógł wyrazić swoje życzenia. Na początku komunikacja ze zmarłą osobą będzie pewnego rodzaju myśleniem na głos. Później, jeśli będziesz sobie tego życzył, będziesz w stanie komunikować się werbalnie.

Mag ma dodatkowo jeszcze jedną możliwość: może sprawić, że postać zmarłej osoby wyjdzie z lustra, a następnie może skondensować ją poprzez element ziemi do takiego stopnia, że stanie się widzialna nawet dla osoby niewyćwiczonej. Od maga zależy, jak daleko życzy sobie iść w tej specjalistycznej pracy. Można przywoływać i kondensować również inne istoty, lecz szczegóły tej problematyki będzie można odnaleźć w mojej drugiej książce, Praktyka magicznej ewokacji, gdyż należy stosować przy tym określone reguły postępowania.
Zastosowanie magicznego lustra jako pomocy w kontaktowaniu się z mocami, istotami etc.

Metoda ta będzie opisana w szczegółach w książce Praktyka magicznej ewokacji. Poniższe uwagi załączone są jedynie dla zaspokojenia ciekawości: gdy mag ładuje swoje lustro akashą i za pomocą wyobraźni rysuje odpowiednim elementem na jego powierzchni sygil czyli symbol danej istoty oraz wymawia jej imię analogicznie do uniwersalnych praw, to będzie w stanie nawiązać z nią kontakt. Daje to magowi możliwość uzyskania od tej istoty wszystkiego w obszarze jej określonej wartości, wiedzy i mocy, jaką posiada. Oczywiście ma to zastosowanie również do wszystkich innych istot i mocy.
Magiczne lustro jako środek wpływania na siebie lub innych

Każde magiczne lustro może służyć jako doskonałe narzędzie wpływania na samego siebie - zwłaszcza gdy jest naładowane kondensatorem fluidów. W tym względzie istnieje wiele zastosowań, które są zbyt liczne, by je wszystkie wymienić. Tutaj podam tylko kilka praktycznych przykładów:

Poprzez wyobraźnię lub oddychanie płucami i porami ściągaj w swoje ciało światło z uniwersalnego oceanu światła, aż poczujesz, że jasnością i gorącem przypominasz słońce. Zaimpregnuj to światło koncentracją na życzeniu, na przykład że światło albo jego emanacja nadaje ci intuicję, inspirację lub inną pożądaną umiejętność, bądź że pozwala ci rozpoznać określoną prawdę. W wyobraźni przepuść strumień światła przez dłonie na powierzchnię lustra i kumuluj je tam, aż z twojego ciała wyjdzie do lustra ostatnia iskra światła. Uformuj z tego światła białą, promienistą sferę słońca, które emituje niezwykle intensywne promienie. Od razu powtórz tę procedurę ładowania kilka razy pod rząd, aż będziesz pewien, że lustro zostało naładowane do takiego stopnia, że promienie emitowane z niego przenikają twoje ciało, duszę i ducha tak intensywnie, że uwalniają pożądany wpływ. Poprzez swoją siłę woli, wyobraźnię i mocne przekonanie zwiąż to światło z powierzchnią lustra na tak długo, jak potrzebujesz, a potem rozpuść je. Musisz być całkowicie przekonany o skuteczności i wpływie światła, by żadne powątpiewające myśli nie pojawiły się w twoim umyśle. To właśnie niewzruszalne przekonanie nadaje promieniom światła tej ogromnej dynamicznej energii, która tworzy prawie fizyczny skutek. Wiele lat temu naładowałem magiczne, wklęsłe, szklane lustro do takiego stopnia, że pękło na setki małych kawałków. Po tym wydarzeniu zbudowałem dla tego celu lustro z drzewa dębu.

Siądź przed lustrem i medytuj o prawdzie, którą chcesz poznać, bądź o problemie, jaki chcesz rozwiązać. Jeśli po medytacji użyjesz w sobie pierwiastka akashy lub jeśli wejdziesz w stan transu, szybko osiągniesz swój cel. Pracując w ten sposób będziesz przyjemnie zaskoczony rezultatami, a później, jaki by nie był przedmiot medytacji, będzie ci ciężko obejść się bez tej praktyki. Jeśli swoje magiczne lustro chcesz trzymać naładowane, nie może być ono widoczne dla innych ludzi. Jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych jest jedwab. Powinieneś zatem owijać weń swoje lustro. Możesz również kierować promienie swojego magicznego lustra na łóżko i pozwolić im być aktywnymi przez całą noc, by mogły wpływać na twoją podświadomość gdy śpisz - aby osiągnąć cel, jaki sobie postawiłeś. Jeśli chcesz osiągnąć jeszcze szybsze rezultaty, możesz zwiększyć efekt za pomocą autosugestii.

Oczywiste jest, że w ten sposób będziesz w stanie nie tylko rozbudzić swoje rozumienie i zdolności oraz rozwijać je w większym stopniu, lecz będziesz również w stanie wpływać na swoją duszę i ducha w dowolnym kierunku. Jeśli nie potrzebujesz wpływu lustra bądź jeśli potrzebujesz innego rodzaju naładowania do innego rodzaju pracy, na przykład emanacji akashy, elementów czy fluidów, to poprzez wyobraźnię usuń najpierw pierwsze naładowanie w odwrotnej kolejności i rozpuść światło z powrotem do wszechświata. Możesz również za pomocą promieni wpływać na inne osoby, lecz wtedy musisz naładować je poprzez wyobraźnię bezpośrednio z wszechświata.

Dla maga metoda ta otwiera ogromną różnorodność możliwości, z którymi może eksperymentować, na przykład: hipnoza, stany mediumistyczne i magnetyczny sen, które dla intuicyjnego maga są całkowicie zrozumiałe, a zatem odpowiednio zaaranżuje on ich praktykę.
Magiczne lustro dla impregnacji pokoju oraz leczenia chorych

Podobną praktyką jest impregnacja pokoju za pomocą magicznego lustra. Naładuj swoje lustro fluidem odpowiadającym twojemu życzeniu, takim jak światło, biomagnetyzm czy akasha, i skumuluj go poprzez wyobraźnię bezpośrednio z wszechświata do takiego stopnia, że promienie rozejdą się na wskroś pokoju, który chcesz zaimpregnować. Podczas tej akumulacji ustal okres efektywności. Możesz, jeśli to konieczne, napromieniować cały pokój, w którym mieszkasz, na dni czy nawet miesiące, w celu osiągnięcia sukcesu, zdrowia, inspiracji, spokoju etc. Będziesz również w stanie zwiększyć akumulację, kondensując napięcie poprzez częste powtarzanie ładowania. Oczywiste jest, można że w ten sposób wyleczyć dowolną chorobę, o ile naładuje się lustro w odpowiedni sposób. Można nawet posadzić chorą osobę naprzeciw lustra i poczuje się ona lepiej w przeciągu kilku minut, w zależności od mocy zgromadzonej w lustrze.
Magiczne lustro jako nadajnik i odbiornik

Magiczne lustro może być zastosowane dla ożywiania obrazów i przekazywania dźwięków, tak jak radiostacja, która ma nadajnik i odbiornik. Pokrótce opiszę dwie praktyki, które każdy mag może bez wysiłku wykonać, o ile ukończył wszystkie poprzednie kroki. Pierwsza praktyka opisuje wzajemną animację obrazów lub myśli pomiędzy dwoma magami o jednakowym stopniu rozwoju. Odległość pomiędzy nimi nie ma znaczenia - może to być dziesięć, tysiąc kilometrów, czy nawet więcej. Możliwości komunikacji są wielorakie - może ona zajść poprzez myśli, obrazy, korespondencję, słowa lub uczucia. Praktyka zawsze pozostaje ta sama i zawsze zastosowanie ma ten sam pierwiastek - akasha. Opiszę teraz użycie lustra-nadajnika, podczas gdy osoba, na która wpływamy, nic o nim nie wie.

