Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
POKAŻ / UKRYJ MENU
Teraz jest 2014-04-17, 21:23

Teraz jest 2014-04-17, 21:23
Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki | Sprawdź nieprzeczytane posty

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość


Nowa Krew

 Tytuł: pytanko
PostNapisane: 2006-11-19, 14:51 
Nowa Krew
Offline

Dołączył(a): 2006-11-12, 00:05
Posty: 3
Lokalizacja: wawa
Czy zastanawialiście się kiedyś co znaczą tytuły ksiąg magicznych,wypisane na grimuarach? Dokładnie chodzi mi o znaczenie słowa Lemegeton, nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia co do znaczenia i pochodzenia tego słowa - czy ktoś z was był by w stanie mnie naprowadzić, gdzie tego szukać?


Góra
 Zobacz profil  
 


Doświadczony

 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-19, 19:11 
Doświadczony
Offline

Dołączył(a): 2006-06-08, 18:52
Posty: 51
Lokalizacja: war.-maz.
adrian 666 napisał(a):
wywołaliśmy powiedzmy Lucyfera
No nie wiem, czy Lucyfer by się do was pofatygował, predzej jakies pomniejsze demonisko ;) A z tymi szklankami to dalej się powtarza ( już sporo czasu minęło od twojego ostatniego posta)?

_________________
"Gromada cieni
Nie ma już we mnie
strachu."


Góra
 Zobacz profil  
 


Senior forum

 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-19, 23:56 
Senior forum
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2006-08-29, 18:32
Posty: 2070
Lokalizacja: Wrocław
Wybaczcie, że się wtrące, ale musze poprostu.
adrian 666 napisał(a):
wywołaliśmy powiedzmy Lucyfera
wracam do tego postu, żeby uświadomić jego autorowi jak wielkim absurdem jest to co napisał. Powiem Ci tak adrianie. Gdbyście wywołali Lucyfera, to nie byłoby Twojego postu. Interesuję się demonologiąod bardzo dawna i uwierz mi miałem doświadczenia z demonami. Nikomu nigdy w historii nie udało się wywołać, a co dopiero zapanować nad Lucyferem.

_________________
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.


Góra
 Zobacz profil  
 


Wtajemniczony

 Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-25, 04:17 
Wtajemniczony
Offline

Dołączył(a): 2006-04-03, 01:57
Posty: 83
Lokalizacja: Manchester
skoro to kontynuacja poprzedniego tematu to juz tutaj napisze. historia jest dluga ale moim zdaniem rozwiazuje sporo problemow w tym temacie.