Na początku zalecane jest, by mag dostosował odpowiednią procedurę wobec partnera, który osiągnął ten sam poziom rozwoju lub przynajmniej bardzo dobrze kontroluje pierwiastek akashy. Ustal ze swoim partnerem dokładny czas nadawania i odbierania. Może się to odbywać w tym samym czasie.

Zacznijmy praktykę maga, który nadaje. Przede wszystkim musi on naładować lustro akashą i poprzez jej pierwiastek przenosi się w stan transu. Poprzez wyobraźnię eliminuje on koncepcję czasu i przestrzeni pomiędzy sobą a odbiorcą do tego stopnia, że czuje się, jakby stał obok swojego partnera. Jak wiemy z poprzednich eksperymentów, to uczucie pojawia się potem całkowicie automatycznie. Na początku przekazuj jedynie proste symbole, takie jak okrąg czy koło, z życzeniem, by odbierający partner mógł zobaczyć je w swoim lustrze.

Odbierający musi przed transmisją jedynie naładować swoje lustro akashą, wprowadzić się w stan transu za pomocą pierwiastka akashy i koncentrować się na fakcie, że wyraźnie widzi w lustrze wszystko, co jego partner przesyła. Jeśli obaj magowie są na tym samym poziomie rozwoju, wtedy symbol czy obraz, który nadający mag wysyła w lustro, będzie widzialnie postrzegany przez odbierającego maga. Zamieńcie się rolami, gdy czas nadawania i odbierania minął - nadający mag staje się odbiorcą, a odbierający nadawcą. Zalecane jest zawsze posiadanie umiejętności zarówno nadawania, jak i odbierania. Nie powinieneś zniechęcać się początkowymi porażkami. Bądź zdeterminowany i pracowicie kontynuuj praktykę. Po kilku próbach z pewnością osiągniesz sukces.

Kiedy jesteś biegły w odbieraniu prostych obrazów, można wzmocnić ćwiczenie, wybierając bardziej skomplikowane, a z czasem obrazy żywych ludzi, miast i wiejskich scenerii. Jest to dokonywane w podobny sposób jak pierwsze ćwiczenia przygotowujące odnośnie wyobrażania w lustrze. Kiedy mag uzyskał niezbędne doświadczenie, może przejść do następnego ćwiczenia, czyli do transmisji myśli bez wyobrażenia - do przekazywania myśli, które są postrzegane jedynie przez intelekt.

Kiedy nabędziesz wystarczające doświadczenie jako nadawca i odbiorca, to idź krok dalej i za pomocą wyobraźni spróbuj na lustrze napisać krótkie słowa, które odbiorca może przeczytać w swoim lustrze. Po tych słowach będą zdania i ostatecznie będziesz w stanie przekazywać całe wiadomości tekstowe z jednego lustra do drugiego. Kiedy osiągniesz optyczną zdolność transmitowania, to przejdź do następnego kroku, do transmisji akustycznej, gdzie ty jako mag nadający zaczynasz, mówiąc jedno bądź dwa słowa do lustra z życzeniem, by odbiorca mógł je usłyszeć. Następnie odbierający mag przygotowuje się, wchodząc w stan transu poprzez pierwiastek akashy, i czeka na dźwiękową wiadomość w ustalonym czasie.

Na początku wiadomość będzie przychodziła w postaci myślenia na głos. Z ćwiczenia na ćwiczenie będzie jednak coraz bardziej wyraźna, aż będzie podobna do rozmowy przez telefon. Z czasem, po długiej praktyce, transmisja dźwiękowa będzie tak wyraźna, jak gdyby przekazywane słowa były wypowiadane bezpośrednio do ucha odbiorcy. Kiedy jesteś biegły w wysyłaniu i odbieraniu krótkich słów, możesz zacząć nadawanie i odbieranie krótkich zdań, aż przy ciągłej praktyce staniesz się wystarczająco biegły, by przekazywać i odbierać pełne wiadomości i informacje.

W Oriencie wielu wtajemniczonych stosuje tę metodę, by przesyłać pomiędzy sobą wiadomości. Zdolność ta nazywana jest "wiadomości poprzez powietrze". Należy to rozumieć symbolicznie, gdyż w rzeczywistości jest to dokonywane przez pierwiastek akashy. Uważam, że całkowicie logicznym i nie wymagającym dodatkowego wyjaśnienia jest fakt, że pomiędzy nadawcą a odbiorcą mogą być również przekazywane uczucia czy jakiegokolwiek rodzaju emocje.

Kiedy mag osiągnie zdolność nadawania i odbierania od magów z tego samego poziomu rozwoju, będzie on również w stanie przechwytywać rozmowy lub transmisje obrazów, które zachodzą pomiędzy innymi magami, w podobny sposób, jak przy szerokopasmowych transmisjach radiowych. Również w magicznej terminologii określane jest to jako podsłuchiwanie.

W tej części rozdziału opiszę magiczne lustro jako przekaźnik myśli, słów i obrazów do ludzi, którzy nie są magicznie wykształceni i nie mają najmniejszego pojęcia, że rzeczy mogą być w ten sposób przekazywane czy też że można na nich w ten sposób wpływać. Wszystko, co mag musi zrobić, to wysłać w lustro naładowane akashą swoje intencje z życzeniem, by zostały one przekazane tej konkretnej osobie. Kiedy mag wprowadzi pierwiastek akashy pomiędzy siebie a nieprzygotowaną osobę, wiadomość będzie przez nią przyjęta zgodnie z jej tendencjami. Jeśli jednak mag nie osiągnął poziomu biegłości wymaganego dla tej praktyki, to osoba, na którą chce wpłynąć, w momencie przekazywania wiadomości stanie się niespokojna i zacznie intensywnie myśleć o nadawcy, o magu. Z czasem, osoba odbierająca wiadomość będzie postrzegała ją jako swoją własną myśl i nie będzie miała możliwości rozróżnienia, czy wiadomość została przekazana, czy też pochodzi z jej własnego wnętrza. Jeśli interesuje to maga i jeśli specjalizuje się w tej dziedzinie transmisji, to może danej osobie zasugerować, że myśli i komunikacja pochodzą bezpośrednio od niego. Ta praktyka skutkuje albo od razu, albo w trakcie przekazu. Mag może również przeprowadzić przez lustro transmisję, która ma sukcesywny lub częściowy skutek, bądź taką, która dotrze do odbiorcy tylko wtedy, gdy jest on receptywny. Ta chwila zazwyczaj ma miejsce, gdy danej osobie nic nie przeszkadza, nie jest rozkojarzona przez zewnętrzne wpływy; wtedy przyjmuje transmisję np. zanim zapadnie w sen albo tuż po obudzeniu się. W tych przypadkach mag łączy myśl, życzenie, przekaz z rozkazem, że to, co zamierza przesłać danej osobie, będzie przez nią przyjęte, gdy pojawi się odpowiednia receptywność. Tak długo jak przekaz nie jest przyjęty, jego skutek trwa i pozostaje na powierzchni lustra. Gdy tylko wiadomość zostanie wysłana, czyli lustro spełni swój cel, a myśl lub wiadomość będzie poprawnie odebrana, wtedy powierzchnia lustra ponownie stanie się czysta. Mag może zajmować się swoimi obowiązkami nie zwracając uwagi na przekaz, a lustro będzie tworzyło swój skutek automatycznie, aż wiadomość zostanie naprawdę odebrana.
Magiczne lustro jako instrument emanacji do impregnacji pokoju oraz leczenia chorych