Dawno temu, był mistrz Zen który żył na małej górze. On tylko siedział w swojej chatce-pustelni, zawsze praktykując medytację. Jak jest w zwyczaju, jego świeccy uczniowie przynosili mu jedzenie, lekarstwa i ubrania. Czasami mistrz Zen był zapraszany na dół do wioski leżącej u podnóża góry aby dać mowę Dharmy. On nie lubił opuszczać swojej góry, ale ci świeccy ludzie chcieli jakichś nauk, więc on szedł tam. Na zakończenie mowy Dharmy, zwykle przygotowywali duży posiłek dla niego. Oni podawali ryż, zupę i jarzyny. Chociaż biedni, ci prości chłopi przygotowywali także wspaniałe ryżowe „lecznicze” wino dla swojego nauczyciela. Jednak, ten mistrz Zen nigdy nie pił alkoholu - on tylko utrzymywał czysty umysł. Ale ci wieśniacy włożyli wiele pracy aby przygotować to specjalne wino, ponieważ jak mówili to pomoże jego ciału. Zatem kiedy oni prosili, on pił to. Było bardzo, bardzo mocne! On nie był chory i nie potrzebował żadnego leczniczego napoju. Jednakże, mistrz Zen pił wino, czarka za czarką, tak długo jak oni go prosili aby z nimi pozostał, w ten sposób ci wieśniacy byli bardzo, bardzo szczęśliwi.
Pewnego dnia, mistrz Zen wracał po wizycie w wiosce do swojej chaty. Zapadała noc kiedy on wychodził stromym szlakiem pod górę. Musiał minąć stary cmentarz. Księżyc był w pełni tej nocy i mógł on widzieć wyraźnie stare nagrobki w niebieskim świetle, ich zaokrąglone wierzchołki wznosiły się jak fale na małym górskim jeziorze. Jak zwykle, mistrz Zen zatrzymał się przed bramą wejściową z kutego żelaza i wykonał krótki pokłon w stronę swoich przodków, po czym poszedł dalej. Wino ryżowe było bardzo, bardzo mocne, a więc jego głowa miała dość niezwykłe uczucie!
Nagle, rozległ się głośny dźwięk i ziemia zatrzęsła się. Ba-bumm! Mistrz Zen popatrzył się do góry, ponad nim, wysoko nad drzewami, był wielki przerażający duch! Był ogromnych rozmiarów, ubrany w coś co wydawało się być mundurem wojskowym, z wielkim napierśnikiem i masywnym mieczem. „Hej, ty!” zagrzmiał straszny duch na niego. „Stary mnichu! Nie lubię cię”. Duch był bardzo, bardzo zły!
Ale centrum tego starego mnicha nie poruszało się. On patrzył tylko w górę na wielkiego ducha.
„Nie lubisz mnie?” On nie mógł powstrzymać małego uśmieszku błąkającego się wokół jego ust kiedy kołysał się tak w przód i w tył.
„Tak, Nie lubię ciebie!”
„Och, to nie dobrze. Ja nigdy nie sprawiłem ci żadnego kłopotu. Dlaczego mnie nie lubisz?”
„Ty jesteś najgorszym mnichem! Co tydzień schodzisz na dół do wioski i pijesz alkohol. A kiedy tędy przechodzisz zostawiasz bardzo zły zapach! Budda powiedział że mnichom nie wolno pić, a ty co tydzień pijesz wino ryżowe. Ja nie lubię złych mnichów, a więc nie lubię cię!”
„A kim ty jesteś, jeśli mogę zapytać?”
„Byłem najwyższym generałem w kraju. Służyłem samemu królowi. Zabiłem w wojnach wiele ludzi, zatem kiedy umarłem, dostałem to ciało ducha. Teraz zabiję cię, ponieważ ty jesteś złym mnichem!”
„Dobrze, dobrze,” powiedział mistrz Zen. Nie był on w ogóle przestraszony. „Jeśli zabijesz mnie to nie jest problem. Ale skoro ty jesteś takim wielkim generałem. Dlaczego chcesz mnie tak po prostu zabić? To zbyt łatwe! Mam o wiele lepszy pomysł”.
„Lepszy pomysł? Jak śmiesz...!”
Mistrz Zen kontynuował, „Zrobimy zakład. Ja ukryję się przed tobą trzy razy. Jeśli odnajdziesz mnie za trzecim razem, będę twoim niewolnikiem. Jeśli nie będziesz mógł mnie znaleźć, wtedy będziesz musiał zostać moim uczniem”.
Generał duch wpadł w furię. Ten mnich wierzył w siebie za bardzo! „Może ten stary mnich jest po prostu szalony”, pomyślał. Ale on widział też że mistrz Zen nie był ani trochę przestraszony. Jego umysł nie poruszał się. Było coś interesującego w tym starym mnichu.
„W porządku”, zagrzmiał generał. „Możesz spróbować się ukryć! Ja odnajdę cię gdziekolwiek - w niebie albo w piekle, nie możesz ukryć się przede mną!”
„Wspaniale!” powiedział mistrz Zen. „Ty jesteś z pewnością wielkim człowiekiem. Teraz, musisz zamknąć swoje oczy i wziąć trzy głębokie oddechy, potem możesz otworzyć swoje oczy i próbować mnie znaleźć”.
Ale ten stary mnich był mnichem Zen. On praktykował przez wiele, wiele lat, zatem posiadał on różne rodzaje specjalnej energii. Mógł on zmienić swoje ciało w jakiekolwiek zwierzę, mógł zniknąć, albo okrążyć cały świat w mgnieniu oka. Zatem kiedy generał duch zamknął swoje oczy, mistrz Zen nagle zniknął i pojawił się w sali medytacyjnej w starej świątyni Zen w południowych górach. Wylądował na podłodze i szybko skrzyżował obie nogi w pełnym lotosie, po czym skoncentrował mocno całą swoją energię w hara. Wtedy przywołał on kong-an Mu. Z wielką determinacją, koncentrując sto procent swojej energii na mu, stary mnich wszedł samadhi mu - tylko „Muuuuu....” Wszystko całkowicie stało się „Muuuuuu.”
Nagle ogłuszający dźwięk przerwał samadhi starego mnicha.
„Aaaaa!” zabrzmiał wielki głos. „Znalazłem cię!” Spojrzawszy w górę, mnich zobaczył ducha generała zaglądającego do sali medytacyjnej, poprzez dachówki które rozchylił tak jakby to była zabawka. „Nie możesz się ukryć przede mną, ty niedobry stary mnichu! Ha ha ha ha!”
„Och, znalazłeś mnie”, powiedział mnich. „Jesteś z pewnością wielkim generałem. Ale ja chciałem tylko cię sprawdzić. Zamknij swoje oczy ponownie, spróbuje jeszcze raz”./ and i will try harder/
Kiedy duch zamknął oczy, mistrz Zen natychmiast zniknął. Tym razem kiedy on ponownie pojawił się, przekształcił się w dzikiego tygrysa. Ale to nie było wszystko. On siedział w głębokiej jaskini u szczytu wysokiej zaśnieżonej góry gdzieś na krańcach Chin, w pobliżu granicy z Tybetem. Był powyżej granicy chmur, gdzie nawet trawa nie mogła rosnąć: z pewnością nikt nie mógł pomyśleć że można tu znaleźć jakąś żywą istotę!
Ale w ciągu jednej minuty, rozległ się głośny grzmot z tyłu jaskini. „Ha ha ha ha! Ty głupi mnichu robaku-ryżowy! Znalazłem cię znowu!” Duch-generał wyłonił swoją głowę z cienia i w jednym momencie tygrys znowu stał się starym mistrzem Zen.
„Och, jesteś bardzo wysokiej-klasy duchem”, powiedział mistrz Zen. „Możesz znaleźć mnie prawie wszędzie!”
„Tak, nie ma takiego miejsca w całym wszechświecie gdzie mógłbyś się ukryć. Wkrótce zostaniesz moim niewolnikiem!”
„To jest twoja idea”, powiedział mistrz Zen. „Teraz zamknij oczy, i spróbujemy znowu”. Duch zasłonił ręką swoje oczy i zaczął oddychać powoli. Zamiast sprawiać aby jego ciało znikło znowu, mistrz Zen stanął za najbliższym drzewem i po prostu odciął całe swoje myślenie. Powrócił całkowicie do umysłu nie-wiem. Ten umysł nie ma myślenia, ponieważ to jest umysł zanim pojawia się myślenie. To jest pusty umysł, nasza czysta, pierwotna natura.
Duch-generał przestał liczyć i odsłonił swoje oczy. On nie wiedział gdzie był mistrz Zen. On patrzył wszędzie, ale nie mógł go znaleźć. Od najwyższego nieba do najniższego stanu piekła, duch przeszukał każde miejscu we wszechświecie. Patrzył ponad chmurami i pod górami, on szukał wszędzie. Ale nie mógł odnaleźć mistrza Zen nigdzie! I nie tylko to: ten generał był nieżywy /was dead/, zatem nie był on już skrępowany przez czas i przestrzeń. Mógł on sprawdzić trzy okresy, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. On szukał w trzech światach, foremnym, bezforemnym i pragnienia. Ale tego starego mnicha nie można był o nigdzie zobaczyć! To było bardzo dziwne, ponieważ duch mógł widzieć wszystko, w każdym miejscu. Ale kiedy stary mistrz Zen całkowicie utrzymywał umysł-nie wiem, duch nie mógł go odnaleźć nigdzie.
„Och, mistrzu Zen, nie mogę cię znaleźć!” powiedział duch. „Z pewnością jesteś wielkim człowiekiem. Proszę wyjdź tak abym mógł pokłonić się przed tobą i zostać twoim uczniem”.
Mistrz Zen wyszedł zza najbliższego drzewa. „Tu jestem”. Duch zrobił trzy pełne pokłony przed starym mnichem. „Poprzednio byłeś numer-jeden złym duchem; teraz jesteś moim uczniem. Od teraz, nie krzywdź nikogo. Tylko pomagaj innym ludziom, dobrze?”
„Dobrze, dobrze! powiedziałem wiele złych rzeczy o tobie. Przepraszam bardzo. Od teraz będę tylko podążał za tobą!” Od tego dnia, duch został służącym mistrza Zen.
Zatem ta historia mówi nam coś o umyśle nie-wiem. Jeśli utrzymujesz umysł nie-wiem w stu procentach, wtedy twoje demony nie mogą cię znaleźć. Cierpienie nie może cię znaleźć. Karma, problemy, życie, śmierć, przychodzenie i odchodzenie, dobro i zło - nic nie może cię pochwycić /nothing can touch you/ kiedy utrzymujesz umysł nie-wiem. Ten umysł nie-wiem jest twoim najważniejszym skarbem; może on dokonać wszystkiego. On nie jest zależny od Boga ani Buddy, Hinajany, Mahajany ani Zen. Nie jest on zależny od życia ani śmierci.