Magiczne lustro może być stosowane również w tym zakresie, a w rękach umiejętnego maga może być doskonałym narzędziem jego rozwoju. Praktyka impregnacji pokoju jest następująca:

Jeśli pracujesz w pokoju, na który chcesz dla swoich celów wpłynąć poprzez magiczne lustro, to musisz naładować je poprzez własne ciało. Jeśli cel ma być korzystny dla innych osób, to energie do ładowania lustra ściągnij bezpośrednio z wszechświata; nie pozwól tym energiom przechodzić przez swoje ciało.

Ściągasz zatem ogromną ilość światła, albo bezpośrednio z wszechświata, albo poprzez własne ciało, i w wyobraźni wysyłasz je w skondensowanej formie na powierzchnię lustra. Procedura akumulacji musi być powtarzana, aż zgromadzone światło przyjmie formę kuli bądź dysku, rozprzestrzeniając olśniewające, białe światło na cały pokój, podobnie do silnej, jasnej lampki. Poprzez intensywne powtarzanie tego ćwiczenia musisz nie tylko widzieć w wyobraźni to emanujące światło, lecz musisz również czuć, jak płynie ono bezpośrednio przez twoje ciało, niczym promienie X. Na podstawie twojego przekonania i wiary, przenieś wyobraźnią swoje życzenie do światła i robiąc to, myśl, że światło automatycznie zwiększa moc z godziny na godzinę, dzień po dniu, i że emanująca moc staje się coraz bardziej penetrująca i dynamiczna.

Określ skuteczność w ten sam sposób, jaki został opisany przy biomagnetyzmie, albo określając, że emanująca moc ma być skuteczna przez określony okres bądź że ma mieć efekt trwały. Do tego wysłanego światła - twojego wyobrażonego słońca - przenieś zadanie lub życzenie, które emanująca moc ma wypełnić. Na przykład: sukces, inspirację, rozszerzenie intuicji, spokój, zdrowie etc., zależnie od tego, czego najbardziej potrzebujesz. Kiedy już ukończysz to zadanie, umieść swoje magiczne lustro w takiej pozycji, by mogło działać jak emitujący światło projektor, abyś stale był poddawany tej emanacji. W tym momencie magiczne lustro nie potrzebuje dalszej uwagi, gdyż automatycznie pracuje dalej jako instrument emanacji, który wpływa na ciebie bądź innych ludzi określoną cechą, a zatem będziesz stale pod jej wpływem. Ciężko będzie podołać swojej pracy, ćwiczeniom, badaniom i medytacjom bez tej metody.

Jeśli w przypadku leczenia choroby, lustro ma być magicznie naładowane dla siebie bądź innych w celu całkowitego wyzdrowienia, to zauważysz, że możesz dokonać znacznie więcej, kiedy jesteś w mocy emanacji lustra. Nie będziesz również czuł się zmęczony. Chora osoba, która wejdzie do pokoju lub która jest bezpośrednim obiektem emanacji magii lustra, doświadczy natychmiastowej ulgi w odniesieniu do swojej choroby. Stopień efektywności zależy od stopnia akumulacji na powierzchni lustra. Mocą oddziałującą z magicznego lustra można wpływać na więcej niż jedną osobę jednocześnie. Tak naprawdę oddziaływanie będzie skuteczne na tyle osób, ile tylko zmieści się w pokoju. Metoda ta jest doskonałym narzędziem dla profesjonalnych magnetopatów czy tych magów, którzy działają w obszarze leczenia chorób lub wpływania na ludzi.

Emanacje impregnacji pokoju, leczenia bądź wpływania nie są ograniczone do pokoju. Emanująca moc może być przekazywana poprzez wyobraźnię nawet na największe odległości do jednej lub kilku osób. Wyobrażanie musi być jednak dostosowane do istniejących okoliczności. Nie musimy podkreślać, jak cennym instrumentem emanacji jest magiczne lustro w rękach maga i jak wiele różnych możliwości ma do zaoferowania.

Mag nigdy nie nadużyje swojego magicznego lustra i nie sprowadzi na nie niesławy, używając go do rozszerzania na innych złych wpływów.
Magiczne lustro jako narzędzie obrony przeciw złym i niechcianym wpływom

Magiczne lustro może być zastosowane jako narzędzie obrony. Jednak impregnacja emanującej mocy lustra musi być odpowiednio zmieniona. Impregnacja pokoju, obszaru, miejsca, lub domu, który ma być chroniony, musi być naładowana emanującą mocą światła w taki sposób, by jego promienie zapobiegały wtargnięciu wszelkich niepożądanych i niekorzystnych wpływów albo bezpośrednio odsyłały je do źródła.

Jeśli masz do czynienia z negatywnymi wpływami, to zastosuj impregnację światłem. Jeśli jednak chcesz odizolować pokój czy przestrzeń zarówno od negatywnych, jak i z pozytywnych wpływów, to impregnacja lustra lub pokoju jest odpowiednio ładowana akashą, a potem poprzez wyobraźnię przenoszony jest w nią atrybut nietykalności i nieprzenikalności. Jak już wcześniej było często wspominane, przy pracy z pierwiastkiem akashy akumulacja jest niemożliwa, gdyż akasha nie może być kumulowana. Impregnacja życzeniem za pomocą wyobraźni może być jednak często powtarzana dla celu osiągnięcia dynamicznej skuteczności. Mag może według uznania przygotować tyle luster, ile potrzebuje dla różnych celów.

Mag nie może wyizolować pokoju akashą, jeśli pracuje z teletransmisją bądź teleodbiorem, gdyż uniemożliwiłoby to zarówno nadawanie, jak i odbieranie. Szczegóły odnośnie odpędzania nieprzyjaznych wpływów, izolacji konkretnych miejsc za pomocą magicznego lustra dla osiągnięcia nie zakłóconej pracy przy wykonywaniu magicznych procedur etc., można będzie znaleźć w moim drugim dziele, Praktyka magicznej ewokacji.