Góra
 Zobacz profil  
 


Senior forum

 Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-25, 23:52 
Senior forum
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2006-08-29, 18:32
Posty: 2070
Lokalizacja: Wrocław
Doskonały tekst! Naprawde doskonały! Tłumaczyłeś sam? Czy skądś wziąłeś? A jeżeli jest z zkądś wzięty, to prosiłbym o adres!

_________________
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.


Góra
 Zobacz profil  
 


Senior forum

 Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-26, 13:42 
Senior forum
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 2006-08-29, 18:32
Posty: 2070
Lokalizacja: Wrocław
BloodLust, strasznie zaplątałeś post, ale czaję powoli intencję. Przeczytam jeszcze kilka razy i może zaczaję do końca. Mógłbyś to napisać jakoś tak bardziej opisowo? :D

_________________
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 2014-04-17, 21:23
Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki | Sprawdź nieprzeczytane postyKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MSNbot Media i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


 


SHOUTBOX (zobacz archiwum shoutbox'a)
Powered by ® Forum Software © phpBB Group
Copyright © 2004-2014 by Radio ParanormaliumByłeś świadkiem manifestacji niewyjaśnionego zjawiska? Jeśli tak, napisz nam o tym! Tworzymy największą w Polsce bazę danych o spotkaniach ze zjawiskami paranormalnymi. Czekamy na relacje współczesne oraz z lat ubiegłych. Wszelkie materiały przesyłać możecie za pomocą formularza do wysyłania relacji. Dobrze, żeby twoja relacja była dobrze udokumentowana - jeśli więc dysponujesz filmem lub zdjęciem, wgraj je na rapidshare i wyślij nam linka w treści relacji · W ostatnim czasie na naszym forum bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy użytkownicy rejestrują nowe konta tylko po to, aby założyć jeden temat reklamujący inną stronę internetową, usługę lub produkt. Zwykle reklamowana jest strona "pozwalająca poznać datę śmierci" za SMS'a kosztującego "jedyne" 30 zł + VAT. Zawsze dokonują tego bez prośby o zgodę ze strony administracji, mimo iż w regulaminie pisze wyraźnie, że taka zgoda jest wymagana zawsze, bez względu na rodzaj ogłoszenia. Ponieważ nie lubimy śmiecenia na naszym portalu, od dziś do takich spamerów admin Ivellios będzie rozsyłał ostrzeżenie z informacją o grożących sankcjach prawnych (podstawa prawna: ustawa z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204 ze zm.). Mamy nadzieję, że ten straszak podziała i że nie będziemy musieli spotykać się w sądzie z którymkolwiek ze spamerów. · Zachęcamy was, drodzy Czytelnicy, do zgłaszania nam wszelkiego rodzaju uwag dotyczących np. błędów merytorycznych lub faktograficznych znalezionych w artykułach, błędów w opisach filmów, komentarzy łamiących regulamin i/lub netykietę oraz wszelkich sugestii dotyczących portalu. Uwagi możecie składać poprzez formularz kontaktowy - link "Kontakt" w górnym menu. Przeczytaj na blogu redakcyjnym specjalną notkę - odezwę do Czytelników · Nowe audycje mp3: Koniec Âświata - SkÂąd siĂŞ wziĂŞÂła data 21 grudnia 2012? Co siĂŞ wtedy stanie? I czy w ogĂłle coÂś siĂŞ stanie? SkÂąd wziĂŞÂła siĂŞ idea koĂąca Âświata i jak jest ona postrzegana przez ró¿ne spoÂłecznoÂści? · Paranormalny DzieĂą Dziecka (zapis audycji live) - Zapis audycji nadanej na antenie Radia Paranormalium 24 czerwca. Audycja poÂświĂŞcona byÂła ró¿nym paranormalnym zdarzeniom i sprawom, w ktĂłrych w tle lub na pierwszym planie przewijajÂą siĂŞ dzieci · Czaszka Gwiezdnego Dziecka (zapis audycji live 31.03.2012) - Zapis audycji nadanej na antenie Radia Paranormalium 31 marca 2012 roku, poÂświĂŞconej tzw. Czaszce Gwiezdnego Dziecka, czyli niezwykÂłemu artefaktowi znalezionemu w latach trzydziestych XX wieku w Meksyku. · Kryptozoologia (zapis