Poza możliwością stosowania magicznego lustra jako instrumentu obrony, istnieją inne korzyści: na magicznym lustrze można użyć i praktycznie stosować wszystkie dobrze znane fluidy: magnetyczny, elektryczny i elektromagnetyczny. Rodzaje różnych mocy i energii, jakie są potrzebne dla każdego indywidualnego przypadku, zależą od pracy i rodzaju skutku, jaki mag chce osiągnąć.
Magiczne lustro jako mechanizm projekcji wszystkich energii, mocy, istot, obrazów etc.

Magiczne lustro może być również zastosowane by kondensować wszystkie energie mentalnej i astralnej płaszczyzny do takiego stopnia, aby mogły być postrzegane przez ludzi bez magicznego wykształcenia. Nie mamy tutaj do czynienia z iluzjami czy sugestiami, gdyż myśli czy istoty, za pomocą praktyk tutaj podanych, mogą zostać skondensowane do tego stopnia, że można zrobić im zdjęcie. Oto instrukcja praktyki:

Powierzchnia lustra ładowana jest skondensowanym elementem ziemi. W tym przypadku nie gromadzisz jednak elementu ziemi w swoim ciele, gdyż to mogłoby wywołać paraliż. Zamiast tego, poprzez wyobraźnię kumulujesz element ziemi bezpośrednio z wszechświata na powierzchnię lustra. Im bardziej intensywna kumulacja elementu ziemi, tym bardziej skondensowana i widzialna będzie aparycja tego, co chcemy wyświetlić. Zalecane jest zatem powtórzenie kumulacji elementu ziemi kilka razy. Jeśli teraz chcesz sprawić, by koncepcja, idea, obraz bądź elemental stał się wyraźnie widzialny dla innej, nie przeszkolonej, osoby, wykonaj co następuje:

W wyobraźni skieruj pierwiastek akashy tylko do głowy osoby albo, jeśli wolisz, do całego jej ciała, i podczas tej procedury ogranicz skuteczność pierwiastka akashy w tej osobie jedynie na czas trwania eksperymentu. Jeśli masz do czynienia z koncepcją, ideą, którą chcesz uczynić widzialną, poprzez wyobraźnię umieść obraz lub koncepcję na powierzchni lustra z taką wyrazistością, jakby były rzeczywistością. Niech ta koncepcja pozostanie na powierzchni lustra. Jeśli osoba, na którą wpłynąłeś pierwiastkiem akashy, spojrzy na lustro, zobaczy koncepcję tak, jakby oglądała film. Ten sam rezultat można w podobny sposób osiągnąć elementalami, elementariami i fantazjami, które sam stworzyłeś. Kiedy jednakprzywołujesz istotę z astralnej bądź innej płaszczyzny, to pokój, w którym istota ma się ukazać, musisz najpierw wypełnić pierwiastkiem akashy, przynajmniej w części dookoła lustra. Oczywiście dużo bardziej korzystne jest wypełnienie pierwiastkiem akashy całego pokoju. To przygotowanie nie byłoby konieczne, jeśli masz drugie lustro, które zajmuje się impregnacją tego konkretnego pokoju pierwiastkiem akashy. Kiedy wszystkie przygotowania są ukończone, wejdź w stan transu, wprowadzając w siebie pierwiastek akashy, i będąc w tym stanie, przywołaj konkretną istotę zamieszkującą astralną bądź inną płaszczyznę. O ile nie opanowałeś praktyk magii ewokacyjnej opisanych w mojej drugiej książce, Praktyka magicznej ewokacji, będziesz usatysfakcjonowany przywołaniem z płaszczyzny astralnej osoby zmarłej, co dokonywane jest za pomocą wyobraźni.

Poprzez cechę skumulowanego elementu ziemi obecnego w lustrze, obrazy czy istoty materializują się do takiego stopnia, że mogą je widzieć i słyszeć nawet niewyszkolone osoby. To, co widać, nie jest halucynacją i, jak już było wspomniane, mag może nawet sfotografować obraz skondensowany poprzez element ziemi. Lecz pamiętaj! - obrazy skondensowane w ten sposób mają dużo wyższy poziom wibracji niż nasze normalne światło. Oczywiście, te wyższe oscylacje nie mogą być uchwycone na kliszy, gdyż nie odpowiadają naszym oscylacjom światła. Kiedy robisz takie zdjęcia, czas naświetlenia powinien być ustawiony na najmniejszy możliwy, co najwyżej 1/1000 sekundy. Nie ma znaczenia, czy jest dzień, czy noc; czy lustro jest oświetlone, czy nie. Jeśli jednak chcesz sfotografować lustro z tłem, to będziesz potrzebował odpowiedniego oświetlenia, inaczej jedyną rzeczą, jaką uchwycisz na filmie, będzie zmaterializowany w lustrze obraz. Najlepiej jest użyć aparatu z płytkami światłoczułymi . Przy fotografowaniu istot płaszczyzny mentalnej należy użyć niebieskiego filtru. Dla wszystkich innych istot, zmarłych ludzi etc. należy użyć filtru fioletowego. Dla istot, które składają się tylko z jednego elementu, jak istoty elementów, użyj filtru rubinowego. Zdjęcia zjawisk zachodzących w naturze, zwłaszcza dotyczących magii natury, należy robić wyłącznie z filtrami żółtymi. Kolory filtrów są analogiczne z odpowiednimi płaszczyznami.

Co więcej, mag może wyświetlić przeszłość, teraźniejszość lub przyszłość danej osoby.
Magiczne lustro jako telewizor

W naszym magicznym lustrze możemy oglądać zdarzenia, które mają miejsce dla osób nam znanych lub nieznanych, nawet na największe odległości. Jak zwykle, dla tego celu lustro jest ładowane pierwiastkiem akashy. Gdy to wykonasz, pozostań w spokojnej i wygodnej pozycji i poprzez akashę wywołaj stan transu. Z tego stanu akashy, koncentruj się na konkretnej osobie, której działania i zachowanie chcesz obserwować. Kiedy koncentrujesz się na tej osobie, myśl, że magiczne lustro jest dużym teleskopem, przez który widzisz wszystko nawet z największej odległości. Od razu, tak jak w filmie, zobaczysz osobę oraz jej otoczenie. Na początku te obrazy będą trochę rozmyte, lecz po częstych powtórzeniach tego ćwiczenia, obrazy staną się tak wyraźne, że pojawi się uczucie, iż dana osoba jest w bezpośrednim sąsiedztwie. Będzie to tak przekonujące, że można zakładać, że stoi się tuż obok osoby z obrazu. Nawet jeśli odległość wynosi tysiące kilometrów, nie ma to żadnego znaczenia.

W celu zweryfikowania i absolutnego upewnienia się, że wszystko, co chcemy widzieć, odpowiada rzeczywistości, można wyobrazić sobie tę samą osobę wykonującą inną czynność. Jeśli poprzez astralne zmysły uda się to zobaczyć z pełną wyrazistością, to rzeczy, jakie widzieliśmy, były fałszywe, a ćwiczenie należy powtarzać, aż uzyska się zdolność odróżniania faktów od iluzji.

Pod umiejętną opieką maga, nawet niewyćwiczona osoba może brać udział w takim rodzaju telewizji. Magowie szczególnie wykształceni i doświadczeni w tej dziedzinie magii będą w stanie nawet na najdalsze odległości robić zdjęcia zdarzeń i obrazów przy użyciu czerwonego filtra.

Jeśli nie jesteś zainteresowany sprawami fizycznymi, a bardziej interesuje cię badanie na odległość zdarzeń zachodzących w życiu emocjonalnym, charakterze i uczuciach danej osoby, to wystarczy, że nie będziesz myślał o fizycznym ciele tej osoby, a jedynie wyobrazisz sobie jej ciało astralne. Po chwili zobaczysz aurę i cechy charakteru tej konkretnej osoby w różnych odcieniach kolorów, z których poprzez prawa analogii możesz wyciągnąć logiczne wnioski odnośnie jej charakteru i umiejętności.

Jeśli nie jesteś zainteresowany ani fizycznymi czynnościami, ani astralnymi cechami charakteru, a jedynie chcesz oglądać ducha tej osoby, to nie myśl w ogóle o jej ciele fizycznym i astralnym. W tym przypadku pojawią się obrazy odpowiadające duchowi i możesz podążać za biegiem myśli danej osoby nawet z najdalszej odległości.

Jak widać w przytoczonych przykładach, możliwe jest czytanie myśli osoby nawet z największej odległości. To, do jakiego stopnia chcesz opanować te zdolności, zależy jednak całkowicie od twojej woli.
Magiczne lustro jako pomoc do poznawania przeszłości, teraźniejszości i przyszłości

Dokładne studiowanie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości innych ludzi jest jednym z najtrudniejszych zadań przy pracy z magicznym lustrem. Zrozumiałe jest, że mag może postrzegać w lustrze również swoją przeszłość i teraźniejszość jak film, lecz z pewnością powstrzyma się on od tego. Jeśli mag chce zaspokoić swoją ciekawość i za pomocą magicznego lustra odkryć, co przyszłość dla niego niesie, nie będzie to dla niego trudne, gdyż wystarczy, że skupi swą uwagę na tym temacie i ujrzy każdy szczegół swojej przyszłości. Istnieje jednak minus: w momencie, w którym mag zobaczy w magicznym lustrze swoją przyszłość, pozbędzie się swojej wolnej woli. Można to porównać do pustej skorupy, którą trzeba wypełnić, bez możliwości, że coś można dla tego lub przeciw temu zrobić.

Oczywiście zupełnie inną sprawą jest to, gdy pierwiastek akashy w swojej najwyższej formie, którą nazywamy Boską Opatrznością, daje magowi ostrzeżenia o nadchodzących zagrożeniach w jakiejkolwiek formie - bez wysiłku ze strony maga, by zobaczyć swoją własną przyszłość czy też uzyskać jakąkolwiek informację na ten temat.

Kiedy mag otrzymuje takie ostrzeżenie, powinien koniecznie się do niego zastosować, gdyż zlekceważenie go doprowadziłoby do wielkiej szkody. Mag, który osiągnął ten poziom rozwoju będzie w stanie określić, czy ostrzeżenie pochodzi od istoty, niezależnie od jej płaszczyzny, czy też bezpośrednio z pierwiastka akashy.

Magiczne lustro jest doskonałą pomocą dla maga, by badać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość ludzi, którzy nie są magicznie wykształceni, lecz w których mag ma szczególne zainteresowanie, ponieważ wszystkie myśli, wrażenia, uczucia i fizyczne uczynki są szczegółowo zapisywane w akashy, czyli pierwiastku przyczynowym. To umożliwia magowi w każdej chwili czytać w akashy jak w otwartej księdze, czy to poprzez magiczne lustro, czy bezpośrednio w stanie transu. Wszystko, co mag musi zrobić, to właściwie przygotować się do tego zadania za pomocą wyobraźni. Tak długo, jak mag nie opanuje tej procedury, obrazy, które będą się pojawiać, nie będą ułożone w logicznej sekwencji, bądź będą pojawiać się sporadycznie. Jednak z czasem i częstym powtarzaniem tego ćwiczenia, na powierzchni lustra zaczną pojawiać się obrazy, jeden po drugim, we właściwej sekwencji zdarzeń w odniesieniu do przeszłości. Oglądane obrazy będą tak wyraźne, jakby mag samodzielnie doświadczał tych zdarzeń.

Mag może zacząć od teraźniejszości i krok po kroku, zdarzenie po zdarzeniu, przechodzić wstecz, do dzieciństwa i do czasu narodzin. Nie jest jednak zalecane podążanie dalej niż czas narodzin, chociaż w zasięgu możliwości jest pójście za duchem tej konkretnej osoby poza czas jej narodzin, do jej wcześniejszych wcieleń.

Mag powinien być jednak ostrzeżony, gdyż jeśli uzyska jakieś informacje o przyszłości swojej bądź innych ludzi, jak również o wcześniejszych wcieleniach swoich lub innych, to wmiesza się w sprawy Boskiej Opatrzności i jego ciekawość będzie miała srogie konsekwencje.

Przede wszystkim natychmiast stanie się tak stary jak wszystkie poprzednio przeżyte okresy wcieleń razem wzięte, a fakt ten wywoła w nim bardzo nieprzyjemne uczucie i brak zainteresowania dalszą egzystencją. Po drugie, stanie się odpowiedzialny za wszystkie błędy, które popełnił w swoich wcześniejszych wcieleniach. Jedyną korzyścią byłoby to, że stałby się świadomy doświadczeń swoich wcześniejszych żyć, lecz ten fakt nigdy nie zrekompensuje niekorzyści.

Jeśli mag z bardzo szczególnego powodu chce dowiedzieć się czegoś o przyszłości jakiejś osoby, to wystarczy, że wejdzie w stan transu. Jeśli mag osiągnie w tej praktyce wielką biegłość, to nic nie pozostanie dla niego ukryte. Najwyższym poziomem, jaki mag może osiągnąć przy pracy z magicznym lustrem, jest zdolność jasnowidzenia zdarzeń we właściwej sekwencji o sobie i innych osobach, na mentalnej, astralnej i fizycznej płaszczyźnie. Nie mogę już nic dodać w odniesieniu do stosowania magicznego lustra, gdy mag osiągnie ten poziom rozwoju. Opierając się na przykładach tutaj podanych, będzie on w stanie opracować swoje własne praktyki.
------------------------------

Życzę przyjemnej lektury. Jest to fragment "Wprowadzenia do Hermetyzmu" F.Byrona

_________________
"Jak na górze tak i na dole" Hermes Trismegistos


Góra
 Zobacz profil  
 


Profesor

 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-31, 18:15 
Profesor
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2005-05-01, 21:16
Posty: 356
Chcialam to mam... :D dziekuje. teraz tylko chwilka spokoju i przeczytam co do literki, bo na razie musze w trybie pilnym opuscic moje miejsce przed kompem :? ale jeszcze raz dziekuje


Góra
 Zobacz profil  
 


Uczony

 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-02, 22:21 
Uczony
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2005-07-15, 01:01
Posty: 114
o lustrze myslalam jakis czas temu. zastanawialam się, czy jesli cos się do mnie przyczepilo, to czy moglabym to zobaczyc w lustrze, oderwac to od siebie i zamknac w tym lustrze....... od kilku lat boje się luster, bo mam zbyt bujna wyobraznie, zbyt wiele horrorow widzialam.....i mam zbyt zrypana psyche;)


Góra
 Zobacz profil  
 


Licencjat

 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-02, 22:42 
Licencjat
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2005-07-21, 04:55
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa
JA pracuje teraz nad zbudowaniem sobie potężnego i ładnego zarazem magicznego lustra. Wymaga to troche roboty i wiedzy chemicznej, ale czuje że będzie warto.