audycji live 27.11.2011) - Zapis audycji nadanej w Radiu Paranormalium 27 listopada 2011. Audycja "WieczĂłr Kryptozoologiczny" zostaÂła przygotowana z okazji siĂłdmych urodzin portalu KryptoZoologia.pl. Audycja skÂładaÂła siĂŞ de facto z kilku audycji: kryptozoologiczny odcinek Para-Radia Arka Paterka, fragmentu jednej z ksi¹¿ek przygotowanego w wersji audio przez grupĂŞ INFRA oraz z czĂŞÂści przygotowanej przez redakcjĂŞ Paranormalium. · NiezwykÂłe zdolnoÂści - Audycja poÂświĂŞcona niezwykÂłym, paranormalnym zdolnoÂściom ró¿nych ludzi · EVP, czyli gÂłosy duchĂłw nagrane na taÂśmie - Audycja poÂświĂŞcona elektronicznym zjawiskom gÂłosowym, czyli domniemanym gÂłosom duchĂłw zarejestrowanym przy pomocy magnetofonĂłw, dyktafonĂłw i innych urzÂądzeĂą · Poltergeisty - Audycja w caÂłoÂści poÂświĂŞcona poltergeistom - czyli tzw "haÂłaÂśliwym duchom". WyjaÂśniamy, skÂąd siĂŞ wziĂŞÂła nazwa "poltergeist", na czym polega to zjawisko, podajemy kilka moÂżliwych wyjaÂśnieĂą (choĂŚ nie jedynych) oraz prezentujemy kilka nagraĂą dzwiĂŞkowych przedstawiajÂących aktywnoœÌ poltergeistĂłw. · Egzorcyzmy - Podcast poÂświĂŞcony egzorcyzmom. Dowiesz siĂŞ, jak wyglÂądajÂą egzorcyzmy w ró¿nych religiach oraz posÂłuchasz autentycznych nagraĂą, wreszcie - poznasz z najmniejszymi szczegó³ami historiĂŞ Anneliese Michel. Audycja tylko dla ludzi o mocnych nerwach! · Dezinformacja cz. 2 - Drugi odcinek podcastu o dezinformacji. Tym razem poruszamy problem dezinformacji w archeologii - a wiĂŞc ukrywanie prawdziwej historii czÂłowieka, opisujemy rĂłwnieÂż dziaÂłalnoœÌ internetowych "ekspertĂłw od niczego" · Dezinformacja cz. 1 - Pierwszy odcinek dwuczĂŞÂściowej audycji poÂświĂŞconej dezinformacji. W tym odcinku omawiamy dezinformacjĂŞ w ufologii, zarĂłwno w Polsce, jak i na Âświecie. · Stacje numeryczne i inne radiowe tajemnice - Audycja poÂświĂŞcona ró¿nym tajemniczym i nie-aÂż-tak przekazom, ktĂłre moÂżna odebraĂŚ przy pomocy dobrego odbiornika radiowego · Roswell - Audycja poÂświĂŞcona ró¿nym aspektom sprawy obiektu z Roswell. · Nowe filmy dokumentalne w naszej filmotece: ObudÂź siĂŞ! Badamy potencjaÂł Âświadomego Âśnienia - Co by byÂło, gdyby istniaÂło miejsce poza granicami budzenia siĂŞ i Âśnienia? Miejsce, w ktĂłrym Âśnisz i jesteÂś Âświadomy jednoczeÂśnie? To nie jest fantastyka. To jest Âświadome Âśnienie, czyli taki sen, w ktĂłrym wiesz, Âże Âśnisz. "ObudÂź siĂŞ! Badamy potencjaÂł Âświadomego Âśnienia" zawiera wywiady ze znanymi badaczami snĂłw oraz ekspertami w sprawach Âświadomego Âśnienia, ktĂłrzy Âświadomie doÂświadczajÂą wyobraÂźni snu, ÂźrĂłdÂła niekoĂączÂących siĂŞ przeÂłomĂłw w nauce, sztuce, psychologii i rozwoju duchowym. Wybierz siĂŞ w niezwyk³¹ podró¿ z pionierami badajÂącymi cuda i tajemnice le¿¹ce na pograniczu snu i ÂświadomoÂści. · Lloyd Pye o Czaszce Gwiezdnego Dziecka - cz. 2 - Druga czêœÌ wykÂładu Lloyda Pye nagranego przez norweski projekt New Paradigm Films.SpodobaÂł Ci siĂŞ ten materiaÂł? Wesprzyj jego twĂłrcĂłw - wiĂŞcej informacji na stronie http://newparadigm.no · Lloyd Pye o Czaszce Gwiezdnego Dziecka - cz. 1 - Pierwsza czêœÌ wykÂładu Lloyda Pye nagranego przez norweski projekt New Paradigm Films.SpodobaÂł Ci siĂŞ ten materiaÂł? Wesprzyj jego twĂłrcĂłw - wiĂŞcej informacji na stronie http://newparadigm.no · Fastwalkers - Fastwalkers – jest to tytuÂł nowego filmu dokumentalnego, ktĂłry skupia siĂŞ wokoÂło fenomenu UFO i Obcych Cywilizacji. Dokument ten ma ponoĂŚ ujawniĂŚ prawdĂŞ na temat tych zagadnieĂą. Owa prawda ma byĂŚ skrywana przed nami od ponad 50 lat. Fastwalkers pozwoli nam poznaĂŚ relacje osĂłb, ktĂłre znajÂą wszelkie informacje o UFO z pierwszej rĂŞki – poznamy zeznania ÂświadkĂłw jak i poszkodowanych we wszelkich dziaÂłach zwiÂązanych z owym fenomenem. PatrzÂąc na listĂŞ osĂłb, ktĂłre zagoszczÂą w filmie moÂżna z gĂłry