_________________
"Jak na górze tak i na dole" Hermes Trismegistos


Góra
 Zobacz profil  
 


Profesor

 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-02, 23:17 
Profesor
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2005-05-01, 21:16
Posty: 356
Ja chyba po prostu dojrzalam do tego, zeby uswiadomic sobie potecjal, jaki niesi ze soba lustro. Maestro, a czy ten fragment nie byl przypadkiem ze wstepu do hermetyzmu? (to nie jest pyt. retoryczne! pytam, bo wlasnie usiluje przeczytac ta ze ksiazke, a do rozdzialu o lustrach jeszcze duuzo karteczek...)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 2014-04-24, 13:24
Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki | Sprawdź nieprzeczytane postyKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


 


SHOUTBOX (zobacz archiwum shoutbox'a)
Powered by ® Forum Software © phpBB Group
Copyright © 2004-2014 by Radio ParanormaliumByłeś świadkiem manifestacji niewyjaśnionego zjawiska? Jeśli tak, napisz nam o tym! Tworzymy największą w Polsce bazę danych o spotkaniach ze zjawiskami paranormalnymi. Czekamy na relacje współczesne oraz z lat ubiegłych. Wszelkie materiały przesyłać możecie za pomocą formularza do wysyłania relacji. Dobrze, żeby twoja relacja była dobrze udokumentowana - jeśli więc dysponujesz filmem lub zdjęciem, wgraj je na rapidshare i wyślij nam linka w treści relacji · W ostatnim czasie na naszym forum bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy użytkownicy rejestrują nowe konta tylko po to, aby założyć jeden temat reklamujący inną stronę internetową, usługę lub produkt. Zwykle reklamowana jest strona "pozwalająca poznać datę śmierci" za SMS'a kosztującego "jedyne" 30 zł + VAT. Zawsze dokonują tego bez prośby o zgodę ze strony administracji, mimo iż w regulaminie pisze wyraźnie, że taka zgoda jest wymagana zawsze, bez względu na rodzaj ogłoszenia. Ponieważ nie lubimy śmiecenia na naszym portalu, od dziś do takich spamerów admin Ivellios będzie rozsyłał ostrzeżenie z informacją o grożących sankcjach prawnych (podstawa prawna: ustawa z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204 ze zm.). Mamy nadzieję, że ten straszak podziała i że nie będziemy musieli spotykać się w sądzie z którymkolwiek ze spamerów. · Zachęcamy was, drodzy Czytelnicy, do zgłaszania nam wszelkiego rodzaju uwag dotyczących np. błędów merytorycznych lub faktograficznych znalezionych w artykułach, błędów w opisach filmów, komentarzy łamiących regulamin i/lub netykietę oraz wszelkich sugestii dotyczących portalu. Uwagi możecie składać poprzez formularz kontaktowy - link "Kontakt" w górnym menu. Przeczytaj na blogu redakcyjnym specjalną notkę - odezwę do Czytelników · Nowe audycje mp3: Koniec świata - Skąd się wzięła data 21 grudnia 2012? Co się wtedy stanie? I czy w ogóle coś się stanie? Skąd wzięła się idea końca świata i jak jest ona postrzegana przez różne społeczności? · Paranormalny Dzień Dziecka (zapis audycji live) - Zapis audycji nadanej na antenie Radia Paranormalium 24 czerwca. Audycja poświęcona była różnym paranormalnym zdarzeniom i sprawom, w których w tle lub na pierwszym planie przewijają się dzieci · Czaszka Gwiezdnego Dziecka (zapis audycji live 31.03.2012) - Zapis audycji nadanej na antenie Radia Paranormalium 31 marca 2012 roku, poświęconej tzw. Czaszce Gwiezdnego Dziecka, czyli niezwykłemu artefaktowi znalezionemu w latach trzydziestych XX wieku w Meksyku. · Kryptozoologia (zapis audycji live 27.11.2011) - Zapis audycji nadanej w Radiu Paranormalium 27 listopada 2011. Audycja "Wieczór Kryptozoologiczny" została przygotowana z okazji siódmych urodzin portalu KryptoZoologia.pl. Audycja składała się de facto z kilku audycji: kryptozoologiczny odcinek Para-Radia Arka Paterka, fragmentu jednej z książek przygotowanego w wersji audio przez grupę INFRA oraz z części przygotowanej przez redakcję Paranormalium. · Niezwykłe zdolności - Audycja poświęcona niezwykłym, paranormalnym zdolnościom różnych ludzi · EVP, czyli głosy duchów nagrane na taśmie - Audycja poświęcona elektronicznym zjawiskom głosowym, czyli domniemanym głosom duchów zarejestrowanym przy pomocy magnetofonów, dyktafonów i innych urządzeń · Poltergeisty - Audycja w całości poświęcona poltergeistom - czyli tzw "hałaśliwym duchom". Wyjaśniamy, skąd się wzięła nazwa "poltergeist", na czym polega to zjawisko, podajemy kilka możliwych wyjaśnień (choć nie jedynych) oraz prezentujemy kilka nagrań dzwiękowych przedstawiających aktywność poltergeistów. · Egzorcyzmy - Podcast poświęcony egzorcyzmom. Dowiesz się, jak wyglądają egzorcyzmy w różnych religiach oraz posłuchasz autentycznych nagrań, wreszcie - poznasz z najmniejszymi szczegółami historię Anneliese Michel. Audycja tylko dla ludzi o mocnych nerwach! · Dezinformacja cz. 2 - Drugi odcinek podcastu o dezinformacji. Tym razem poruszamy problem dezinformacji w archeologii - a więc ukrywanie prawdziwej historii człowieka, opisujemy również działalność internetowych "ekspertów od niczego" · Dezinformacja cz. 1 - Pierwszy odcinek dwuczęściowej audycji poświęconej dezinformacji. W tym odcinku omawiamy dezinformację w ufologii, zarówno w Polsce, jak i na świecie. · Stacje numeryczne i inne radiowe tajemnice - Audycja poświęcona różnym tajemniczym i nie-aż-tak przekazom, które można odebrać przy pomocy dobrego odbiornika radiowego · Roswell - Audycja poświęcona różnym aspektom sprawy obiektu z Roswell. · Nowe filmy dokumentalne w naszej filmotece: Obudź się! Badamy potencjał świadomego śnienia - Co by było, gdyby istniało miejsce poza granicami budzenia się i śnienia? Miejsce, w którym śnisz i jesteś świadomy jednocześnie? To nie jest fantastyka. To jest świadome śnienie, czyli taki sen, w którym wiesz, że śnisz. "Obudź się! Badamy potencjał świadomego śnienia" zawiera wywiady ze znanymi badaczami snów oraz ekspertami w sprawach świadomego śnienia, którzy świadomie doświadczają wyobraźni snu, źródła niekończących się przełomów w nauce, sztuce, psychologii i rozwoju duchowym. Wybierz się w niezwykłą podróż z pionierami badającymi cuda i tajemnice leżące na pograniczu snu i świadomości. · Lloyd Pye o Czaszce Gwiezdnego Dziecka - cz. 2 - Druga część wykładu Lloyda Pye nagranego przez norweski projekt New Paradigm Films.Spodobał Ci się ten materiał? Wesprzyj jego twórców - więcej informacji na stronie http://newparadigm.no · Lloyd Pye o Czaszce Gwiezdnego Dziecka - cz. 1 - Pierwsza część wykładu Lloyda Pye nagranego przez norweski projekt New Paradigm Films.Spodobał Ci się ten materiał? Wesprzyj jego twórców - więcej informacji na stronie http://newparadigm.no · Fastwalkers - Fastwalkers – jest to tytuł nowego filmu dokumentalnego, który skupia się wokoło fenomenu UFO i Obcych Cywilizacji. Dokument ten ma ponoć ujawnić prawdę na temat tych zagadnień. Owa prawda ma być skrywana przed nami od ponad 50 lat. Fastwalkers pozwoli nam poznać relacje osób, które znają wszelkie informacje o UFO z pierwszej ręki – poznamy zeznania świadków jak i poszkodowanych we wszelkich działach związanych z owym fenomenem. Patrząc na listę osób, które zagoszczą w filmie można z góry stwierdzić , iż będzie to doborowe towarzystwo. Materiał zawiera wywiady ze Stantonem Friedmanem , dyrektorem Disclosure Project doktorem Stevenem Greerem, Stevenem Bassetem, Jaimie Maussanem i jednym z najwyższych oficjeli Kościoła Katolickiego Monsignorem Corrido Balduccim , który także przedstawi swoje wnioski. To tylko niektórzy z gości występujących w owym materiale... Skąd nazwa Fastwalkers ? „Nazwa wywodzi się z Agencji Rządowych – jest to nazwa identyfikująca zjawiska UFO” – mówi Robert D. Miles producent filmu. „Jest to coś jak znak lub hasło przypisane do jakiegoś działania. Wiemy , że np. NORAD używa właśnie takiego określenia” NORAD (North American Air Defense Command) – czyli Północno Amerykański System Bezpieczeństwa Powietrznego co roku zgłasza przynajmniej 500 zdarzeń z takimi nieznanymi obiektami radarowymi (Fastwalkerami – nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od tego, iż owe obiekty potrafią poruszać się z niesłychaną prędkością i zwrotnością). W filmie zobaczymy materiały takie jak zdjęcia, filmy, które po raz pierwszy ujrzą światło dzienne. Jednym z takich nagrań jest uchwycony obiekt, który porusza się na orbicie Księżyca i nagle zmienia swój kierunek (moment ten jest zaprezentowany w trailerze). Materiał trwający 98 minut został dokładnie przetworzony do techniki High Definition, włączając w to realistyczne animacje 3D pokazujące obce formy życia. Aby dowiedzieć się więcej na temat filmu należy odwiedzić oficjalną stronę... Czy do grona znanych i dobrych filmów o UFO dołączył kolejny, który być może jest jeszcze lepszy od reszty ? Najlepszym sposobem aby znaleźć odpowiedź na to pytanie będzie zapoznanie się z tym materiałem. · Area 51 - Wywiad z Obcym, Area 51 - Alien Interview - Pełny film dokumentalny dotyczący tzw. wywiadu z Obcym, który rzekomo miał zostać zarejestrowany na taśmie filmowej i wykradziony z bazy wojskowej Groom Lake w Nevadzie. "Według danych podanych przez tajemniczego pracownika Strefy 51, obcy przybył do bazy w 1989 roku, wywiady z obcym miały mieć miejsce dwa razy w miesiącu po trzy do pięciu godzin dziennie, jeżeli obcy źle się czuł sam miał przerywać wywiad, przesłuchania miały miejsce w obecności telepaty (to właśnie on prowadził wywiad) i kogoś z nadzoru wojskowego (sylwetka, która pojawia się w trakcie filmu po prawej stronie kamery), oraz że przesłuchania nie są już prowadzone." · Mroczne sekrety wewnątrz Bohemian Grove - Bohemian Grove jest to specjalne miejsce na 20601 Bohemian Ave w Monte Rio, Kalifornia - USA. W tym miejscu organizowane są spotkania Elity światowej w środku Lipca na trzytygodniowe zebrania. Elita jest złożona z najbogatszych oraz najbardziej wpływowych ludzi biznesu, kultury, nauki oraz świata polityki. · The Disclosure Project - Zapis konferencji z 9 maja 2001 - The Disclosure Project - Zapis konferencji z 9 maja 2001. National Press Club - Waszyngton. The Disclosure Project to organizacja non-profit, której celem jest ujawnienie wszystkich faktów dotyczących zjawiska UFO, pozaziemskiej inteligencji oraz utajnionych zaawansowanych systemów energetycznych i napędowych. · The Order of Death - Film opowiada o tym jak, "poważni" ludzie, tacy jak George Walker Bush, Bill Clinton i wielu bardzo znanych ludzi świata polityki, uczestniczą w satanistycznych rytuałach odbywających się co roku w Bohemian Grove.Okazuje się, że okultystyczne rytuały od dawna są praktykowane przez znanych nam z TV ludzi - na przykład, Ronald Reagan i jego żona powierzali każdy aspekt swojego życia astrologowi. Inni znani zwolennicy okultyzmu to Adolf Hitler, Eleonora Roosevelt, Hilary Clinton, Tony Blair i wielu, wielu innych. · Wrogowie rozumu. Część 2: Nieracjonalna służba zdrowia - Druga część telewizyjnego filmu dokumentalnego, którego scenariusz napisał i który wyreżyserował brytyjski naukowiec Richard Dawkins. Od autora: Czy rozsądne jest by martwi mogli komunikować się z żywymi i radzić im jak mają żyć? Co myślisz o wbijaniu igieł w ciało, by poczuć przepływ energii Chi i wyleczyć się z chorób. Albo wyginaniu łyżeczek samym tylko umysłem. Czy jest to racjonalne. Richard Dawkins nie sądzi by tak było i uważa za swój obowiązek przedstawić te obszary przekonań, które istnieją bez naukowego dowodu i wciąż trzymają ludzi w mocy zaklęcia. Spotyka się z czołowymi zwolennikami, ludźmi mającymi autorytet w swojej dziedzinie. także z ofiarami ich praktyk i przedstawia historię tych ruchów - od szarlatanów, którzy wykorzystują te techniki, po eksperymenty i testy, które nie dowiodły ich skuteczności. W tej części Dawkins sprawdza rosnącą nieufność wobec opartej na nauce medycynie, pomimo jej udokumentowanych sukcesów takich jak zwalczenie bądź opanowanie wielu chorób zakaźnych, szczepienia ochronne, wynalezienie antybiotyków i przedłużenie średniej długości życia. Stwierdza, że z powodu lęków wywołanych kontrowersyjnym dokumentem wiążącym szczepionki z autyzmem co piąte