stwierdziĂŚ , iÂż bĂŞdzie to doborowe towarzystwo. MateriaÂł zawiera wywiady ze Stantonem Friedmanem , dyrektorem Disclosure Project doktorem Stevenem Greerem, Stevenem Bassetem, Jaimie Maussanem i jednym z najwyÂższych oficjeli KoÂścioÂła Katolickiego Monsignorem Corrido Balduccim , ktĂłry takÂże przedstawi swoje wnioski. To tylko niektĂłrzy z goÂści wystĂŞpujÂących w owym materiale... SkÂąd nazwa Fastwalkers ? „Nazwa wywodzi siĂŞ z Agencji RzÂądowych – jest to nazwa identyfikujÂąca zjawiska UFO” – mĂłwi Robert D. Miles producent filmu. „Jest to coÂś jak znak lub hasÂło przypisane do jakiegoÂś dziaÂłania. Wiemy , Âże np. NORAD uÂżywa wÂłaÂśnie takiego okreÂślenia” NORAD (North American Air Defense Command) – czyli Pó³nocno AmerykaĂąski System BezpieczeĂąstwa Powietrznego co roku zgÂłasza przynajmniej 500 zdarzeĂą z takimi nieznanymi obiektami radarowymi (Fastwalkerami – nazwa wywodzi siĂŞ najprawdopodobniej od tego, iÂż owe obiekty potrafiÂą poruszaĂŚ siĂŞ z niesÂłychanÂą prĂŞdkoÂściÂą i zwrotnoÂściÂą). W filmie zobaczymy materiaÂły takie jak zdjĂŞcia, filmy, ktĂłre po raz pierwszy ujrzÂą ÂświatÂło dzienne. Jednym z takich nagraĂą jest uchwycony obiekt, ktĂłry porusza siĂŞ na orbicie KsiĂŞÂżyca i nagle zmienia swĂłj kierunek (moment ten jest zaprezentowany w trailerze). MateriaÂł trwajÂący 98 minut zostaÂł dokÂładnie przetworzony do techniki High Definition, w³¹czajÂąc w to realistyczne animacje 3D pokazujÂące obce formy Âżycia. Aby dowiedzieĂŚ siĂŞ wiĂŞcej na temat filmu naleÂży odwiedziĂŚ oficjalnÂą stronĂŞ... Czy do grona znanych i dobrych filmĂłw o UFO do³¹czyÂł kolejny, ktĂłry byĂŚ moÂże jest jeszcze lepszy od reszty ? Najlepszym sposobem aby znaleŸÌ odpowiedÂź na to pytanie bĂŞdzie zapoznanie siĂŞ z tym materiaÂłem. · Area 51 - Wywiad z Obcym, Area 51 - Alien Interview - PeÂłny film dokumentalny dotyczÂący tzw. wywiadu z Obcym, ktĂłry rzekomo miaÂł zostaĂŚ zarejestrowany na taÂśmie filmowej i wykradziony z bazy wojskowej Groom Lake w Nevadzie. "WedÂług danych podanych przez tajemniczego pracownika Strefy 51, obcy przybyÂł do bazy w 1989 roku, wywiady z obcym miaÂły mieĂŚ miejsce dwa razy w miesiÂącu po trzy do piĂŞciu godzin dziennie, jeÂżeli obcy Âźle siĂŞ czuÂł sam miaÂł przerywaĂŚ wywiad, przesÂłuchania miaÂły miejsce w obecnoÂści telepaty (to wÂłaÂśnie on prowadziÂł wywiad) i kogoÂś z nadzoru wojskowego (sylwetka, ktĂłra pojawia siĂŞ w trakcie filmu po prawej stronie kamery), oraz Âże przesÂłuchania nie sÂą juÂż prowadzone." · Mroczne sekrety wewnÂątrz Bohemian Grove - Bohemian Grove jest to specjalne miejsce na 20601 Bohemian Ave w Monte Rio, Kalifornia - USA. W tym miejscu organizowane sÂą spotkania Elity Âświatowej w Âśrodku Lipca na trzytygodniowe zebrania. Elita jest zÂłoÂżona z najbogatszych oraz najbardziej wpÂływowych ludzi biznesu, kultury, nauki oraz Âświata polityki. · The Disclosure Project - Zapis konferencji z 9 maja 2001 - The Disclosure Project - Zapis konferencji z 9 maja 2001. National Press Club - Waszyngton. The Disclosure Project to organizacja non-profit, ktĂłrej celem jest ujawnienie wszystkich faktĂłw dotyczÂących zjawiska UFO, pozaziemskiej inteligencji oraz utajnionych zaawansowanych systemĂłw energetycznych i napĂŞdowych. · The Order of Death - Film opowiada o tym jak, "powaÂżni" ludzie, tacy jak George Walker Bush, Bill Clinton i wielu bardzo znanych ludzi Âświata polityki, uczestniczÂą w satanistycznych rytuaÂłach odbywajÂących siĂŞ co roku w Bohemian Grove.Okazuje siĂŞ, Âże okultystyczne rytuaÂły od dawna sÂą praktykowane przez znanych nam z TV ludzi - na przykÂład, Ronald Reagan i jego Âżona powierzali kaÂżdy aspekt swojego Âżycia astrologowi. Inni znani zwolennicy okultyzmu to Adolf Hitler, Eleonora Roosevelt, Hilary Clinton, Tony Blair i wielu, wielu innych. · Wrogowie rozumu. CzêœÌ 2: Nieracjonalna sÂłuÂżba zdrowia - Druga czêœÌ telewizyjnego filmu dokumentalnego, ktĂłrego scenariusz napisaÂł i ktĂłry wyreÂżyserowaÂł brytyjski naukowiec Richard Dawkins. Od autora: Czy rozsÂądne jest by martwi mogli komunikowaĂŚ siĂŞ z Âżywymi i radziĂŚ im jak majÂą ÂżyĂŚ? Co myÂślisz o wbijaniu igieÂł w ciaÂło, by poczuĂŚ przepÂływ energii Chi i wyleczyĂŚ siĂŞ z chorĂłb. Albo wyginaniu ÂłyÂżeczek samym tylko umysÂłem. Czy jest to racjonalne. Richard Dawkins nie sÂądzi by tak byÂło i uwaÂża za swĂłj obowiÂązek przedstawiĂŚ te obszary przekonaĂą, ktĂłre istniejÂą bez naukowego dowodu i wci¹¿ trzymajÂą ludzi w mocy zaklĂŞcia. Spotyka siĂŞ z czoÂłowymi zwolennikami, ludÂźmi majÂącymi autorytet w swojej dziedzinie. takÂże z ofiarami ich praktyk i przedstawia historiĂŞ tych ruchĂłw - od szarlatanĂłw, ktĂłrzy wykorzystujÂą te techniki, po eksperymenty i testy, ktĂłre nie dowiodÂły ich skutecznoÂści. W tej czĂŞÂści Dawkins sprawdza rosnÂącÂą nieufnoœÌ wobec opartej na nauce medycynie, pomimo jej udokumentowanych sukcesĂłw takich jak zwalczenie bÂądÂź opanowanie wielu chorĂłb zakaÂźnych, szczepienia ochronne, wynalezienie antybiotykĂłw i przedÂłuÂżenie Âśredniej dÂługoÂści Âżycia. Stwierdza, Âże z powodu lĂŞkĂłw wywoÂłanych kontrowersyjnym dokumentem wi¹¿¹cym szczepionki z autyzmem co piÂąte brytyjskie dziecko nie ma obecnie podstawowych szczepieĂą przeciwko odrze, Âśwince i ró¿yczce. · Wrogowie rozumu. CzêœÌ 1: Niewolnicy przesÂądĂłw - Pierwsza czêœÌ telewizyjnego filmu dokumentalnego, ktĂłrego scenariusz napisaÂł i ktĂłry wyreÂżyserowaÂł brytyjski naukowiec Richard Dawkins. Od autora: Czy rozsÂądne jest by martwi mogli komunikowaĂŚ siĂŞ z Âżywymi i radziĂŚ im jak majÂą ÂżyĂŚ? Co myÂślisz o wbijaniu igieÂł w ciaÂło, by poczuĂŚ przepÂływ energii Chi i wyleczyĂŚ siĂŞ z chorĂłb. Albo wyginaniu ÂłyÂżeczek samym tylko umysÂłem. Czy jest to racjonalne. Richard Dawkins nie sÂądzi by tak byÂło i uwaÂża za swĂłj obowiÂązek przedstawiĂŚ te obszary przekonaĂą, ktĂłre istniejÂą bez naukowego dowodu i wci¹¿ trzymajÂą ludzi w mocy zaklĂŞcia. Spotyka siĂŞ z czoÂłowymi zwolennikami, ludÂźmi majÂącymi autorytet w swojej dziedzinie. takÂże z ofiarami ich praktyk i przedstawia historiĂŞ tych ruchĂłw - od szarlatanĂłw, ktĂłrzy wykorzystujÂą te techniki, po eksperymenty i testy, ktĂłre nie dowiodÂły ich skutecznoÂści. W tym odcinku Dawkins wskazuje na osiÂągniĂŞcia naukowe i opisuje je jako wyzwalajÂące „wiĂŞkszoœÌ z nas” z przesÂądĂłw i dogmatĂłw. Bierze ze swojego poprzedniego filmu "ÂŹrĂłdÂło wszelkiego zÂła?" rozró¿nienie zabobon-racjonalizm (przesÂąd-rozsÂądek), po czym stwierdza, Âże rozsÂądek stoi w obliczu "epidemii zabobonu", ktĂłry "zubaÂża naszÂą kulturĂŞ" i wprowadza ró¿nych guru, ktĂłrzy namawiajÂą nas do "ucieczki od rzeczywistoÂści". Stwierdza, Âże nadeszÂły "niebezpieczne czasy" i powraca do osiÂągniĂŞĂŚ naukowych, w tym wydÂłuÂżenia ludzkiego Âżycia. Zwraca uwagĂŞ ku astrologii, ktĂłrÂą krytykuje za stosowanie szablonowych metod pozbawionych dowodĂłw. OdnoszÂąc siĂŞ do zakrojonych na szerokÂą skalĂŞ eksperymentĂłw testujÂących astrologiĂŞ i mĂłwiÂąc o prawdziwym piĂŞknie astronomii, wyraÂża Âżal, Âże poÂłowa spoÂłeczeĂąstwa brytyjskiego - wiĂŞcej niÂż jakakolwiek pojedyncza religia - wierzy w zjawiska paranormalne. · Kymatica - "Kymatica" to kolejny film twĂłrcĂłw "Esoteric Agenda" starajÂący siĂŞ wyjaÂśniĂŚ naturĂŞ rzeczywistoÂści - czym jest otaczajÂący nas Âświat i w jaki sposĂłb jest ksztaÂłtowany, jak dziaÂła proces ewolucji ÂświadomoÂści i dlaczego spoÂłeczeĂąstwo oddaje wÂładzĂŞ nad sobÂą w rĂŞce psychopatĂłw i tyranĂłw. Film omawia g³êbsze kwestie metafizyczne, ³¹czÂąc umiejĂŞtnie antycznÂą mitologiĂŞ i historiĂŞ ze wspó³czesnÂą politykÂą. Autorzy filmu stawiajÂą tezĂŞ, iÂż ludzkoœÌ jako zbiorowy organizm, na skutek pewnych