brytyjskie dziecko nie ma obecnie podstawowych szczepień przeciwko odrze, śwince i różyczce. · Wrogowie rozumu. Część 1: Niewolnicy przesądów - Pierwsza część telewizyjnego filmu dokumentalnego, którego scenariusz napisał i który wyreżyserował brytyjski naukowiec Richard Dawkins. Od autora: Czy rozsądne jest by martwi mogli komunikować się z żywymi i radzić im jak mają żyć? Co myślisz o wbijaniu igieł w ciało, by poczuć przepływ energii Chi i wyleczyć się z chorób. Albo wyginaniu łyżeczek samym tylko umysłem. Czy jest to racjonalne. Richard Dawkins nie sądzi by tak było i uważa za swój obowiązek przedstawić te obszary przekonań, które istnieją bez naukowego dowodu i wciąż trzymają ludzi w mocy zaklęcia. Spotyka się z czołowymi zwolennikami, ludźmi mającymi autorytet w swojej dziedzinie. także z ofiarami ich praktyk i przedstawia historię tych ruchów - od szarlatanów, którzy wykorzystują te techniki, po eksperymenty i testy, które nie dowiodły ich skuteczności. W tym odcinku Dawkins wskazuje na osiągnięcia naukowe i opisuje je jako wyzwalające „większość z nas” z przesądów i dogmatów. Bierze ze swojego poprzedniego filmu "Źródło wszelkiego zła?" rozróżnienie zabobon-racjonalizm (przesąd-rozsądek), po czym stwierdza, że rozsądek stoi w obliczu "epidemii zabobonu", który "zubaża naszą kulturę" i wprowadza różnych guru, którzy namawiają nas do "ucieczki od rzeczywistości". Stwierdza, że nadeszły "niebezpieczne czasy" i powraca do osiągnięć naukowych, w tym wydłużenia ludzkiego życia. Zwraca uwagę ku astrologii, którą krytykuje za stosowanie szablonowych metod pozbawionych dowodów. Odnosząc się do zakrojonych na szeroką skalę eksperymentów testujących astrologię i mówiąc o prawdziwym pięknie astronomii, wyraża żal, że połowa społeczeństwa brytyjskiego - więcej niż jakakolwiek pojedyncza religia - wierzy w zjawiska paranormalne. · Kymatica - "Kymatica" to kolejny film twórców "Esoteric Agenda" starający się wyjaśnić naturę rzeczywistości - czym jest otaczający nas świat i w jaki sposób jest kształtowany, jak działa proces ewolucji świadomości i dlaczego społeczeństwo oddaje władzę nad sobą w ręce psychopatów i tyranów. Film omawia głębsze kwestie metafizyczne, łącząc umiejętnie antyczną mitologię i historię ze współczesną polityką. Autorzy filmu stawiają tezę, iż ludzkość jako zbiorowy organizm, na skutek pewnych traumatycznych zdarzeń w zamierzchłej przeszłości, zapadła na rodzaj choroby psychicznej przejawiającej się jako niezdolność do kierowania sobą samym, co w skali makro przejawia się obecnie jako rządy i zorganizowane religie. · Sekret / The Secret - Jest to film niesamowity pod względami wykonania. Esencja proaktywności i inteligencji emocjonalnej, podana w bardzo atrakcyjny i przystępny sposób. Wciągający quasi-dokument o Sekrecie, który pozwala osiągnąć Sukces, oraz o prawie przyciągania, z którego istnienia i działania większość z nas nie zdaje sobie nawet sprawy. Okazuje się bowiem, że nasz umysł potrafi przyciągać różne wydarzenia, które materializują się w naszym życiu, nasze myśli zaś - mają wpływ na cały świat. Warto poznać i wypróbować przedstawione w filmie rady, aby zrobić coś ze swoim życiem, uwierzyć w siebie, osiągnąć postawione przez siebie cele, spełnić mrzenia i... przestać narzekać!Film stanowi ilustrację książki Rhonda Byrne "Sekret", do lektury której również gorąco zachęcamy. · Duch Epoki: Co Należy Dodać / Zeitgeist: Addendum - Film dokumentalny w reżyserii Petera Josepha, będący drugą częścią serii Zeitgeist. Światowa premiera miała miejsce 2 października 2008 roku na festiwalu Artivist, a dwa dni później został za darmo udostępniony w sieci. W dalszym ciągu jest dostępny za darmo w sieci internet. Film krytykuje obecny system monetarny, nawołuje do ogólnoświatowego pokoju oraz skupienia się na nowych technologiach, które zastąpią pracę wielu ludzi. · Duch Epoki / Zeitgeist - Ostateczna wersja amerykańskiego filmu dokumentalnego w reżyserii Petera Josepha. Produkcja składa się z trzech części: The Greatest Story Ever Told – poświęcona podstawom religii chrześcijańskiej, którą porównuje z kultami solarnymi, Horusem, wierzeniami nordyckimi, astrologią. All the World's a Stage – analizuje fakty na temat zamachów 9/11, próbując udowodnić, że za zamachami stoi rząd Stanów Zjednoczonych, który stara się zatuszować wszystkie informacje związane z tymi wydarzeniami. Autorzy filmu przytaczają na dowód tej tezy szereg argumentów, m.in. że uderzenie samolotów w WTC, które zostały zaprojektowane tak aby wytrzymać uderzenia nawet kilku tego typu samolotów z każdej strony budynku. W filmie zaprezentowano wywiad z konstruktorem WTC i eksperymenty z paleniem się termitu służącego do wyburzania budynków itp. Podano w wątpliwość dziwne zniknięcie prawie całości samolotu, który rozbił się o Pentagon i nie zniszczył nawet trawnika, oraz wiele innych informacji, które zostały przemilczane w mediach. Podobnie samolot w Shanksville, po którym została tylko dziura w ziemi. Na dowód prezentowano informacje specjalistów, świadków zdarzeń oraz materiały wideo. Podobne poglądy zostały szerzej omówione w innym filmie pt. 11 września: niewygodne fakty (Loose Change). Don't Mind the Men Behind the Curtain – przedstawia tezę głoszącą, iż świat w znaczącym stopniu kontrolowany jest przez oligarchię finansową, które dążą do powstania rządu światowego i absolutnej kontroli jednostki. Cel ma zostać osiągnięty za pomocą najnowszych zdobyczy techniki i medialnej kampanii strachu. Ostatecznie ma to doprowadzić do wszczepienia ludziom chipów RFID. · · Paranormalium skończyło 10 lat i tym samym stało się jednym z najstarszych działających w polskim Internecie serwisów o tematyce paranormalnej. 10 lat to dla portalu internetowego kawał czasu. W historii Paranormalium oj działo się, działo... dlatego zachęcamy was do przeczytania pełnej i szczegółowej historii serwisu - do tekstu dołączyliśmy screeny, dzięki którym możesz zobaczyć, jak Paranormalium wyglądało w początkach swojej działalności ;-) ·