traumatycznych zdarzeĂą w zamierzchÂłej przeszÂłoÂści, zapadÂła na rodzaj choroby psychicznej przejawiajÂącej siĂŞ jako niezdolnoœÌ do kierowania sobÂą samym, co w skali makro przejawia siĂŞ obecnie jako rzÂądy i zorganizowane religie. · Sekret / The Secret - Jest to film niesamowity pod wzglĂŞdami wykonania. Esencja proaktywnoÂści i inteligencji emocjonalnej, podana w bardzo atrakcyjny i przystĂŞpny sposĂłb. WciÂągajÂący quasi-dokument o Sekrecie, ktĂłry pozwala osiÂągn¹Ì Sukces, oraz o prawie przyciÂągania, z ktĂłrego istnienia i dziaÂłania wiĂŞkszoœÌ z nas nie zdaje sobie nawet sprawy. Okazuje siĂŞ bowiem, Âże nasz umysÂł potrafi przyciÂągaĂŚ ró¿ne wydarzenia, ktĂłre materializujÂą siĂŞ w naszym Âżyciu, nasze myÂśli zaÂś - majÂą wpÂływ na caÂły Âświat. Warto poznaĂŚ i wyprĂłbowaĂŚ przedstawione w filmie rady, aby zrobiĂŚ coÂś ze swoim Âżyciem, uwierzyĂŚ w siebie, osiÂągn¹Ì postawione przez siebie cele, speÂłniĂŚ mrzenia i... przestaĂŚ narzekaĂŚ!Film stanowi ilustracjĂŞ ksi¹¿ki Rhonda Byrne "Sekret", do lektury ktĂłrej rĂłwnieÂż gorÂąco zachĂŞcamy. · Duch Epoki: Co NaleÂży DodaĂŚ / Zeitgeist: Addendum - Film dokumentalny w reÂżyserii Petera Josepha, bĂŞdÂący drugÂą czĂŞÂściÂą serii Zeitgeist. ÂŚwiatowa premiera miaÂła miejsce 2 paÂździernika 2008 roku na festiwalu Artivist, a dwa dni póŸniej zostaÂł za darmo udostĂŞpniony w sieci. W dalszym ciÂągu jest dostĂŞpny za darmo w sieci internet. Film krytykuje obecny system monetarny, nawoÂłuje do ogĂłlnoÂświatowego pokoju oraz skupienia siĂŞ na nowych technologiach, ktĂłre zastÂąpiÂą pracĂŞ wielu ludzi. · Duch Epoki / Zeitgeist - Ostateczna wersja amerykaĂąskiego filmu dokumentalnego w reÂżyserii Petera Josepha. Produkcja skÂłada siĂŞ z trzech czĂŞÂści: The Greatest Story Ever Told – poÂświĂŞcona podstawom religii chrzeÂścijaĂąskiej, ktĂłrÂą porĂłwnuje z kultami solarnymi, Horusem, wierzeniami nordyckimi, astrologiÂą. All the World's a Stage – analizuje fakty na temat zamachĂłw 9/11, prĂłbujÂąc udowodniĂŚ, Âże za zamachami stoi rzÂąd StanĂłw Zjednoczonych, ktĂłry stara siĂŞ zatuszowaĂŚ wszystkie informacje zwiÂązane z tymi wydarzeniami. Autorzy filmu przytaczajÂą na dowĂłd tej tezy szereg argumentĂłw, m.in. Âże uderzenie samolotĂłw w WTC, ktĂłre zostaÂły zaprojektowane tak aby wytrzymaĂŚ uderzenia nawet kilku tego typu samolotĂłw z kaÂżdej strony budynku. W filmie zaprezentowano wywiad z konstruktorem WTC i eksperymenty z paleniem siĂŞ termitu sÂłu¿¹cego do wyburzania budynkĂłw itp. Podano w wÂątpliwoœÌ dziwne znikniĂŞcie prawie caÂłoÂści samolotu, ktĂłry rozbiÂł siĂŞ o Pentagon i nie zniszczyÂł nawet trawnika, oraz wiele innych informacji, ktĂłre zostaÂły przemilczane w mediach. Podobnie samolot w Shanksville, po ktĂłrym zostaÂła tylko dziura w ziemi. Na dowĂłd prezentowano informacje specjalistĂłw, ÂświadkĂłw zdarzeĂą oraz materiaÂły wideo. Podobne poglÂądy zostaÂły szerzej omĂłwione w innym filmie pt. 11 wrzeÂśnia: niewygodne fakty (Loose Change). Don't Mind the Men Behind the Curtain – przedstawia tezĂŞ gÂłoszÂącÂą, iÂż Âświat w znaczÂącym stopniu kontrolowany jest przez oligarchiĂŞ finansowÂą, ktĂłre d¹¿¹ do powstania rzÂądu Âświatowego i absolutnej kontroli jednostki. Cel ma zostaĂŚ osiÂągniĂŞty za pomocÂą najnowszych zdobyczy techniki i medialnej kampanii strachu. Ostatecznie ma to doprowadziĂŚ do wszczepienia ludziom chipĂłw RFID. · · Paranormalium skończyło 10 lat i tym samym stało się jednym z najstarszych działających w polskim Internecie serwisów o tematyce paranormalnej. 10 lat to dla portalu internetowego kawał czasu. W historii Paranormalium oj działo się, działo... dlatego zachęcamy was do przeczytania pełnej i szczegółowej historii serwisu - do tekstu dołączyliśmy screeny, dzięki którym możesz zobaczyć, jak Paranormalium wyglądało w początkach swojej działalności ;-) ·